fbpx

2 dubna

Češka, která si podmaňuje všechny sociální sítě. Znáte ji?

0  comments

Dlouho jsem přemýšlela, o čem budu psát. Životních stylů jsou mraky, protože je nás hodně a každý máme originální životní styl.

I přesto mě přepadla myšlenka oslovit pár osobností, které se díky svému cíli staly úspěšnými a každý z nich má svůj rozdílný životní styl, i když jsou si ve spoustě věcích podobní. Žijí tím, co je baví a v čem jsou nejlepší. Jejich styl je naplňuje, posouvá dál. Přitom za tím nejsou žádná privilegia nebo jednoduchý rozjezd. Každého z nich to něco stálo a stojí do dnes. Museli udělat spoustu rozhodnutí, aby se dostali tam, kde jsou nyní a jejich pracovitost a odhodlání je možná někdy stála více, než by kdokoliv z nás byl ochoten obětovat.

Přitom když je potkáte na ulici, nepoznáte, že to jsou právě oni. Možná o některé z osob, řeknete, že je to jen figurka, která si na něco hraje. Je povýšenecká a peníze si shání jakoukoliv prací. Velký omyl.

Dovolte, aby vám představila první osobu, jejímž životním stylem je móda. Je to úžasná dáma, s úžasným šarmem a tak velkým srdcem, až se tomu nechce věřit.

Její jméno je Olga Oliwye Soukupová. Blogerka, která si svou tvrdou prací podmaňuje facebook, instagram a časopis Cosmopolitan. Je součástí každé důležité módní události. Umístila se i v prestižní soutěži bloggerka roku na prvních příčkách. Kdo by to byl o holce z Teplic někdy řekl. Ušla dalekou cestu. Z holky s dredy se stala krásná labuť, která věnovala všechen svůj čas svému snu. Málo lidí o ní ví, že studovala v zahraničí. Učí se šít. A hlavně, žije svým životním stylem, módou.

Její kalendář je tak moc nabitý, že si možná řeknete, že je blázen. Není, je to její styl a jen ona stanovuje pravidla, jak bude vše vypadat. Takovou moc má málokdo z nás. Samozřejmě má okolo sebe i spousty lidí, kteří jí za zády hází klacky pod nohy. Ty ovšem překračuje s lehkostí jí vlastní. Stačí se jen podívat na její blog www.EVERYDAY-RUNWAY.com

Věřím tomu, že každá, která dělá podobnou práci, by toužila mít diář plný jako ona. Mít právě tu sílu, kterou v sobě má a odhodlání, aby se dostala tam, kam cílí. Neváhala jsem se proto Olgy zeptat na pár otázek, kterou mohou inspirovat spoustu z vás.


1

O módu jsem se zajímala už jako malá holčička, kdy jsem si přála dětský šicí stroj a s pomocí maminky šila pro panenky. Později přišly na řadu hudební vzory z MTV a inspirace v podobě filmů z 80. a 90. let, kterou z těchto zdrojů čerpám dodnes. Vždyť hudbení a filmový svět byl odjakživa spjat s módou.

Po škole jsem věděla, že nemohu být jen tak zavřená v kanceláři a dělat každý den stejnou rutinní práci, chtěla jsem být kreativní.

Postupně jsem si tedy při práci dělala různé kurzy, založila e-shop s kosmetickými produkty a kadeřnickými potřebami (který funguje dodnes, jen ho má již nový majitel).

Stále to ale nebylo ono, ale díky všem těm věcem okolo jsem si udělala kompletní obrázek o celkovém stylu, což se hodí pro mou práci image makera, kdy si musím vědět rady i s volbou účesu a make-upu pro klientky.

Také jsem si následně vyzkoušela módní styling snad ve všech podobách – focení, přehlídky, práce v časopisu, oblékání hvězd showbyznysu na různé slavností příležitosti, proměny, atd. Až jsem si řekla, že by možná bylo dobré konečně založit vlastní blog, protože mě a můj styl sledovaly už v té době desítky klientů. A také kromě toho, kde pořídit který kousek a jak ho nakombinovat, se zajímali i o mé rady z dalších oblastí, například kosmetiky. No a tak vznikl blog Everyday-Runaway, což pro mě vlastně znamená „oblékejte se každý den jako na módní molo“. Po třech měsících fungování jsem s ním vyhrála kategorii Objev roku v soutěži Bloggerka roku. O rok později už to byla druhá příčka v hlavní kategorii Fashion. A letos? Kdo ví, doufám, že si obhájím loňskou příčku, už i tak to pro mě byla velká pocta.

Jak moc byla cesta těžká?

Vyjmenovala jsem výše postup, kterým jsem si prošla. Nebylo to ale vždy zrovna jednoduché, ale asi by mě to ani nebavilo, kdyby to bylo snadné. Určitě za mnohé mohu poděkovat rodičům, kteří mě psychicky podporovali a měla jsem u nich vždy zázemí.

Kdy budeš na konci?

To je těžké říci. Až si splním všechny sny? Ale když já mám každý měsíc nový cíl, proto ani nehledím několik let dopředu, ale snažím se využívat nové výzvy a to mě posouvá kupředu a více motivuje.

Co by jsi vzkázala všem, co se snaží žít svým životním stylem?

Určitě to dělejte dál a hlavně tak, jak to chcete vy! Pokud to budete dělat celým srdcem, úspěch určitě přijde.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center