fbpx

2 dubna

Cashflow aneb zvyšte si své finanční IQ

0  comments

Cashflow je ve volném překladu „tok peněz“ a setkáme se s ním nejčastěji u podnikového řízení, kde je cashflow významnou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Zjednodušeně řečeno jedná se o příjem nebo výdej finančních prostředků.

My se ale podíváme na hru Cashflow, která má za účel jediné. Ale k tomu se dostaneme později, nejdřív si pojďme o této hře něco povědět.

Tak tedy hra Cashflow – jedná se o deskovou hru. Nevím jak vy, ale já si pod pojmem „desková hra“ představím „Člověče nezlob se“ nebo „Dostihy a sázky“. Faktem je, že jsem se u dvou zmiňovaných her v průběhu svého dospívání vždy hodně dobře bavil. A právě zábavu vám rozhodně mohu slíbit i u Cashflow. Pamatuji si, jak jsem hrál tuhle hru poprvé, bez nějakého většího očekávání s rodinou. Ze začátku, bez bližších znalostí, jsem si říkal, co si to na mě zase vymysleli, ale v průběhu velmi krátkého času jsem se do hry vyloženě „zapálil“. Bylo to (a vždy je) hodně zábavné, hlavně proto, že se mi od začátku ve hře hodně dařilo.

Hru cashflow považujte za učební program pro lidi, kteří se chtějí bavit, rychle učit a zbohatnout. – Robert T. Kiyosaki

cashflow 3

Co je, ale hlavní podstatou této hry, kromě zábavy, je bezpochyby zvýšení si vlastního finančního IQ. O tom je celá hra. Je vytvořená tak, abychom se rychle a velmi příjemně naučili důležitým pojmům finanční gramotnosti, jako jsou např. aktiva, pasiva, příjmy, výdaje, hospodářská výsledovka, bilanční rozvaha a jiné. A hlavně, abychom pochopili souvislosti mezi jednotlivými finančními ukazateli a dokázali s nimi efektivně pracovat.

Není vůbec náhodou, že tvůrcem této hry je Robert T. Kiyosaki, autor knihy Bohatý táta, chudý táta. Jak sám Robert říká, tuto hru vytvořil proto, aby vyučoval všechny hře peněz, kterou znají především bohatí lidé.

Nejmocnějším aktivem, které všichni máme je naše mysl. Pokud je dobře vytrénovaná, dokáže vytvořit obrovské bohatství. – Robert T. Kiyosaki

Samotná hra je velmi jednoduchá s jednoduchými pravidly. Skládá se ze dvou částí: 1. z krysího závodu a za 2. z rychlodráhy. Všichni začínáme v krysím závodě a cílem samotné hry je dostat se z krysího závodu právě na rychlodráhu, kde můžeme dosáhnout svých snů, které jsme si na začátku hry určili. Hra se doporučuje hrát ve 2 až 6ti hráčích a jak už jsem zmínil – tahle hra je obrovská zábava, při které se učíme investovat do akcií, nemovitostí, náhodných příležitostí, ale také pracovat s úroky a tvořit pasivní příjem. Co jsem na hře ocenil ze začátku úplně nejvíc, jsou „nicotnosti“, díky kterým vidíte, co nemá hodnotu. Když si s platem 2200 dolarů koupíte třeba masážní křeslo za 700 dolarů, okamžitě víte, že to není ta správná cesta k pasivnímu příjmu.

cashflow 5

Osobně jsem Cashflow zařadil do svého portfolia nástrojů zábavy se známými, protože jak jsem říkal, kromě zábavy se člověk finančně vzdělává, resp. učí jinému myšlení. Více se na věci díváte jako na potenciální aktiva, neboli to co vám dává do vaší kapsy další peníze. Zároveň tenhle posun vidím u lidí, se kterými Cashflow hrajeme, hlavně pak u svojí ženy.

Děti se učí daleko rychleji než dospělí, protože se ještě nenaučili bát. – Robert T. Kiyosaki

Protože je samotná hra určena pro hráče starší 10ti let, tak vás třeba napadne, že byste hru chtěli hrát se svými dětmi. Proto je pro vás připravena Cashflow hra pro děti, která je určena hráčům od 6ti let. Pro mě je pak tahle verze perfektní nástroj jak trávit čas se svým synem a zároveň ho vzdělávat.

Stolní hru CASHFLOW kvadrant si můžete koupit ZDE
Stolní hru CASHFLOW pro děti si můžete koupit ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center