fbpx

2 dubna

Být stále sám sebou – další faktor vůdčí osobnosti

0  comments

Viděli jste někdy nějakou vůdčí osobnost, která by si hrála na nějakou úspěšnou osobnost, která je nebo byla na tomto světě? Já tedy ne. A pokud by byla, tak bych řekl, že by u ní mnoho lidí nepochodilo. Nové úspěšné osobnosti se vytváří v našem vlastním jádru. Mnoho lidí jen čeká, až se objeví někdo nový. Nechtějí někoho, kdo na tomto světě už byl. Takové lidi už všichni znají.

Můžeme zde vzpomenout Marilyn Monroe. Když jako hvězda vyšla na povrch, chtěla být všechna děvčata jako ona. Už dopředu se vědělo, že to jsou ztracené případy.  Kam by toto všechno vedlo, kdyby o 20 let později zde po světě pobíhalo o tisíc náhražek Marilyn více? Nikoho by už její zábava nebavila. Bylo by to už velice ohrané. Lidé by radši viděli nějakou novou hvězdu, která tu ještě nebyla.

Co to vlastně je, být sám sebou?

Znamená to třeba být na všechno sám, když mi bude nejhůř? Nebo se zavřít se vším do sebe? Ne! Je to zachování si svojí vlastní osobnosti za stálé situace. Na nikoho cizího si nehrát. Jste jen vy sami. Vaše vlastní já, vlastní osobnost, kterou jste se narodili. Tak proč vás tedy pořád láká být někým jiným a nemít svoji vlastní hlavu?

Hrajete si rádi na nějaké úspěšné lidi? Na světě jich máme hodně, ale neúspěšných je mnohem víc. Není lepší být sám sebou? Když jsme byli malí, každý z nás si hrál na nějakou osobnost např. z filmů a pohádek. Tenkrát nám bylo jedno, kdo jsme, hlavně že si hrajeme. Jenže dnes nám tohle už jedno být nemůže. Naše vlastní osobnost je základ při vystupování před ostatními lidmi. Záleží jen a jen na nás, jak budeme před ostatními vypadat.

Dnes bychom už vzhledem k našemu věku neměli být někým jiným. Pamatuji si, že nedávno na Facebooku byla aplikace, která vám vnucovala být někdo jiný, ale přitom nic extra ta osoba nedokázala.

Bylo to tímto stylem:

Tohle je osoba X.

Osoba X umí to a to.

Je dobrý v tom a tom.

Buď jako osoba X!!!

Když jsem tuto aplikaci viděl, bylo mi doslova na blití. Jen bylo vidět, jak mnoho mladých a zatím ne moc úspěšných lidí upřednostňuje svoji neúspěšnou osobnost. Proč se tím tito lidé chlubí? Odpověď je zcela jednoduchá. Myslí si, že už snědli celý svět a už se jim budou všichni klanět. To je základ ke zhroucení své osobnosti, když si vy sami říkáte, jak jste dobří. Není krásnější to slyšet od někoho jiného? Nezahřeje to na srdíčku o něco víc než svojí samochválou? Jestli jste už tohle od někoho slyšeli, tak nezklamte jejich důvěru. Hodně to potom bolí a dost těžce se taková důvěra opět vrací. Ovšem důvěru v sebe sama si musíme stále udržovat v sobě a občas se o to i s někým podělit.

To, co si dnes můžeme odnést od jiných úspěšných, je VZOR. Nebýt jako oni, ale něco si z nich vzít. Mít za vzor nějakou úspěšnou osobnost. Nehrát si na ni, ale učit se od ní. Samozřejmě, všeho s mírou. Vzít si od té osobnosti jen základ, který je potřeba, zbytek už musíte uznat podle sebe. Je smutné, kolik lidí si radši hraje na někoho úspěšného, než aby si jej vzali za vzor a vydali se svojí vlastní cestou. Cestou, která ještě nebyla prozkoumaná a čeká na prozkoumání.

Svět nečeká na nikoho, kdo tu už byl, čeká na někoho, kdo tu ještě nebyl. Tak pojďme makat, ať se staneme někým novým úspěšným, kdo tu ještě nepobýval!

Související článek: 3 příznaky, kterými měříme hodnotu osobnosti


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center