fbpx

2 dubna

Brian Tracy a jeho 7 pravd, které nosí každý z nás uvnitř sebe

0  comments

Sníme o štěstí a spokojenosti. Každý z nás si sní svůj vlastní sen. Svou představu umíme dokonale vybarvit a narýsovat. Přesně víme, co bychom dělali, jak by vypadal náš budoucí přítel či přítelkyně. Jaká místa bychom navštívili či jakou práci bychom dělali. Jen málo z nás najde ten správný návod, jak ke svému štěstí dojít. Každý máme svůj blok, který ne vždy objevíme.

Nevěšte hlavu, pokud jste ten svůj stále nenašli. Vždy přece existuje řešení, nápověda nebo dobře mířená rada.

Je důležité umět pracovat sám se sebou a se svým okolím, od kterého dobře míněnou radu můžete dostat, protože jemu už se podařilo své štěstí a spokojenost najít. Můžete také navštívit nespočet seminářů, kde se ve skupinách snažíte dopátrat svého štěstí nebo být sami se sebou a vzít si na pomoc odborníka na slovo vzatého.

Ne všichni máme rádi hromadné akce, kde před skupinou musíme zodpovídat otázky. Je to nepříjemná záležitost a i když naše očekávání od kurzu bylo jasné, rázem zjistíme, že odcházíme domů a v hlavě nám jen visí nepříjemná vzpomínka na chvíli, kdy jsme museli odpovídat na otázky. Cíl je v tu ránu pryč. Nezbylo po něm nic jiného než další nový blok.

Jak si pomoci? Jak změnit svůj negativní postoj v životě a práci? Jak se celkově stát efektivním člověkem?

To jsou nejčastější otázky, které potřebujeme zodpovědět, abychom se mohli posunout dále. Nejdůležitější je ovšem poznat sám sebe a umět si sebe samého představit v novém já. Krásný návod vám může poskytnout odborník v tomto oboru, který má za sebou miliony hodin sezení. Je výborným řečníkem a autorem knih, které vám pomohou poodhalit tajemství štěstí… Brian Tracy.

„To, co chceme všichni na světě, je prožívání štěstí a klidu mysli. Každý z nás si chce užívat pozitivní emoce lásky, radosti, spokojenosti a dosáhnout naplnění svého života.“

Tak, abyste mohli začít na sobě pracovat, je důležité si zhmotnit sedm pravd o vás samotných. Odhalím vám, které to jsou:

  1. Jste absolutně dobrým a skvělým člověkem.
  2. Jste důležití.
  3. Máte nekonečný potenciál a schopnost vytvářet svůj život.
  4. Vytváříte svůj svět.
  5. Vždy máte svobodu zvolit si obsah svých myšlenek.
  6. Na zemi jste přišli s významným údělem.
  7. Pro to, co chcete udělat, čím chcete být, neexistují žádná omezení.

 

Proč zrovna těchto 7 bodů/pravd? Podívejte se na ně pozorně. Mají několik společných ukazatelů. Všechny jsou postaveny na pozitivní bázi. Týkají se pouze vás, nikoho jiného. Vyzdvihují naše přednosti. Donutí nás vidět se v lepším světle a přijmout toto uvědomění, které vychází ze sedmi pravd o nás.

Do hloubky celého procesu vás Brian zavede ve své knize „Polibte tu žábu“. Zjistíte, že nic není tak složité, jak se na první pohled zdá. Zkuste si vzpomenout v těchto momentech na tyhle hlášky:

  • „Když jsem si sen splnil já, proč bys nemohl i ty?“
  • „I já jsem začínal od nuly a s prázdnou kapsou.“
  • „Když budeš makat, výsledky se dostaví.“

 

Přijdou vám tyto fráze povědomé? Často je můžete zaslechnout nebo si je přečíst u šťastných a úspěšných lidí. Každý si prošel svou cestou, kterou si naplánoval a vysnil sám. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Není totiž nic dobré nebo špatné, celý trik je v tom, jak to přijímáte. Tak jak budete nastaveni, tak věci okolo vás budete vnímat. Pokud chcete změnit svůj postoj, je zapotřebí naučit se pozitivnímu myšlení, které vám ulehčí práci, změní pohled na svět a rozproudí váš mozek tím správným směrem. Směrem, který vás posune k vašemu štěstí.

Udělejte službu sami sobě a dovolte si podívat se na svět trochu z jiného úhlu pohledu. Místo obráceného rohlíku vytvořte na své tváři okouzlující úsměv a naučte se v lidech a situacích vidět to krásné, které poté oni uvidí i ve vás. Krásným pomocníkem vám zajisté bude Brian Tracy a jeho knihy. I Brian někde začínal a díky všemu, co najdete v jeho knihách, se dostal tam, kde je nyní.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center