fbpx

2 dubna

Bitcoin aneb jak se stát milionářem

0  comments

Každého někdy napadlo jaké by to bylo, kdyby mu peníze přiskákaly samy do peněženky. Bylo by skvělé téměř z ničeho získat miliony. V dnešních moderním světě to skutečně takto je! Aktuálně velmi často diskutované téma kryptoměn a jejich rychlý nárůst ukazuje, že bohatství je možné vytvořit opravdu téměř z ničeho.

Bitcoin je open-source P2P (peer to peer, doslova rovný s rovným) platební síť a také v této síti velmi používaná krypto měna. Hlavní výhodou této měny je, že je decentralizována. Je navržena tak, aby ani majitel, ani vláda, ani jiné skupiny nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat, ani nemůže působit na inflaci. Bitcoin umožňuje držení a převod měny. Můžete je mít uložené na počítači ve formě souboru s peněženkou nebo uchovány pomocí služeb třetích stran. Celkové množství Bitcoinů bude zhruba 21 000 000. Vydávaný počet se v průběhu času snižuje a veškeré Bitcoiny budou vydány v roce 2140 (drtivá většina v roce 2030).

Kolik se tedy dalo s těmito platebními prostředky vydělat? Tento platební systém je zavedený již od roku 2009. V tomto roce byla cena Bitcoinu téměř nulová. V květnu roku 2010 se cena pohybovala kolem 0,01 dolaru za 1 Bitcoin. Svého maxima dosáhla koncem prázdnin, kdy se cena pohybovala okolo hodnoty 4 650 dolarů. Pokud tedy využijeme jednoduchou matematiku, mohli jste vydělat během posledních 7 let 4 650 dolarů za jediný koupený Bitcoin. Pokud půjdeme do této matematiky hlouběji a řekněme, že jste v roce 2010 investovali 1 dolar (nakoupili jste tedy 100 Bitcoinů), mohli jste vydělat 465 000 dolarů (cca 10 230 000 CZK). Zajímavé zhodnocení řekl bych.

Výše uvedený příklad samozřejmě zachází do extrémů. V období, kdy se cena pohybovala takto nízko využil kryptoměnu pouze jediný člověk, které si za 10 000 Bitcoinů koupil dvě pizzy. Následně jsme zaznamenali nárůst zájmu o toto platidlo paralelně s nárůstem její ceny.

Mladý student z Norska, který psal práci na téma kódování, při vyhledávání informací narazil právě na Bitcoin. Velmi ho to zaujalo a tak pro zvědavost nakoupil přibližně 5 000 Bitcoinů. Na svoji transakci, ale velmi brzy zapomněl a tak jeho majetek potají rostl na hodnotě. O 4 roky později, když Bitcoin začal nabírat na popularitě si tento mladý muž uvědomil, že před 4 lety nakoupil určitý počet Bitcoinů. Když začal po nich pátrat zjistil, že jeho majetek činní něco přes 20 mil. českých korun. S potěšením třetinu peněz proměnil na reálné peníze a pořídil si za ně nový byt v Oslu.

Tento příběh ukazuje jak málo stačí k získání ohromného bohatství. Bude Bitcoin růst dále stejným tempem? Nikdo neví. Analytici se domnívají, že může hodnota narůst až na hodnotu 25 000 dolarů na jeden Bitcoin do roku 2022. Pokud se tato předpověď vyplní uvidíme mnoho dalších kryptoměnových milionářů.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center