fbpx

2 dubna

Aplikace Fripito aneb naučíme vás fotografovat

0  comments

Co je to fotografie? Podle Wikipedie to je tzv. proces získávání a uchování obrazu za pomocí specifických reakcí na světlo, a také výsledek tohoto procesu. Je tomu téměř 200 let, co byla pořízena první fotografie, o kterou se zasloužil pan Nicéphore Niépce. Od té doby zaznamenaly jak fotoaparáty, tak fotografie neuvěřitelný pokrok. Fotoaparát se stal naším věrným společníkem nejen na rodinných oslavách, ale také na cestách. Moderní fotoaparáty nám svými funkcemi velice usnadňují focení a tak se každý může cítit skoro jako profesionál. Dnešní článek je o aplikaci Fripito, díky které můžete pořizovat ještě lepší fotografie z nejzajímavějších míst po celém světě. Nyní si můžete přečíst malou ukázku z rozhovoru s Janem Březinou.

Co to je Fripito?

Fripito je česká aplikace, kterou jsem založil se svými přáteli. Jsme parta nadšených lidí, na nic si nehrajeme a děláme to, co nás baví. Spojila nás myšlenka vytvořit aplikaci pro fotografy a to nás naplňuje.

Kdo je Jan Březina?

V první řadě jsem vášnivým fotografem. Díky fotografování jsem měl možnost podívat se do stovek zemí na šesti kontinentech. Dále jsem videocasterem, novinářem a v neposlední řadě i certifikovaným lektorem Apple a Adobe. Myšlenka Fripita mě napadla u šálku dobré kávy, když jsem se vrátil z Barmy, kde je asi pět tisíc chrámů. Když tam člověk přijede, tak nemá absolutně tušení, kam se má podívat. To byl prvotní impuls pro vytvoření aplikace.

Jak vznikl název Fripito?

Bylo těžké najít název, který by byl originální, zároveň dobře zapamatovatelný a alespoň trošku foneticky spojen s fotografií a cestováním. Konečným výsledkem je název Fripito. Novotovar, který se lidem líbí a dobře si ho pamatují.

Proč si mám aplikaci stáhnout?

Ve Fripitu najdete nejen cestovatelsko – fotografické průvodce, ale také informace o daném místě. Informace ohledně ubytování, stravování, dopravě, ale hlavně tipy na fotograficky zajímavá místa. Aplikace vám poradí, jak vhodně zvolit techniku, nastavení fotoaparátu a další informace za zlomek ceny.

Mohu být také autorem?

Fripito je otevřené všem, kteří se chtějí podělit o své fotografie s ostatními. Není problém nás kontaktovat, připravit průvodce podle našeho návodu a můžete se zařadit do rostoucího týmu autorů.

Máte nějakou úsměvnou historku ohledně Fripita?

Jednou se nám ozval fotograf, který se chtěl stát průvodcem. Ihned jsem se mu ozval, protože danou lokalitu, kterou nabízel, jsme ještě neměli zmapovanou. Nakonec se zjistilo, že nemá žádné fotografie z dané lokality, ale zatím si nepořídil ani fotoaparát. I tak jsme mu poděkovali za snahu.

Ukázka z aplikace – Okouzlující Praha

Praha je nádherné historické město v srdci Evropy, které vás na první pohled okouzlí úchvatnou architekturou. Procházka historickou Prahou je takový rychlokurz dějin architektury. Klikaté uličky Starého města vás přenesou do doby gotiky, renesance i baroka. Pražský hrad a Karlův most pak ohromí svojí pompézností. Město má opravdu na tisíc věží a věžiček, ale také krásné palácové zahrady  a městské parky, světoznámé pivo a slavné kavárny. Jeho krásu můžete obdivovat z mnoha vyhlídkových míst, která najdete v tomto průvodci, a kde se vám otevře pohled na malostranské střechy i pražské mosty na Vltavě. Doslova rájem na zemi je Praha pro milovníky klasické hudby a umění, kteří si vyberou z nespočtu koncertů a uměleckých galerií. V průvodci najdete i osobní tipy na dobré restaurace a bary . . .

Tenhle článek byl jen malou ochutnávkou toho, co najdete v lednovém vydání časopisu Svět Úspěšných. Objednat si ho můžete přes tlačítko, které vidíte pod článkem. V časopise se dozvíte informace o zakladateli služby Fripito Janu Březinovi. O tom jak vznikla samotná aplikace, a jaké stihla sklidit úspěchy během jednoho roku. V neposlední řadě se dočtete, jaké vize má aplikace Fripito do budoucnosti. Máte se určitě na co těšit. Pokud vás aplikace zaujala už nyní a chystáte se odcestovat, můžete si ji stáhnout na webu fripito.cz.

button


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center