fbpx

2 dubna

Akcie společnosti Apple aneb nakupujte ve slevě

0  comments

Při propadech trhů v polovině srpna se spoustě investorům naskytly příležitosti, které se jednoduše nedají odmítnout. Spousta mých známých těchto příležitostí využila. Jejich momentální situace je podobná té, kterou pravidelně zažívá Robert Kiyosaki – mají u sebe minimální hotovost, jelikož chtějí využít možností, které se na akciovém trhu momentálně nachází.

Je mi jasné, že většina čtenářů bude brát tento článek, jako čistě informační. Lidé v Česku a na Slovensku nejsou zvyklí sami od sebe investovat své peníze do akcií. Je to škoda, ve státech jako je například Německo nebo USA je to naprosto normální. Teď už se ale pojďme vrhnout na dnešní aktualitu.

Drtivá většina akcií zažila v posledních týdnech krušné období. Akcie společnosti Apple nejsou výjimkou. Medvědi už pomalu vymírají a akcionáři křičí: „Pusťte býky ven!“

býk a medvěd

Po vydání nových iPhonů se vždy akcie společnosti Apple vyřítí rapidně vzhůru. Podle nynějších předpokladů můžeme očekávat podobnou situaci i na konci září.

Během tohoto víkendu společnost Apple poskytla předobjednávky nového modelu iPhone 6S a 6S Plus. Zájem byl obrovský. Stránky, na kterých byla předobjednávka umístěna nezvládly nápor zákazníků. Někteří zájemci museli na přeobjednání čekat i více než hodinu.

Společnost Apple uvádí, že zákazníci mají výrazně větší zájem o phablet 6S Plus než o standardní model 6S. Model 6S Plus už dokonce výrazně překonal prvotní předpoklady. Podle vyjádření Applu je společnost na dobré cestě, aby dokázala překonat během prvního víkendu prodej 10 milionů kusů.

Během posledních několika týdnů se cena akcií snížila od maxim o necelých 14 %, aktuálně se cena akcií mírně zvyšuje.

Nové iPhony se začnou prodávat 25. září. Pro investory je to v tuto chvíli ideální čas. Apple patří mezi nejlepší a také nestabilnější společnosti světa. Ze střednědobého hlediska se investor nemá čeho bát.

A co vy? Máte chuť vydělat peníze nebo věříte v „jistotu“, která nepokryje ani inflaci?

Zdroj: Financial Times

Autor nenese žádnou zodpovědnost za případné neúspěchy na akciovém či jiném trhu. Tento článek pouze zobrazuje názory autora podložené konkrétními informacemi.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center