fbpx

2 dubna

9 znaků, které dokazují, že vy a váš partner jste kompatibilní

0  comments

Už se vám stalo, že jste někdy někoho potkali a on měl všechno, co jste kdy chtěli, ale bylo tam přeci jen něco, co mezi vámi působí jako rušička? Možná je to o tom, že nejste kompatibilní.

Podle manželských poradců je právě kompatibilita klíčem k partnerství na celý život.

 “Kompatibilita je důležitější než láska, která jde ruku v ruce s respektem a komunikací.”

Susan Pease Gadoua The Huffington Post

 Podle čeho zjistíte, jestli jste se svým partnerem kompatibilní?


1. Sdílíte stejné základní hodnoty.

Sdílet stejné základní hodnoty je opravdu důležité. Někdy to dokážeme vycítit z prvních schůzek, ale častěji se stane, že otevřeme oči později nebo se partner během vztahu zcela změní a naše hodnoty to tedy zcela nabourá. Většina z nás na to přijde pozdě, v momentu, kdy jeden z partnerů už to tak nechce a odchází.

Díváme se přes růžové brýle a dlouho některé věci nevidíme, nebo si dokonce potykáváme s nějakým názorem. Když otevřeme oči, je pozdě a nakonec s tím vyvázneme ještě úplně nejhůř. Za prvé proto, že jsme něco trpěli, i přes to, že jsme věděli, že to není správně, a nebo naopak partner nechtěl vedle sebe ovci, která jde vždy za ním, vždy mu vše odkývá, vše udělá podle přání a ve všem s ním souhlasí.

Vnímejme tedy partnera, poslouchejme co říká, jaké v nás vyvolává pocity a jak moc s ním souhlasíme. Nikdy také nezapomínejme na to, že to není naše kamarádka, ale životní partner. Správný chlap by nám neměl neustále skuhrat a stěžovat si, ale být chlapem. A žena by měla zůstat ženou a nezastávat role muže.

2. Nehledejme dokonalost!

Nehledejme něco, co neexistuje!

Každý máme něco, někdo je chytrý, někdo krásný, někdo zábavný, někdo má ukázkové chování ke svému partnerovi a další přednosti. Ale je to právě ta přednost, to něco, co nás zaujme. Nebuďme nároční, protože sami nejsme úžasní. Naopak nemusíme být úžasní, ani krásní a může nás milovat krásný protějšek, protože máme něco, co se mu na nás strašně líbí. Tak jako hledáme chyby na sobě, tak je vidíme i na ostatních a dokážeme jimi znepříjemňovat život všem okolo. Pokud nemilujete sebe, nebuďte zadaní.

“Pracovat na sobě je důležité, ale milujte se už dnes.”

Nezapomeňte také na to, že to, co je dokonalé pro někoho jiného, nemusí být vůbec dokonalé pro vás. Vnímejte jen své já a utvářejte si svou dokonalou realitu. Pracujte na vztahu a hledejte partnera, ale nehledejte dokonalost, ani nějaký ideál.

3. Argument v jednom kuse.

Slyšíte na všechno nějaký argument a máte růžové brýle? Tak pozor!

Když je někdo mistrem slova a dá vám argument, který vám dává hlavu a patu, rychle se necháte polapit do sítě, ve které uvíznete. Je to zcela nevinné, ale nakonec z toho vyjdete jako hlupák před zkázou, kterou jste sami na sobě a ostatních napáchali. Snažte se tedy jednat s rozmyslem a láskou k sobě samým i za cenu, že by vztah měl skončit rychleji než začal.

4. Váš partner je první osobou, se kterou chcete sdílet dobrou či špatnou zprávu jako první.

Náš parner by měl být takovou roztleskávačkou v našem životě, s ním chceme všechno oslavit, prožít radost i smutek.

Vždy do našeho života vstoupí něco dobrého, ale i zlého a partner by měl být ten, který se nám bude snažit uvést ten správný směr. Měli bychom se snažit pomáhat jeden druhému, i v momentu, kdy oba něco trápí a ten, který má razantně menší problém, by se v tomto momentu měl stát ještě silnějším.

Důležité je hledat a pracovat na řešení problémů, to je skutečná podpora, která dokáže vše vrátit pomalu zpět jen s tím rozdílem, že vztah bude poté zase o něco silnější a krásnější.

Zde platí stejné pravidlo jako v přátelství.

“V nouzi poznáš přítele.”

5. Podobná výchova.

Často se říká, že protiklady se přitahují, ale zcela dlouho to nevydrží. Už když se koukneme do Hollywoodu je to jasné. Není to o tom, že někdo má peníze, talent, ale o tom, že si tito lidé nejlépe rozumí, protože žijí ve stejném prostředí, mají stejné peníze, přátele, smýšlení, ego, cíle, standard.

Každý z nás jsme něco zažili, odněkud pocházíme, jsme zvyklí na jiný standard, máme rozdílné znalosti a druh komfortu ve vztahu. To nás všechno ovlivňuje a neustále formule, protože se stále vyvíjíme a zlepšujeme se.

6. Stejné zájmy a zábava.

Zdravé páry jsou skvělými kamarády a užívají si svého času společně. Možná se najdou i ženy, které půjdou rády hrát i se svým protějškem fotbal, pokud mezi ně zrovna nepatříte, tak mu můžete jít třeba jen fandit. Pokud není ale zrovna fotbalista, určitě si najdete i jiné zájmy, které vás budou společně naplňovat.

Zdravé páry jsou skvělými kamarády a užívají si aktivit spolu.

7. Každý by měl převzít odpovědnost a umět se omluvit.

Zde hraje velkou roli to, jak se máme rádi, jak máme vyvinuté naše smýšlení a pohled na život. Někdy totiž hledáme pouze chyby na partnerovi, neustále se zaobíráme jeho nedostatky a tím, jaké by to bylo, kdyby na nich zapracoval, jenže my už jsme ve vztahu a je hloupost ničit ho kvůli tomu, že jsme otevřeli oči až nyní. Pokud svého partnera milujeme, tak bychom to měli vzít zcela z jiného úhlu. Vzít si každou situaci a vnímat i naši reakci.

V některých vztazích je právě bod 7 kritický a někdy je dobré zkusit radu psychologa. Pokud jeden z partnerů reaguje tím, že k psychologovi rozhodně nepůjde, může to být i konečná.

8. S manželstvím rosteme společně.

Náš partner, kterého si dnes vezmeme, nebude stejný za rok, za deset let. Ty nejšťastnější páry totiž spolu stále rostou, zlepšují se a navzájem podporují. Mají plno nesplněných dětských přání, na kterých společně pracují, což je plní láskou a štěstím.

9. Podobný názor na drogy a alkohol.

Tento bod je důležitější, než se může zdát.

Vezměte si, že váš partner kouří a vy ne. První, co vás napadne, že to není nějaká zábrana, že vám sice vadí, že si ničí zdraví a ve stáří třeba nastanou nějaké komplikace a budete se o něj muset starat, právě kvůli cigaretám, ale pak si začnete všímat toho dalšího. Vezměte si, že s kuřákem strávíte celý jeden den. Možná vám začne vadit, že na vás stále někde venku volá, že za chvilku přijde, že si jde zatelefonovat ven nebo třeba i to, že vypijete tři kávy za odpoledne, když normálně pijete tak tři do týdne. Samozřejmě z partnerského pohledu můžeme vidět i další věci, jako rozdílný pach, či peníze vyhozené za zničené zdraví.

To samé platí s alkoholem, nebo jinými drogami, kde to každý partner má přesně naopak.

banner_zvyhodnene_predplatne_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center