fbpx

2 ledna

9 toxických osob, kterým byste se měli vyhnout jako čert kříži

0  comments

Toxických osob je všude dost a většina z nás o někom takovém jistě ví. Můžeme je znát osobně, ale také pomocí internetu. Pokud jste s nimi někdy strávili čas, jistě víte, že umějí z člověka vysát veškerou energii. Je důležitým krokem rozpoznat, jací lidé jsou toxicitou nakažení, a včas se před nimi chránit. Takoví lidé však nepřijdou s varovným nápisem na čele. Jak je tedy poznáme?

1. Toxická arogance

Je obrovský rozdíl mezi důvěrou a arogancí. Každé má jiné důsledky. Důvěra inspiruje, zatímco arogance zastrašuje. Arogantní lidé vždy vědí vše nejlépe a cítí se nadřazení nad ostatními ve svém okolí. Myslí si, že jsou mnohem více a stejně tak se chovají k ostatním.

2. Toxicita neustále oběti

Jedním z nejnebezpečnější lidí, které můžete mít ve svém okolí, je věčná oběť. Věčná oběť se na své problémy a chyby dívá tak, že za ně vinu nese vždy někdo jiný, jen ne oni sami. Mají obrovský problém převzít zodpovědnost a kontrolu za svůj drahocenný život.

3. Toxické ovládání

Ovládájící lidé vždy vědí vše a znají ty nejlepší cesty, jak udělat něco, co nejlépe. Navenek jsou si vším jistí, ale hluboko pod pokličkou jsou to velmi nejisté duše. Samozřejmě jsou-li ve Vašem okolí, nikdy Vám nedají šanci vyjádřit svou myšlenku nebo dělat cokoli podle sebe.

4. Toxická závist

Ti lidé, kteří se trápí závistí a žárlivostí, nejsou nikdy spokojení s tím, co mají. Vlastně vůbec nejsou schopní být šťastní, pokud se jim nestane nějaká dobrá věc. Nedokáží ocenit úspěch někoho jiného a mají pocit, že když se stane něco dobrého, mělo by se to dít pouze jim.

5. Toxická lež

Jistě znáte mnoho lidí, kteří si přinejmenším velmi vymýšlí krásné a barevné příběhy. Opravdu rádi přibarvují a vlastně Vám i lžou. Chroničtí lháři jsou škodlivý a nikdy nevíte, co jim máte věřit, takže se nemůžete spolehnout ani na jejich sliby, ale ani na to, když Vám dají své slovo. Budou lhát o druhých, ale budou lhát i jiným o Vás.

6. Toxická negativita

Pravděpodobně znáte někoho, kdo je permanentně rozčílený, naštvaný a podezřívavý. Negativita ničí vztahy a trávení času s negativními lidmi z Vás bude postupně, ale jistě vysávat velké množství energie a to až do poslední kapky.

7. Toxická chamtivost

Tolik z naší kultury nám říká, že chceme ode všeho více. Je jistě dobré mít touhy a ambice, ovšem že. Samozřejmě není zrovna dvakrát dobré, když člověk chce naprosto vše a už je jedno jestli to má nebo ne, zkrátka chce i to, co jeho není. A když už má vše, tak se chamtivost stane středem jeho života.

8. Toxická unáhlenost a kritičnost

K dispozici máme dvě volby. Buď si budeme dělat úsudky nebo se staneme unáhleně kritickými. Úsudky jsou objektivní a založené na rozlišování, přičemž při unáhlené kritice jde o kritiku. Unáhleně kritičtí lidé dosahuj vždy velmi rychle závěru a právě proto jsou velmi chudými posluchači, ale také komunikátory.

9. Toxické drby

Rádi se staví do pozice, kdy toho vědí nejvíce a jsou nejlépe informovanými lidmi široko daleko, vlastně nikdo toho neví více, než vědí oni sami. Není rozdíl mezi spekulací a skutečností a právě proto rádi přibarvují všechnu skutečnost. Máloco je více destruktivní než drby.

Pokud Vám je některý z těchto bodů povědomý, jste dost možná vystavení toxické osobě. A pokud víte o jakou osobu se jedná, přistupujte k ní, jako kdybyste v chemické laboratoři opatrně s ochranným pláštěm přistupovali k chemikáliím.

to nejlepší si schováváme pro odběratele našeho newsletteru. Pokud chcete pravidelně dostávat tajné informace z oblasti podnikání a osobního rozvoje, přidejte se do našeho newsletteru zdarma, který najdete níže.

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center