fbpx

2 dubna

9 inspirativních citátů od zakladatele Microsoftu – Billa Gatese

0  comments

Snem Billa Gatese bylo, aby byl počítač na každém stole v každém domě. Tomuto americkému miliardáři a zakladateli softwarového gigantu Microsoft se povedlo si svůj velký sen splnit. Podařilo se mu přeměnit složitou technologii počítačů na jednoduché ovládání, které je přístupné nám všem. Ať už preferujete operační systém Windows nebo ne, jsem přesvědčená, že vás krátký příběh a inspirace od tohoto velikána obohatí a možná i trochu překvapí.

Již jako dítě neztrácel čas. Trávil ho ve školní počítačové učebně a ve svých třinácti letech vytvořil jednoduchý program. Dva roky poté se pustil se svým kamarádem Paulem Allenem, budoucím spoluzakladatelem společnosti Microsoft, do podnikání. Společně vytvořili monitorovací program a poprvé tak něco vydělali.

Bill byl nadaným studentem, který se rozhodl jít na prestižní Harvardovu univerzitu, tu však po dvou letech opustil a se svým parťákem Paulem Allenem založil firmu Micro-Soft, později přejmenovanou na Microsoft. Následovala série úspěchů této firmy a rok 1993, kdy společnost přišla s první verzí systému Windows. Jednalo se o obrovský průlom a miliony prodaných kopií zapříčinily, že se Bill Gates stal ve svých jednatřiceti letech dolarovým miliardářem. Kromě digitálního světa se Bill Gates angažuje ve filantropii a věnuje se vědeckému výzkumu pro řešení problémů třetího světa. Se svojí ženou založil charitu a společně vyzývají další miliardáře, aby se stejně jako on, vzdali ve prospěch charity aspoň poloviny svých majetků.

„Lidé často chtějí, abych jim objasnil tajemství úspěchu Microsoftu. Chtějí vědět, jak jsme se vypracovali z firmičky o dvou lidech píšících programy na koleně ke společnosti se sedmnácti tisíci zaměstnanci a s ročním obratem přes šest miliard dolarů. Žádná jednoduchá odpověď samozřejmě neexistuje, svou roli v tom hrálo i štěstí, ale přesto si myslím, že tím hlavním klíčem k úspěchu byla naše výchozí vize.“ Sděluje Bill Gates na otázku týkající se jeho úspěchu.

Objevte 9 inspirativních výroků od tohoto velikána a stejně jako on, pracujte na své vizi. Jak jste se sami mohli přesvědčit, věk ani titul není překážkou. 

 „To, že jste se narodili jako chudí, není vaše vina, pokud zemřete jako chudí, je to vaše vina.“

„Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát.“

„Všichni potřebujeme lidi, kteří nám poskytnou zpětnou vazbu. Je to způsob, jak se zlepšovat.“

„Je fajn oslavovat úspěch, ale mnohem důležitější je věnovat pozornost lekcím, kterým nás učí naše chyby.“

„Dělat co nejvíce chyb je pro růst důležitější než žádné chyby nedělat.“

„Nesrovnávej se s nikým na tomhle světě. Pokud to uděláš, urazíš sám sebe.“

 „Když to nemůžete udělat dobře, alespoň to udělejte tak, že to vypadá dobře.“

„Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji.“

„Život není spravedlivý. Zvykněte si na to.“

A jaký inspirativní výrok je váš nejoblíbenější?

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center