fbpx

2 dubna

8 základů neochvějné vytrvalosti Napoleona Hilla

0  comments

„Buďte vytrvalí bez ohledu na to, jak pomalu můžete na začátku postupovat. S vytrvalostí přijde i úspěch.”

Být sám sobě pánem je v dnešním světě složité a právě proto je mnohem důležitější schopnost odolávat všem událostem, které zažíváme. Velká většina úspěšných lidí si musela projít dlouhé míle, aby dosáhla svých vysněných snů. Dokonce ani člověk, který vyhrál v loterii, nevyhrál ihned na první pokus. Každému úspěchu předchází určité období, které nikomu nedává smysl, avšak v konečném důsledku se vždy to správné řešení a vysvětlení dozvíme v pravý čas, jen je třeba být trpělivými a vytrvalými.

Výborným příkladem je sám Napoleon Hill, který problematiku tohoto pojmu vypracoval dopodrobna ve své knize s názvem Mysli a zbohatni. Napoleon Hill psal nejznámější knihu úspěchu několik let a za svůj život zažil obrovské neúspěchy, které ohrozily nejen jeho, ale i samotnou knihu. Mnohé známé osobnosti, které v této knize popsal také využívali vytrvalosti v plném rozsahu. Napoleon této knize obětoval dlouhá léta. Měl dvě možnosti – buď knihu kvůli porážkám nedokončí a znalosti, které studoval několik let budou zasypány prachem, nebo využije trpělivosti a vytrvalosti k dokončení svého snu – knihy.

Jaké jsou tedy zásady skutečné vytrvalosti podle Napoleona Hilla?

1. KONKRÉTNÍ CÍLE

Nejdůležitějším bodem při rozvoji své vytrvalosti je vědět, co chceme. Pokud máme vytvořenou přesnou vizi toho, po čem toužíme, je jednodušší se na daný cíl zaměřit a svými silami překonat mnohé překážky, které se nám připletou pod nohy.

2. TOUHA

Pokud po něčem intenzivně toužíte a doslova slyšíte svůj mozek a srdce, jak Vám hrdě přitakávají na to, na co se právě ptáte, pak neváhejte a vydejte se po stopách těchto silných frekvencí. Pokud po něčem toužíte, jděte za tím. Pokud to chcete opravdu uskutečnit, pak i Vaše vytrvalost dostane úplně jiný rozměr.

„Základním pilířem všech úspěchů je touha. Mějte to neustále na paměti. Slabá touha přinese slabé výsledky a to stejně, jako malý oheň vytvoří slabé teplo. Když zjistíte, že Vám chybí vytrvalost, můžete tento nedostatek napravit tím, že založíte větší oheň pod svou touhou.”

3. SEBEDŮVĚRA

Na aplikování úspěšné vytrvalosti je třeba mít i jistou dávku sebedůvěry. Pokud věříte v sebe sama a ve své schopnosti, pak jste na nejlepší cestě uskutečnit své sny a plány. Stačí si slovo sebedůvěra rozdělit na dvě části a je jasné, o kom celý tento proces bude – o Vás.

4. KONKRÉTNÍ PLÁNY

Připraveným štěstí přeje. Na rozvoj vytrvalosti je třeba mít vypracované konkrétní plány. Určitý postup nás také dokáže jednodušeji přivést k vytoužené odměně.

5. PŘESNÉ ZNALOSTI

Uveďme si jednoduchý příklad – kdo myslíte, že bude mít správnější odpověď? Ten kdo hádá nebo člověk, který ví? „Odhad” namísto „určitosti” vytrvalost ničí. Je třeba naše plány podložit určitými znalostmi nebo novými schopnostmi a zkušenostmi.

6. SPOLUPRÁCE

Vytrvalost není jen o nás samotných. Na rozvoj tohoto stavu mysli potřebujeme občas i pomocnou ruku, která nás provede přes různé překážky nebo nám jednoduše v daném problému nabídne místo, kde smíme složit svou hlavu.

Spolupráce je užitečná také při manuální činnosti a vždy se nám sejdou dvě spolehlivé ruce. Zdůrazňuji slovo SPOLEHLIVÉ, protože nikdo u sebe nepotřebuje spolupracovníka, který odvede svou práci pouze z 50 %. Tím škodíme nejen sami sobě, ale i naší cestě za vytouženými cíli.

7. SÍLA VŮLE

Síla vůle je schopnost dokázat, že máte sílu překonat sebe sama v čemkoli. Je to schopnost dokázat proměnit ve své hlavě frázi „nechce se mi” na něco mnohem silnější a odpovídající Vašemu charakteru. Jste schopni držet se jistých pravidel, které Vás dokáží povznést nad Vaši zónu komfortu. Samotná síla vůle je v konečném důsledku nedílně spojená s tím nejdůležitějším, s vytrvalostí.

8. NÁVYK

Návyk si vypěstujete jednoduchým způsobem, když děláte něco den, co den a začínáte to už brát více méně jako samozřejmost nebo jako něco, co je již součást Vás samých. To, co opakujete den za dnem, v tom se zlepšujete. Opakujete jeden a tentýž princip a dostává se Vám tím pádem víc a víc pod kůži. Vytrvalost je přímým důsledkem návyku.

Napoleon Hill se nestal odborníkem za jednu noc. Své znalosti pevně uchovával a obohacoval rok za rokem, aby nakonec vydal nejznámější knihu úspěchu s názvem Mysli a zbohatni, ve které popsal ty nejzákladnější pravidla úspěchu.

„Bez vytrvalosti budete poraženi ještě dřív, než vůbec začnete. Když si vybudujete vytrvalost, vyhrajete.”

Mezi hlavní články úspěchu patří jednoznačně vytrvalost. Sny dokáží být snadno uchopitelné, pokud spíme a sníme, ale v životě je to přesně opačně. Proto trénujte sami sebe. Dokažte sobě, že máte silnou vůli a odhodlání na to, aby vše, co chcete, bylo skutečně Vaše.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center