fbpx

2 dubna

8 výroků legendárních sportovců, kteří přepsali dějiny sportu

0  comments

Sportovci jsou výborným příkladem, pokud se bavíme o dosahování úspěchu a překonávání kdejakých překážek. Mnoho lidí u sportovců nechápe, proč daný sport dělají tak intenzivně, komplikovaně a tak často. Mluví o nich jako o přemotivovaných jedincích, ale ve skutečnosti se snaží pouze sáhnout si na své sny.

Ti nejznámější sportovci dosáhli svých cílů pouze díky neoblomné disciplíně a skvěle rozvinuté mysli, která je stále přesvědčovala o tom, že právě oni se stanou těmi největšími šampiony. Pot, krev, bolest a slzy je doprovázely na jejich cestě den co den.

Jejich vidina úspěchu si odnášela hodně bolestivých a pro normálního člověka nepochopitelných činů. Vstávání se sluncem a ranní běh byl jejich každodenním rituálem, který pokračoval dalšími náročnými tréninky během dne i přesto, že tělo křičelo „STOP, BOLÍ TO!“

Úspěch bolí a ve sportu několikanásobně více. Proto jsem pro vás vybral ty nejslavnější výroky těch nejúspěšnějších sportovců, kteří se hrubým, výrazným a zlatým písmem zapsali do historie sportu. Věřím, že tyto výroky budou pro vás tou správnou motivační formulkou a budete ještě hladovější po svých snech.

„Pro mě je život to, když jste neustále hladoví. Smyslem života není prostě jen existovat, přežít, ale postupovat vpřed, jít nahoru, něco dosahovat a dobíjet.

Legendární kulturista Arnold Schwarzenegger

„Netrefil jsem v kariéře více než 9000 střel. Prohrál jsem více než 300 zápasů. 26krát mi důvěřovali na poslední hod v zápase a já jsem minul. Selhával jsem v životě znovu a znovu. A právě proto jsem uspěl.“

Nejznámější basketbalista všech dob Michael Jordan

„Nikdy neskláněj hlavu. Nikdy se nevzdávej a nebuď smutný. Najdi jiný způsob.

Legendární nadhazovač Leroy Satchel Paige

Nenáviděl jsem každou minutu tréninku, ale řekl jsem si, nepřestávej. Trp nyní a žij celý zbytek života jako šampion.

Otec boxu Muhammad Ali

Pamatuji si, jak jsme ve škole psali na papír, kdo chce mít jakou práci. Napsal jsem, že chci být fotbalistou, ale paní učitelka mi řekla, že fotbalista není povolání. Řekla také, že profesionálním fotbalistou se stane jen jedno dítě z tří set a zeptala se mě, jestli si myslím, že já budu tím jedním. Řekl jsem, že budu a všichni moji spolužáci se mi začali smát.

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Frank Lampard

„Nechci se někam dostat a říct: OK, dokázal jsem to!“ Úspěch nikdy nekončí. Budu pokračovat dál. Stejně jako selhání se nikdy nestane fatálním. Směřuji ke hvězdám a ještě dále.

UFC Fighter Conor McGregor

Sportovec nemůže utíkat s penězi v kapsách. Musí běžet s nadějí v srdci a se sny v hlavě.

Čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek

„Žádný zápas nesmíte vzdát. A to ani ten, který právě prohráváte.

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr

Související článek: 10 mouder nejúspěšnějšího českého hokejisty Jaromíra Jágra

Související článek: 6 slavných výroků, které zdobí moji nástěnku vizí 

 

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center