fbpx

2 dubna

8 slovních spojení, která úspěšný člověk nikdy nepoužije

0  comments

Víte o tom, že slovo nám dává OBROVSKOU MOC? Tak velkou, že si ji možná ani nedokážeme představit? Slova jsou jako dechberoucí květy durmanu. Tak nádherné, půvabné a jemné, ale na druhé straně tak nebezpečné, přímo smrtící.

Není novinkou, že slovo má moc ranit, ale také vykouzlit úsměv, pošpinit, ale i očistit, je v jeho moci zabíjet, ale i křísit k životu.

Proto, byste vy, jako úspěšný člověk měli vědět zacházet s různými slovy konkrétním způsobem tak, abyste VŽDY dosáhli žádaného výsledku.

„Já jsem tady šéf!“

„Já jsem tady šéf a já tady velím!“ Vyvarujte se takových prohlášení o sobě. Dobrý šéf je leader. On je ten, kdo stojí v čele a táhne spřežení. Proto, pokud nechcete, aby si vás lidé zafixovali jako nerváka bez špetky lidskosti, přestaňte se chovat arogantně. Je dobré mít zdravý respekt, ale egoismem a zastrašováním toho hodně nedosáhnete. Svůj respekt si nevynucujte slovy, ale skutky.

„Já jsem ti to říkal.“

Jak se cítíte, když slyšíte tuto větu? „Já jsem ti to říkal.“ Je to jako když padnete, ale někdo má zapotřebí do vás ještě kopat. Nikdo nemá rád tuto větu, ale přece se častokrát používá. Snažte se ji co nejrychleji vymazat z vašeho slovníku a nahradit ji povzbuzujícími frázemi. Tuto větu říkají jen lidé, kteří si potřebují něco dokazovat. Tak se určitě chovat nechcete.

„Není to moje vina.“

Už jako malé děti jste se vymlouvali a házeli vinu na sourozence, učitelky nebo spolužáky. No teď už nejste děti a nastal čas se této věty zbavit tak, jak jste se kdysi zbavili dudlíku. Poberte odpovědnost do vlastních rukou. Daleko podstatnější je vyřešit daný problém a vy jako šéf byste se měli o to postarat. Přeberte plnou odpovědnost za lidi ve svém týmu. V podstatě se dá říci, že jejich selhání je vaším selháním.

„Nesmíte to zkazit.“

Je sice fajn, že někomu prokazujete svou víru v jeho potenciál, ale toto není právě nejlepší způsob, jak to udělat. Tím, že někomu řeknete: „Nesmíte to zkazit,“ daného člověka přivedete do rozpaků. Najednou se bude cítit tak, že je toho na něj příliš a začne panikařit. Z této věty je cítit, že pokud se mu daná úloha nepodaří, budou následovat vysoké sankce. A to s sebou přináší strach. (O tom, jak správně lidi motivovat k tomu, aby splnily KAŽDÉ vaše přání se dočtete v našem magazínu již v lednu.)

„Můžete být šťastný, že máte práci.“

Ano, občas vás lidé vytočí, ale to není důvod k tomu, abyste je takovýmto způsobem vydírali. Ať už se jedná o práci nebo osobní život, takovéto a podobná prohlášení vám dozajista zničí vztahy. Proto si dávejte pozor, co v zápalu hněvu řeknete. Může se stát, že toho budete litovat.

„Snažil jsem se, ale nevyšlo mi to.“

Něco takového úspěšný člověk nikdy nevypustí z úst. Proč? Protože to symbolizuje jasnou prohru. Prohru, z níž jste se ani jen nepoučili. Víte, na kolikáté se podařilo Thomasovi Edisonovi rozsvítit žárovku? Víte, na kolikáté se podařilo J.K. Rowlingové najít vydavatele? Víte na kolikáté se podařilo Michaelovi Jordanovi trefit čistý koš? Určitě to nebylo na poprvé a ani na podruhé. Některým lidem to nevyjde ani na dvoustý pokus, ale to neznamená, že se máte vzdát. Pokud vám něco nevyjde, neznamená to, že to je nemožné, a pokud i nedejbože je, tak je zde stále možnost poučit se z daných chyb.

„Nemůžu.“

Zde bych trochu navázal na předchozí bod. Slovíčka typu „Nemůžu“, „Nelze“, „Nedokážu to“ okamžitě vydeletujte z mysli. Když toto řeknete, je to vaše okamžitá kapitulace.

„Já vím všechno, nepotřebuji vaši pomoc.“

Možná to opravdu ovládáte na 110% a zvládnete to sami, ale to ještě neznamená, že se můžete chovat povýšeně. Pozor na tyto toxické vlastnosti, které vám jen podrývají autoritu. Správný leader ví, že v týmové práci je síla, a proto se snaží spolupracovat. Navíc každý jeden člověk vám dokáže být v něčem užitečný, od každého se máme co učit. Proto od sebe neodhánějme lidí, kteří nám chtějí pomoci.

Tak vidíte, jakou má slovo MOC. Dokáže vám navodit pocity zoufalství, strachu, ale i lásky a klidu. Ba dokonce vás dokáže dostat na místo nebo do situace, ve které vás vyprávějící osoba chce mít. „Počkat! Vyprávějící osoba? Ne slovo? Někdo mě dokáže dostat tam, kde mě chce on mít?“ Chtěli byste zjistit, která KONKRÉTNÍ slova dokážou opravdu OVLIVŇOVAT lidi? Chcete vědět, jakou MOC můžete získat? Zná jich jen hrstka lidí, protože v celém Česku a Slovensku je neumí téměř NIKDO správně používat. Chcete patřit mezi ně? Odpovězte si sami.


 

Přesně tomuto, jen mnohem podrobněji a konkrétněji, se budeme věnovat v článku „Slova, která byste měli častěji používat“. A teď POZOR. Článek bude přístupný jen v tištěné podobě a to od ledna v našem magazínu. Kusy nám už začínají ubývat, protože lidé si je začali dopředu objednávat. Tak buďte připraveni. Za chvíli je to tady.
button

TOP_CMYK_vánoce


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center