fbpx

2 dubna

8 inspirujících výroků Matky Terezy, které nás nutí k zamyšlení se

0  comments

Znáte člověka, který by se pro dobro jiných snad rozdal na kousky?

Takového, kterému ke štěstí stačí pouze vytváření štěstí u druhých lidí jeho vlastními skutky?

Pomoc je vzácný akt a právě Matka Tereza byla ztělesněním upřímné pomoci bez nároku na jakoukoliv odměnu. Její činy se výrazně zapsaly do naší historie a naše lidstvo si je bude pamatovat ještě dlouhá léta. Co je nejdůležitější, je právě osobnost samotné Matky Terezy.

Související článek: 3 příznaky, kterými měříme hodnotu osobnosti

Matka Tereza odešla z tohoto světa v krásném věku, 87 let. Bylo to 5.9. 1997. Byla římskokatolickou misionářkou albánského původu a jejím největším posláním byla pomoc druhým. Stala se doslova ztělesněním dobrých činů a milosrdenství. Prostě vše, co provedla, pocházelo z jejího srdce. Jako odměna jí byla udělena Nobelova cena za mír.

Celý svůj život věnovala těm nejchudším a přitom se nikdy nenechala omámit mocí peněz či slávy. Skromnost a upřímnost ji dovedly k tomu, že pro druhé je již navěky osobností. Papež František navíc nedávno ve Vatikánu oznámil, že Matka Tereza bude prohlášena za svatou a její kanonizace se uskuteční ještě v tomto roce, a to 4.9.

V našem okolí se nejblíže objevila v Brně a to přesně 10.11. 1984, kdy přijala pozvání kardinála Františka Tomáška. Matka Tereza navštívila i sousední Slovensko, kde ve městě s názvem Čadca zanechala čtyři misionářky, které měly pokračovat v její práci. Stalo se tak před 26 lety, 14.5. 1990.

Její myšlenky byly rovněž stejně obohacující jako její skutky, kterými pomáhala šířit to nejvzácnější poselství. Proto vám přinášíme pár výroků, které vyšly z úst Matky Terezy. Nechte se inspirovat slovy ženy, která je již neoddělitelnou součástí upřímné pomoci.

„Pokud práce není protkaná láskou, je zbytečná.“

„Chudobu jsme stvořili my, ne Bůh, já a ty – naším sobectvím.“

„O co víc přijmeme v mlčení, o to více budeme moci rozdávat v každodenním životě.“

„Nic neříkám, když mě kritizují. Snažíme se konat co nejlépe a necháváme za nás mluvit naši práci.“

„Hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté.“

„I když se cítím jako loď bez kompasu, je třeba se mu zcela odevzdat a nezkoumat, proč mě vede tak a ne jinak.“

„Pokud chceme najednou pomáhat mnohým, tak mnohé ztratíme. Vždycky chci pomoci nejprve jednomu člověku.“

„Snaž se o to, aby lidé po setkání s tebou odcházeli vždy trochu šťastnější.“


Pokud víme, že existuje jedinec, kterému na nás záleží, máme vše, co k životu potřebujeme. Pokud tomu tak není, nevadí – pomozme si sami. Snažme se pomocnou ruku podávat nejen jiným, ale především sobě pokaždé, jak to jen bude možné.

Právě tomu, jak důležité je pomáhání druhým, se věnujeme v novém čísle našeho magazínu (téma – spolupráce a tým), které vychází již brzy, a to na konci tohoto měsíce. Vysvětlujeme zde, jak důležité je šířit to nejsilnější poselství tohoto světa. Nenechte si ujít informace, které můžete ihned aplikovat do vašeho života pro lepší zítřek a sledujte náš web nebo facebook, kde naleznete další novinky ohledně nového čísla.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center