fbpx

2 dubna

8 bodů, které vám pomohou vybudovat si maximální sebejistotu

0  comments

Ve svých 32 letech se někdy ohlížím zpět a porovnávám situace, které nyní zažívám a představuji si, jak bych je řešil asi dříve. Přiznám se, že se někdy i pousměji, protože to není tak dlouho nazpět, co jsem oplýval vším možným, jen ne sebejistotou. Dost často jsem zažíval okamžiky, kdy jsem si zpětně říkal, jak bych znovu, pokud bych dostal tu možnost, již proběhlou situaci vyřešil. Přemýšlel jsem o tom, kolikrát i hodiny a doufal jsem, že přijde doba, kdy v danou chvíli řeknu přesně to, co chci, resp. se zachovám, přesně tak jak potřebuji a nebudu o tom muset už přemýšlet.

Sebejistota, a na mysli mám teď tu zdravou sebejistotu, je skvělým pomocníkem při naší cestě životem. Dokáže nám usnadnit mnohé situace, zejména potom ty nepříjemné. Je skvělým průvodcem v časech, kdy se nám zrovna nedaří všechno, tak jak bychom si přáli a zároveň je obrovsky posilující v dobách naší prosperity.

Stejně jako svaly, dovednosti a další věci, jde i sebejistota rozvíjet a posilovat. Tady je 8 bodů, které vám podle mě, k větší sebejistotě rozhodně pomohou.

1. Definujte si svoje proč?

Naše proč?, chcete-li smysl nebo účel je ten nejsilnější kompas, který můžeme mít, samozřejmě pokud hod výborně známe. Pokud ho dobře známe, máme obrovskou vnitřní motivaci a hlavně kotvu, která nás udrží v rovnováze, když zrovna přijde bouřka.

2. Vždy se porovnávejte jen sami se sebou, s nikým jiným

Jediný člověk, se kterým můžeme soutěžit (pokud chceme), jsme my. Ostatní se od nás liší (výchozími podmínkami, předpoklady a dalšími věcmi). Neznamená to ale, že se ostatními nemůžeme inspirovat

3. Soustřeďte se na řešení nikoliv na problémy

Dávám přednost raději slovu „výzva“ než problém. Výzvy (problémy) jsou přirozeným během věcí. Do života nám vždy přicházeli a přicházet budou, takže se je naučme mít rádi, protože díky nim můžeme nalézt právě řešení, a to vždy. Když se to stane, je to skvělý pocit!

4. Soustřeďte se na své silné stránky

Je to jednoduché. Pokud jsme na svých silných stránkách, dosahujeme s menším úsilím výsledků. Navíc nás to baví. Možná vás ani nepřekvapí, že silné stránky rozvíjíme rychleji a spolu s nimi jdou nahoru i ty slabé

5. Jděte do akce

Akce to je ta věc, která nám přináší výsledky, o kterých to nakonec všechno je. Protože výsledky se počítají. Pokud bych tenkrát nenapsal té krásné holce, která mě okouzlila (neudělal akci), neměli bychom teď krásného syna.

6. Soustřeďte se na to, co můžete ovlivnit

Převezměme za sebe zodpovědnost. Bohužel vždy nemůžeme ovlivnit okolnosti, ale rozhodně můžeme vždy ovlivnit náš postoj, který k okolnostem zaujmeme. Neztrácejme zbytečně energie a čas něčím, co nedokážeme ovlivnit

7. Buďte za každou cenu otevření

Otevření novým myšlenkám, příležitostem.. protože ty nás posouvají dále a dost často nám mění životy. Uvidíme to, ať už to je cokoliv, jen v případě, že budeme mít oči otevřené

8. Važte si sami sebe

Jsme to jen a pouze my sami s kým musíme být 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Proto dělejme všechno proto, ať si sami sebe vážíme klidně ze všeho nejvíce.

Můžete se mnou souhlasit a nebo také ne. Obojí je v pořádku. Každopádně doufám, že se vám s vaší sebejistotou daří přesně tak jak chcete a potřebujete. Pokud by vás měla moje úvaha v něčem inspirovat nebo vás aspoň přiměla se zamyslet, pak jsem potěšen, protože ten čas měl smysl.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center