fbpx

2 dubna

7 užitečných aplikací, které vám nesmí chybět v telefonu

0  comments

Před lety si lidé často říkali, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Tuto moudrost můžeme přetransformovat i na technologie, které nám doslova změnily životy. Častokrát si neumíme představit ani jeden den bez mobilního telefonu. Lidé využívají své telefony na spojení se s okolním světem a to formou SMSek, hovorů nebo pomocí sociálních sítí. V jiných situacích telefon využíváme na „zabití“ času hraním her. V tomto případě bychom si měli dávat pozor, zda se náš sluha nestává naším pánem.

Chcete být efektivnější díky svému mobilu? Zázraky, které nosíme po kapsách, zvládnou mnohem více, než si myslíme. Naučme se proto využívat jejich potenciál naplno. Přinášíme vám 7 mobilních aplikací, díky kterým se nejen spojíte se svým týmem, ale můžete mít pod kontrolou své výdaje, plánovat nové projekty nebo dokonce sledovat, jak jste strávili svůj čas minulý týden. Předem upozorňujeme, že jsou některé aplikace ve slovenském jazyce a měně – eurech.  Aplikace ale fungují i v českém jazyce a měně.

Evernote

První z našich sedmi užitečných aplikací je Evernote. Pro více z vás je tento známý zápisník nedílnou součástí každodenního života. Pomocí Evernote si dokážete zaznamenávat nejen různé nápady, myšlenky a úkoly, ale i zajímavá místa, fotky s důležitým obsahem, různé odkazy na stránky a v neposlední řadě s funkcí záznam zvuku i hlasové poznámky.

evernote evernote3evernote2

My Wallet

Název mluví za vše. Jednoduchá, ale maximálně užitečná aplikace, díky které máte své peníze pod kontrolou. Můžete si v ní vytvořit více účtů a následně pomocí pár jednoduchých tlačítek ovládat pohyby svých peněz. Peníze si můžete připisovat, odepisovat, přesouvat mezi jednotlivými účty a v neposlední řade sledovat grafy, které vám ukazují nejen poměr příjmů a výdajů, ale také data a konkrétní oblasti, ve kterých jste peníze vydělali nebo utratili.

mywallet mywallet2

Wunderlist

Zorganizujte si svůj den s aplikací Wunderlist. Příjemná a hlavně přehledná forma TO DO listu vás nenechá zapomenout na žádnou roli. Co je to TO DO najdete na konci článku „Prokrastinace jako krtek na zahrádce“. V této aplikací si budete moci své úkoly třídit do různých kategorií od osobních až po pracovní. Když zadáte k nějaké úloze datum, tak se vám v daný den objeví úloha ve složce „Dnes“. Obrovskou výhodou Wunderlistu je sdílení poznámek. Ve zkratce jde o to, že dokážete posílat jednotlivé úkoly lidem, se kterými kooperujete a tak zefektivnit váš společný pokrok. Pokud dotyčný nemá nainstalovaný Wunderlist tak to není problém. Sdílení se pak odehrává prostřednictvím exportu do e-mailu nebo cloudu. Další z výhod této aplikace je možnost nastavení automatického upozorňování formou SMS zpráv nebo e-mailů.

W1W2

Dropbox

Populární aplikaci Dropbox již většina z vás určitě zná. Vy, co jste se s ní ještě nestihli seznámit, byste na to neměli zapomenout. Dropbox poskytuje funkce online úložiště dat.

Nejednomu z nás se již stalo, že všechna potřebná data po pádu telefonu nebo počítače zmizela. Díky Dropbox účtu budete mít svá data po ruce kdekoli na světě a navíc se nemusíte bát jejich ztráty. V případě, že byste data z Dropboxu omylem vymazali, nemusíte ještě panikařit. Tato aplikace vám nabízí možnost všechny smazané data do 30dní opět obnovit (v placené verzí až do 1 roku).

Základní verze (zdarma) má kapacitu 2GB. Tento objem si můžete navyšovat prostřednictvím lidí, který se přes vás registrují do Dropboxu nebo formou předplatného.

dropbox dropbox2

Trello

Trello je super pomocník pro skupinu lidí, která pracuje na společném projektu. Díky aplikaci Trello můžete tyto projekty snadno plánovat a řídit. V Trellu si vytvoříte nástěnku a přidáte několik složek jako například: „Je třeba udělat“, „Pracuje se na tom“, „Splněné“ a mnoho dalších dle vlastní vůle. Postupně do těchto složek přidáváte úkoly a přidělujete je daným lidem. Díky této aplikací má celý tým přehled o pokroku projektu.

Díky této aplikací jsme byli schopni, spolu s týmem vývojářů vyvinout hru. Skvělé na organizaci úkolů a zajištění spolupráce. – komentář uživatele z Google Play

trellotrello2

ClearFocus

Toto je aplikace, která vám ušetří množství minut, možná i hodin a zvýší vaši soustředěnost. Díky ní si můžete rozplánovat, kolik času chcete při dané činnosti strávit a pak se snažíte svůj cíl časově stihnout. Můžete si naplánovat přestávky, ale i zakázat během dané činnosti internet. Stačí si jen zadat název činnosti a spustit časovač. K dispozici máte také statistiku vaší produktivity.

Clearfocus

IMindMap

Kdo zná techniku ​​myšlenkových map, díky které je učení a zapamatování si věcí mnohem jednodušší tak ho tato aplikace mile překvapí. S aplikací IMindMap si můžete takovou myšlenkovou mapu vytvořit doslova za pár minut a to vše bez papíru a množství per. V IMindMap lze uchovávat velké množství takových map. Výhodou je, že je máte všechny pohromadě, neustále u sebe a kdykoliv se dají jednoduše předělat. Tato aplikace opravdu stojí za vyzkoušení – já sám myšlenkové mapy vřele doporučuji.

Co to vůbec myšlenková mapa je? Jde o grafické uspořádání klíčových slov. Ve středu je hlavní bod, kolem něhož se zbytek mapy dotváří.

Imindmap


Toto bylo sedm aplikací, které určitě stojí za vyzkoušení. Věříme, že několik z nich vám bude každodenním asistentem v elektronické podobě. Pokud znáte nebo využíváte ještě další aplikace, které vás dokáží posunout vpřed, neváhejte se s nimi podělit v komentářích a klidně přidejte i své postřehy.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center