fbpx

2 dubna

7 tipů pro podnikatele od CEO společnosti AirBNB, Briana Cheskyho

0  comments

Vzhledem k úspěchům, o které se generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Brian Chesky zasloužil, je pro mnohé těžké uvěřit tomu, že samotný nápad, dnes celosvětově známý jako AirBNB, vznikl jakousi šťastnou náhodou. Pravdou je, že Brian nechtěl být podnikatelem, nikdy dříve o tom neuvažoval, až najednou přišel na nápad díky vlastním problémům s ubytováním.

1. Nikdy nepodceňujte svou myšlenku

Pokud jste k sobě skutečně upřímní a dokážete na sebe být také přísní, opatrní a věříte ve svůj nápad, pak je velmi důležité jít vpřed, abyste ze své myšlenky učinili realitu. Myšlenka může být opravdu jednoduchá a spousta lidí po celém světě takovými nápady jenom srší, ale pouze někteří se pro ně dokáží nadchnout a konzistentně na nich pracovat.

2. Řešte problémy

Pokud vaše podnikání neřeší nějaké problémy ať už lokální či globální, tak nebudete moci uspět z dlouhodobého hlediska. Aby taková myšlenka mohla být realizovatelná a dlouhodobá, musí dokázat řešit problémy nebo pomáhat spoustě lidem. Pokud chcete čelit opravdu velkým konkurentům a na trhu přežít, pak je důležité mít nápad, který řeší problém – jako AirBNB.

3. Naučte se zákony

Naučte se zákony, kterými se řídí odvětví, ve kterém již podnikáte či podnikat budete. Je to velký, ale podstatný krok. Totiž jakýkoliv budoucí krok, který kdy budete chtít učinit a to ať už rozšíření svého podnikání za hranice nebo čehokoliv jiného, tak je důležité být neustále o krok vpřed. Tím vyřešíte jakékoliv právní důsledky s dostatečným předstihem.

4. Vytvořte firemní kulturu

Co rozlišuje spoustu nových i zaběhlých společností, je to, jak mají nastavenou vlastní firemní kulturu. Vzhledem k tomu, že to bude kořenem firemní etiky, tak je tento bod důležitý a byť se zdá jednoduchý, tak je tomu naopak. Vytvořit firemní etiku není snadné a nějaký ten čas to rozhodně zabere. Pokud máte vlastní společnost, nebo uvažujete o jejím založení, pak si dejte tu práci vytvořit firemní kulturu.

5.  Vzhlížejte ke svým vzorům

President společnosti Y Combinator Sam Altman zmínil, že existuje zhruba 20 až 30 různých vzorů, ke kterým Brian Chesky vzhlíží a inspiruje se jimi. Tedy i když nejste schopni se se svými vzory setkat osobně, tak je v dnešní době přeci jenom velkou výhodou internet, na kterém toho můžete najít spoustu. To, jaké máte vzory ve svém životě i podnikání bude v budoucnu určovat míru vašeho úspěchu.

6. Vše začíná malými, ale důslednými krůčky

Brian Chesky řekl, že je velmi obtížné dostat na palubu jak velké kupce, tak i prodejce. Ani jednomu z nich nemůžete věřit úplně. A proto se rozhodl pro individuální přístup, díky němuž začalo růst AirBNB v to, čím je dnes.

7. Otestujte své služby

Jednou za čas se vžijte do role zákazníka a vyzkoušejte své vlastní služby, které nabízíte ostatním. Pokud nejste spokojeni se službami vy, pak pravděpodobně nebudou spokojeni ani vaši zákazníci.

Pokud jste tak ještě nikdy neučinili, nalezněte vlastní vzory, inspirujte se jimi, učte se od nich a vzhlížejte k nim. Je to stejné jako s vaším nejbližším okolím, respektive lidmi, se kterými trávíte nejvíce času. Ovlivňuje vás to a podle toho také váš život směřuje. Dejte si tu práci a věnujte svou pozornost tím správným směrem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center