fbpx

2 dubna

7 stupínků, které museli úspěšní lidé překonat

0  comments

Každý úspěšný člověk jednou začínal a každý takový člověk musel překonávat překážky. Jak se poprat s těmi, které jsou zcela nejběžnější?

1. Věk

Věk je jen číslo. Úspěšní lidé nedovolí, aby jim jejich věk říkal, čeho jsou schopni. Když někdo něco opravdu chce, dokáže to v každém věku, jen je to někdy těžší, ale ne nemožné.

To, že ostatní nemají, nebo si nechtějí splnit vysoké cíle v nízkém nebo naopak vysokém věku, neznamená, že si je nezvládnete splnit vy.

Někteří lidé s oblibou říkají, že něco nezvládnete, protože jste moc mladí, případně moc staří. Tak to ale vnímají oni a ve světě je mnoho příkladů, že to tak byt nemusí. Zde můžu zmínit Betty White, která začala svou hereckou kariéru tři měsíce po promování na střední škole a naopak třeba Raye Kroce, který začal budovat podnikání s McDonald’s až po své padesátce.

2. Co si ostatní lidé myslí

Když váš pocit radosti a spokojenosti vychází ze srovnávání se s ostatními, už nejste pánem svého života. Ačkoliv je nemožné vypnout vaše reakce na to, co si ostatní o vás myslí, nemusíte jim přikládat velkou váhu. Proč? Pamatujte, že každý názor je subjektivní a nemusí a nejspíš ani nebude zcela upřímný. Často jsou názory ovlivněny závistí, pomstou a momentálními problémy toho druhého.

Jedna věc je ale jistá: Nejste nikdy tak dobří ani špatní, jak říkají, že jste.

3. Toxičtí lidé

Úspěšní lidé věří v motto: Jste průměrem z pěti lidí, s nimiž trávíte nejvíce času.

Přemýšlejte o tom: Některé z nejúspěšnějších společností v nedávné historii byly založeny skvělými dvojicemi. Steve Jobs a Steve Wozniak ze společnosti Apple žili blízko sebe. Bill Gates a Paul Allen z Microsoftu se znali již ze školy. Sergey Brin a Larry Page ze společnosti Google se znali ze Stanfordu.

Stejně jako velcí lidé vám pomáhají dosáhnout vašeho plného potenciálu, zatímco vás „toxičtí“ lidé táhnou s sebou dolů. Ať už je to negativita, krutost, syndrom oběti nebo prostě bláznění, „toxičtí“ lidé vytvářejí mnohem častěji stres a konflikty.

Proto se snažte obklopovat správnými lidmi. I toto je důležité!

4. Strach

Strach není nic jiného než přetrvávající emoce poháněná vaší představivostí. Je nebezpečí skutečné? 80 % toho, co si představujete, se nikdy nestane.

Strachu se ale nelze zcela zbavit. A někteří jsou na něm dokonce závislí, jelikož strach vyplavuje adrenalin a způsobuje euforický pocit. Pro ten ale můžete využívat i správný typ strachu – strach při dobývání svých snů. Ač si to mnohdy nepřiznáte, máte určitě alespoň pár pochybností, tak i ty využijte.

Hlavně nikdy v životě nestůjte na místě jen proto, že se bojíte. Často slyším lidi říkat: „Jaká je ta nejhorší věc, která se mi může stát? Může mě někdo zabít? “ Ale smrt není to nejhorší, co se vám může stát. Nejhorší věc, která se vám může stát, je dovolit si umřít, když jste ještě fyzicky naživu.

5. Negativita

Život nepůjde vždy přesně tak, jak chcete. Místo toho, abyste si ale stěžovali na to, co vám nevychází, zamyslete se nad tím, co se vám povedlo. Může vás touto cestou napadnout způsob, jak vyřešit momentální problém.

Pokud negativita pochází od někoho jiného, snažte se jí vyhýbají tím, že si stanovíte limity, za které nejdete. Přemýšlejte takto: Pokud byste někomu říkali, že vám vadí, když někdo kouří, a na to by si zapálil a držel by akorát cigaretu v ruce, která je od vás dál, byli byste rádi? Samozřejmě že ne.

6. Minulost, budoucnost a přítomnost

Stejně jako strach minulost a budoucnost jsou produkty vaší mysli. Žádné množství viny nezmění minulost a žádné množství úzkosti nezmění budoucnost. Pro úspěch v životě je třeba se soustředit na přítomnost. Není možné dosáhnout svého plného potenciálu, pokud jste neustále někde jinde, nemůžete tak ani plně vnímat skutečnost momentálního okamžiku.

Chcete-li žít v přítomnosti, musíte udělat dvě věci:
1. Přijměte svou minulost. Pokud nebudete smířeni s vaší minulostí, s vašimi chybami v minulosti, nikdy vám minulost nedovolí tvořit vaši budoucnost v přítomnosti.
2. Přijměte nejistotu budoucnosti. Nejistota je přirozená. Pokud nic neděláte, nemáte důvod být nejistí, ale to není správná cesta.

Jestli se bojíte, zda zvládnete nějakou zkoušku, strach tomu nepomůže a hlavně – co se ve skutečnosti stane, pokud zkoušku nedáte? Zavřou se vám tím všechny dveře ke svému snu? Pouze je tím otestována vaše odhodlanost si sen splnit.

7. Stav světa

Dívejte se chvíli na zprávy a uvidíte, že je to jen jeden nekonečný cyklus válek, násilných útoků, křehké ekonomiky, selhávajících společností a ekologických katastrof.

Situaci ve světě vy nejspíš moc neovlivníte a pouze vás to obere o drahocenný čas, který byste mohli využít jinak. Ne, není špatné se zajímat o svět, je ale třeba vědět, jaká míra zájmu je správná.

A pokud z tohoto chování máte výčitky, změnit svět můžete, až se vy sami stanete známými.

Úspěch závisí na vaší mysli, na vás. Přemýšlejte a jděte si za svými sny. V cíli je totiž krásně. Právě ti, co si splnili sny, jsou ti inspirativní, plní energie a štěstí.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center