fbpx

2 dubna

7 rad, jak dojít k úspěchu od legendárního Rockyho Balboy

0  comments

V lidském životě nastanou někdy momenty, kdy ztratíme veškerou motivaci pro další krok kupředu. Mysl je negativní, ve všem hledá překážky a na obloze úspěchů jsou jen samé mraky. V takových momentech je potřeba najít motivaci u někoho, kdo se dokázal odrazit ode dna neúspěchů. Jedním z takových je americký herec, scenárista a režisér s italskými kořeny Silvester Stallone alias ROCKY BALBOA. Typický představitel outsidera, který si šel za svým a splnil si své životní sny.

„Mezi mé nejtěžší dny patří ten, kdy jsem musel prodat svého milovaného psa, abych měl na jídlo. To byl první signál pro to, abych začal se sebou něco dělat. V té době jsem spával na ulici a nikdo si nedovedete představit tu bezmoc. Slíbil jsem si, že udělám cokoliv, abych svého čtyřnohého přítele získal zpět. Nebylo to ale vůbec snadné . . . “  

Série filmů o ne příliš inteligentním Rockym Balboovi není jen o atmosféře z ringu a boxování. Je to příběh boxera, který je zhmotněním síly a odhodlání. A i když mu život házel klacky pod nohy, snažil se dojít ke svému cíli. Jak vlastně vznikla myšlenka o natočení této slavné boxerské série?

„ . . . Miloval jsem příběhy o hrdinství, velké lásce a kuráži lidí, kteří se snaží vyšplhat nad svoje možnosti. Měl jsem v hlavě tolik myšlenek a nevěděl jsem, jak začít. Vzal jsem tedy poslední své peníze a šel jsem se podívat na zápas Muhammad Ali vs. Chuck Wepner. Zápas boxerského outsidera Chucka Wepnera, který vydržel v ringu 15 kol proti mistrovi světa v těžké váze Muhammadu Alim. To byl podnět pro napsání scénáře k filmu Rocky “

Film s náklady pouhého 1 milion dolarů se stal celosvětovým hitem a vydělal 225 milionů dolarů. Získal 10 nominací na Oscara, z nichž 3 vyhrál (nejlepší film, režie, střih).

Dnes je 7. ledna 2016 a sami si přiznejme, jestli stále dodržujeme předsevzetí, která jsme si dali do nového roku. Nechtělo se nám? Neměli jsme čas? Nebo začneme až od příštího pondělí? Posloucháme se někdy, co říkáme? Stále něco odkládáme nebo se vymlouváme. V kalendáři nejsou žádné dny, které se nazývají AŽ, JINDY, NĚKDY, PŘÍŠTĚ. Jsou tam dny od pondělí do neděle, dny, které mají svá data. Dejme si proto cíl, termín a začněme! Podívejme se nyní na 7 rad od Rockyho Balboy, které se objevují v každém jeho filmu, aniž bychom si to uvědomovali. Nechme se jím motivovat a začněme se sebou něco dělat, není na co čekat.

1. ŽIJME PŘÍTOMNOSTÍ

Nedopusťme, abychom žili na autopilota. Mysleme na všechno, co děláme. Vnímejme vše, jako bychom to dělali poprvé. Od okamžiku kdy vstaneme, čistíme si zuby, snídáme, jedeme autem do práce . . . Většinou se probereme až v práci, když šéf začne na nás a na všechny okolo křičet. Pak se divíme, že nám život proplouvá mezi prsty.

Buďme do všeho zapálení, stejně jako když je Rocky v ringu a soustředí se na každý svůj úder do soupeře. Nemyslí na nic jiného, myslí jen na to, jak by z ringu vyšel vítězně. Pokud chceme být úspěšní, mysleme jen na to, jak toho dosáhnout. Všechno ostatní je zbytečné.

2. NEPOCHYBUJME O SOBĚ

Představme si, že bychom byli v Rockyho kůži a šli do ringu proti Apollu Creedovi s tím, že nás úplně vyřídí a dá nám během tří kol KO. S takovým „sebevědomím“ bychom asi nevyhráli.

Když začneme pochybovat o svých kvalitách, tak nemůžeme nikdy uspět. Podívejme se okolo sebe na úspěšné lidi. Všichni mají jedno společné. SEBEVĚDOMÍ. Věří si, a co neumí, to se rychle naučí. Proto dokážou překonat překážky a dospět úspěchu.

3. MĚJME SVÉ CÍLE

Lva nezajímá, co si o něm myslí ovce.

To je jedna z prvních věcí, které si musíme ujasnit. Je to, jako kdybychom cestovali a neměli určený cíl. Sice bychom viděli spoustu zajímavých míst, ale nikdy bychom nedošli do cíle. Pokud budeme mít pevně stanovený cíl, tak nás nebude nezajímat, co si o nás myslí ostatní, nenecháme se od nich odradit a půjdeme si za svým. Pokud to dokážeme, nakonec to budou oni, kteří nás budou podporovat.

4. NECHME SE MOTIVOVAT

Musíš teď projít peklem, horším, než je ten nejhorší sen. Ale na konci budeš stát nejvejš! Víš dobře, do čeho jdeš. Dokážeš to! Dokážeš!

Pokud chceme v něčem uspět, je zapotřebí, abychom měli okolo sebe někoho, kdo nás podpoří. Někoho, kdo nás vykope z postele, když si budeme chtít ještě přispat. Někoho, kdo nám otevře oči a vysvětlí nám, proč to všechno vlastně děláme. Je jedno, jestli to je rodina nebo přátelé, ale bez podpory těžko někam dojdeme.

5. NEVZDÁVEJME SE

Když nás někdo odmítne nebo nás pomlouvá, máme sto chutí se vším skončit. Ptáme se sami sebe, jestli to má vůbec cenu. Jestli okolí nemá náhodou pravdu. Pokud se ale vzdáme, tak je to to nejjednodušší, co můžeme udělat. Je to zbabělé. A okolí uvidí, že na to opravdu nemáme a budou za to rádi, že nám překazili plány . . .

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=buVta82W5p4]

6. VYTVOŘME SI NÁVYKY

Představme si scénu z filmu Rocky I. Zazvoní budík ve 4 hodiny ráno, Rocky vstane, rozbije pár vajec, které vypije, a jde běhat. Teď si vzpomeňme na svá rána. Zazvoní budík a my ho odložíme minimálně o 10 minut na později, abychom si mohli ještě poležet. Nakonec to odkládáme dál a dál, až vstaneme na poslední chvíli a nestihneme se protáhnout ani nasnídat. Potom spěcháme do práce, která nás moc nebaví.

7. MOTIVUJME OSTATNÍ

Když jsem v tom ringu a opravdu dostávám rány, tak mě tak bolej ruce, že je ani nezvednu. A přeju si, aby mě ten chlápek bouchnul tak, abych už nic necejtil. Pak ale příjde další věc, že už se nebojíš. Je to jiná vlastnost. Jako chceš víc, chceš jít do dalšího kola, protože i když si myslíš, že už nemůžeš, a přesto tam jdeš, tak to úplně změní tvůj život. Víš, co myslím? Chci, abys nezapomněl ještě jednu věc. Pamatuj si, že jsi nejlepší kluk na světě.

Postupem času, až uděláme spoustu chyb, ze kterých se ponaučíme, budeme mít zkušenosti, které můžeme předat dál. Udělejme to a nenechme si je jen tak pro sebe. Vždy to tak fungovalo, že starší předávají své zkušenosti jiným a nic za to nechtějí. Pak nás bude hřát pocit, že jsme mohli někomu pomoct.


Nyní to závisí na nás. Jak příběh Rockyho, tak Silvestra Stalloneho jsou velmi motivující a všichni, kteří něčeho dosáhli, mají jedno společné – AKCE. Můžeme si přečíst dalších X motivačních příběhů nebo bodů, jak dojít k úspěchu, ale pokud nevyvineme nějaké úsilí, tak se nestane NIC. Přeji si, aby se nám to povedlo a až se na konci roku zastavíme a podíváme se, co jsme dokázali, budeme z toho mít velkou radost.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center