fbpx

2 dubna

7 obyčejně neobyčejných vět, na které bychom měli myslet před spaním

0  comments

Naladění mozku a myšlení před spánkem je velmi důležitý proces z jednoduchého důvodu. Klidná a uvolněná mysl nám totiž napomáhá ke kvalitnějšímu spánku. To, že je spánek důležitý, ví většina z nás, protože při něm relaxujeme a tělo má možnost zregenerovat svaly a partie těla, které využíváme dennodenně. V následujícím článku vám představím několik tezí, které by si měl každý z nás promítat ve své hlavě před tím, než zavře oči a uloží se k několikahodinovému spánku.

Výhodou těchto vět a otázek je to, že vám napomáhají nejen ke kvalitnějšímu spánku, ale také k posilování vaší osobnosti a donutí vás vytvářet si přesnější představu toho, kým chcete být. Naladí vaše myšlenky na něco pozitivního a donutí vás hledat řešení tam, kde byste ho možná nikdy nehledali. Následující den máte zaručeno, že bude váš elán do vstávání o poznání větší, protože budete vědět co, jak a kdy chcete dělat.

Jaké věty a otázky byste si tedy měli vsugerovat do své hlavy těsně před tím, než usnete?

1. KTERÉ TŘI VĚCI SE MI V TENTO DEN vydařily A MÁM Z NICH RADOST?

Určitě následujete své sny a právě maličkosti vytvářejí cestu k tomu, aby se vaše sny staly skutečností. Stačí se dopředu posouvat pouze malými krůčky. Podstatné je nikdy nestát na jednom místě! V klidu se pod peřinou zkuste zamyslet nad tím, co vám přineslo během dne největší radost a potěšení. Co jste chtěli stihnout a stihli jste. Co jste chtěli provést a provedli jste. Koho jste chtěli potěšit a potěšili jste. Navíc ta nejkrásnější překvapení přicházejí v momentě, kdy to nejméně čekáme, a tak se možná právě vám přes den přihodilo něco, co vám vykouzlilo úsměv na rtech i přesto, že jste to vůbec neočekávali. Hledejte to pozitivní a úspěšné. Hledejte v každém dni něco dobrého.

2. KTERÉ TŘI MOMENTY Z DNEŠNÍHO DNE SE mi nelíbily A CHCI, ABY MĚLY JINÝ PRŮBĚH?

V každém dni se dá najít moment nebo situace, která se nám příliš nelíbila, a rádi bychom to změnili. Jako příklad použiji situaci, kdy jste se názorově neshodli se svým přítelem (obchodním partnerem, spolupracovníkem atd.). Neočekávali jste takovou výměnu názorů a průběh měl být podle vašich představ úplně jiný. Myšlenky vám po zbytek dne směřují do tohoto bodu, a proto byste si měli před spánkem „dezinfikovat“ mozek tím, že si představíte, jak by měla skutečně dána chvíle vypadat.

V krátkosti si vytvoříte iluze vašeho očekávání a načrtnete si ve své hlavě jednoduché řešení, kterým budete moci uskutečnit nápravu tohoto momentu. Váš mozek se uvolní od zbytečného napětí a shodí ze sebe jistou dávku nervů a neužitečného stresu. Najděte řešení a s klidnější myslí můžete vstoupit do nového dne, protože jste si ujasnili to, co chcete, aby bylo jinak.

3. KDE SE vidím za několik LET?

Pravděpodobně jde o nejtěžší otázku těsně před spánkem. Žádá po nás, abychom si představovali nás o několik let později, což může být pro příliš unavené lidi poměrně náročné. Tuto otázku si pokládá několik lidí přes den, kdy mají více energie. Pokud někdo nemá přesnou vizi toho, kým chce být a kde chce být, může být tato otázka skutečně únavná. Nicméně pokud víme, co přesně chceme, dokáže v nás tato otázka vyvolat pocit sebedůvěry a víry v nás samotné, což je pro náš spánek jen a jen dobře. Můžeme tak usínat s klidnějším vědomím, že máme přesně určený cíl, který chceme dosáhnout…

4. Dělal jsem DNES TO, CO Mě NAPLŇUJE A činí šťastným?

Největším hříchem v každém dnu je asi pocit, když víme, že to, co děláme, děláme proto, že musíme. Pokud musíme něco dělat, je to častokrát činnost, kterou neprovádíme rádi a ztrácíme při ní svůj čas. Smutnější je, že existují lidé, kteří se s takovým přístupem probouzejí a usínají den co den. Docilte to, abyste v každém dni dělali něco, co vás baví. Nejlepší kombinací je, pokud vás tato vaše činnost začne živit. Hledejte, jak se v ní zlepšovat a posouvat své hranice. Usínejte s pocitem, že vaše odpověď na tuto otázku bude vždy „ANO“!

5. NOVÝ DEN, NOVÁ ŠANCE!

Pokud po něčem dlouho toužíme, ale patříme k „lenochodům“, naším typickým znakem je, že odkládáme věci na dobu neurčitou. Jiná varianta je, že začneme, ale nic nedokončíme do úplného konce. S tímto postojem a způsobem „provádění“ činností a věcí je třeba co nejdříve přestat. Proto pokud tušíte, že jste během dnešního dne nic pořádně neprovedli, nevadí, zahoďte to za hlavu, ve své posteli už toho víc neuděláte. Dokážete se však myšlenkově připravit na další nový den, ve kterém byste měli tyto své chyby napravit. Nový den, nová šance. 

6. DĚKUJI ZA VŠECHNO DOBRÉ i ŠPATNÉ, CO SE MI BĚHEM DNE přihodilo!

To, co se stane, je minulost. S tím už nikdy nic neuděláme. Jediná možnost, jak ovlivnit tento fakt, je, že se poučíme ze svých chyb a vytvoříme si nový a lepší postoj. Některým událostem se neubráníme, a proto je na nás, jak na dané situace zareagujeme. Každopádně buďme před každým spánkem vděční za to dobré, ale především za to špatné. To dobré nám hladí duši a to špatné nás zase staví do pozice, kdy se můžeme neustále zlepšovat, protože chceme napravit svá špatná rozhodnutí nebo ovlivnit nepříznivé životní okamžiky.

7. DĚKUJI ZA DALŠÍ KRÁSNÝ DEN!

Před tím, než se vydáte do „světa snů”, děkujte. Pátrejte po tom, za co se vyplatí být vděčný. Mnoho lidí končí svůj den slovy „ach, to byl zase strašný den”. Pokud je „strašný”, změňte ho! Vše je ve vás a vy sami si rozhodujete o tom, jak moc budete šťastní. Mnoho z nás je tak slepých, že zapomínají na dar, který dostávají každé ráno – samotný život a další nový den. Máte schopnost měnit a rozhodovat se podle sebe. Můžete žít každý den šťastně, pokud to vy sami připustíte a pozměníte své myšlení. Nezapomínejme děkovat za dalších 24 hodin, které jsme prožili, protože už je nikdy nevrátíme zpět. Plyne z toho pouze jedno ponaučení – žijte naplno!


Lidé tvrdí, že mají až příliš starostí na to, aby si našli sami na sebe 10 minut volného času. Před spánkem máme ideální příležitost, kdy můžeme odložit všechny starosti stranou. V posteli je stejně nevyřešíme, ovšem během pár minut můžeme přijít na princip, jak je vyřešit. Tyto věty a otázky nám nejenže pomáhají usínat s pozitivním přístupem k mnoha věcem, ale také nás učí vážit si problémů a úsměvných chvil, které zažíváme každý den.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center