fbpx

2 dubna

7 miliard dolarů za jedinou noc? Realita Jeffa Bezose

0  comments

Netflix, GoPro a Uber? Nebo 900 nejluxusnějších soukromých tryskáčů? Tak velký je majetek Jeffa Bezose. Majetek tohoto miliardáře přesáhl 90 miliard dolarů.  Jak dokázal vydělat 7 miliard dolarů za jedinou noc? Podíváme se, co stálo za vybudováním impéria s názvem Amazon.com.

Dlouhou dobu kraloval žebříčku nejbohatších lidí světa Bill Gates. Pořadí na prvních příčkách se poprvé změnilo v červenci, kdy ovládl žebříček Jeff Bezos. Umístění dlouho nevydrželo a vše se rychle vrátilo k původnímu pořadí. Zásadní změna nastala před pár dny, kdy společnost Amazon vydala čtvrtletní výsledky hospodaření, které byly fenomenální!

Příběh Jeffa Bezose a Amazonu je příkladovým splněním amerického snu. Jako mladý programátor se uchytil na Wall street, kde pomáhal zdokonalovat obchodovací softwary. Při čtení novin si všiml článku, který mu změnil celý život. V nadpisu stálo: Počet uživatelů internetu vzrostl za rok o 2 300 %. V ten moment se mladému programátorovi zrodil výtečný nápad. Postavit platformu, na které by lidé mohli nakupovat. Začal pátrat po odvětví, ve kterém by se mohl pohybovat. Analyzoval trh a snažil se nalézt obor, který by byl dostatečně zajímavý. Na první místo se v jeho rozvaze dostaly knihy.

Jeff Bezos

Začal pracovat na svém snu a po několika pokusech prorazil. Postupně se Amazon rozrůstal až dosáhl podoby, v jaké ho známe dnes: Největší on-line server na světě.

Za posledních 5 let se společnosti velmi dařilo. Stále více se rozrůstala, a to i do různých odvětví.  Výsledkem je, že Jeff vybudoval majetek ve výši 90 miliard dolarů.

Jak se vydělává 7 miliard za noc?

Po ukončení obchodní seance na burze vyšly dlouho očekávané výsledky několika společností. Mezi ně patří Microsoft, Netflix, ale i Amazon. Internetový obchod zastínil veškeré společnosti, které své výsledky vydaly ve stejný den. Výsledky byly tak překvapivé, že cena akcií společnosti se druhý den otevřela o 10 procent výše než den předtím. Jako hlavní akcionář společnosti si Jeff Bezos připsal na své konto 7 miliard dolarů. 

Co si z toho můžeme odnést my?

V příbězích úspěšných lidí, kteří dosáhli svého snu, se neustále opakují stejná pravidla. Víra, odhodlání a touha. V příběhu budování Amazonu Jeff zdůrazňuje zaměření se na moderní technologie. Soustředí se na to, aby společnost využívala nejnovější technologie: drony, VR nebo důkladné doručovací systémy. Při mnoha rozhovorech Jeff přisuzuje úspěch společnosti svému týmu a tomu, jak je důležité zaměřit svou pozornost, aby lidé chtěli, ne museli. Pokud je tento model navíc podpořen neustálým vzděláváním sebe i svých zaměstnanců, úspěšný kolos je na světě.

Hlavním faktorem, který Jeff popisuje jako základ úspěchu, bylo rozhlížení se kolem sebe. Vzpomínáte si na článek, který Jeffovi změnil život? Všímejme si událostí kolem nás. Denně se před námi objevují stovky příležitostí, jen je musíme chytit. Tak co, máte otevřené oči?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center