fbpx

2 dubna

7 kvalit šlechetného rytíře. Článek, který nedá radu, ale pomoc

0  comments

Dnešní doba? Zapomeňte! Pojďte si představovat svět takový, jaký byl kdysi. Myslete jen na ty pozitivní situace. Žádné války, hladomor či černý kašel. Nic takového! Pouze krásná panství, nádherné princezny, vyjížďky na koních do nedotčené přírody nebo třeba nebojácná zvířata, kterých bylo v lese plno.

Vidíte ty překrásné tvary nedotčené přírody, ty nádherné hrady a spoustu zvířat?

Slyšíte to ticho? Žádné zvuky motorů či počítačem vytvořené hudby. Prostě jen vy, lidé a příroda kolem vás.

Není to nádherné? Pestrá příroda, příběhy a povídky od vesnických stařešin, anebo třeba vztahy mezi lidmi. Na vztahy mezi lidmi bude zaměřen i dnešní článek.

Nelekněte se, porušíme teď všeobecně známé rady a pravidla, kterých je na internetu opravdu velké množství. Zůstaňte v představách minulosti, nemyslete na přítomnost, budoucnost pro vás neexistuje. U někoho mohou takové představy vyvolávat strach nebo úzkost. Pro jiné je tato minulost něco jako „ideální svět“, ve kterém by chtěl žít každý. Záleží jen a jen na vás, na vaší představivost a z velké části i na vašem uvolnění.

Teď už se ale pojďme nahlédnout do tématu tohoto článku. Kvality šlechetného rytíře… Co tím má ten Michal na mysli? Než vám to povím, představte si další část dnešního puzzle. Jsem váš král a vy jste mými rytíři. Plníte perfektně své příkazy, za které jste patřičně odměňovány. Máte krásnou ženu, s níž máte 3 krásné děti – chlapce, které se na vás společně s vaší ženou smějí. Občas dostanete vyhubováno, tak to v životě chodí, ale jinak žijete přenádherným životem.

Chlapci pomalu dospívají a vy si začínáte uvědomovat, že osud vašich dětí závisí na vás. Každý rodič chce, aby se dítě chovalo podle vašich představ, resp. tak jak se chováte vy. Nemáte nikoho, kdo by vám poradil. Jediný, kdo vám zbývá, je Král Michal, který vám je zavázán, jelikož jste pro něj sehnali první knihu osobního rozvoje.

Rozhodnete se, že se za ním vydáte pro malou radu a na kus toho lahodného kance, kterého má král také tuze rád. Král je milý, velmi rád vás přijme do svého sídla a ještě raději vám poradí.

Sdělíte mu, co vás trápí. Zamyslí se, podívá se na vás a praví: „Nu dobrá, rád ti pomohu, ale musíš mi něco slíbit.“

Napjatě na něj koukáte a nakonec zjistíte, že jediné co po vás vyžaduje je šíření tohoto obsahu mezi další lidi, nejen mezi vaše děti – i ty musí být vychovány tak, aby tyto myšlenky šířily dál.

Vás ale napadne jedna otázka: „Co když slib nesplním?“

„Stane se něco mnohem horšího, než je smrt, válka nebo třeba hladomor. Lidé se k sobě budou chovat nehezky, postupně se začnou vytrácet šlechetní rytíři a ti co zůstanou, budou jen terčem divných pohledů a spousty pomluv.“

Jste ochotni slib splnit, anebo odejdete s králova sídla a necháte tak zbytek lidstva napospas?

Pokud byste lidstvo napospas nechali, nečtěte prosím tento článek dál. Ti, co si vybrali záchranu lidstva, čtěte prosím dále, stále se držte představ ve své mysli. Král Michal neskončil!

Král vám začne sdělovat své zkušenosti – vychoval již 10 princů. Každý z nich má obrovské panství, nádhernou princeznu a především je má každý rád. Dokonce i sedlák, který musí pravidelně odevzdat dvě třetiny své úrody na zaplacení daní a výstavbu silnic. Říkáte si: „To by přeci vadilo každému, nemůže být v pořádku.“ On je ale naprosto v pořádku. Uvědomuje si, že pokud bude dostatečně pracovat, může se dostat až na pozici šlechtice a kdo ví, třeba i někam výše.

Jaké jsou tedy kvality, které dodržoval už praděd Krále Michala? Jaký má tedy správný šlechetný rytíř vypadat?

Forma bude jiná než obvykle, protože je Král Michal „mentorem“ své doby. Nechce lidem radit, na správnou cestu si musí přijít sami.

1. Je celoživotním studentem

Kdyby se rytíř neustále neučil nové techniky boje, myslíte, že by vyhrával turnaje?

2. Stará se o svůj vzhled

Každý rytíř se po souboji stará o svou výzbroj a výstroj. Myslíte si, že by v boji uspěli, kdyby měli rezavé meče a děravé brnění?

3. Chápe, že je jeho život o službách druhým, neslouží sám sobě

Rytíř prahnoucí pouze po penězích a slávě nikdy nebude úspěšný jako jeho kolega, který se snaží pomáhat lidem jen tak, z dobré vůle a pro dobrý pocit. Díky tomu uspěje dříve či později ve všech oblastech života, ať už ve vztazích, anebo třeba ve slávě. Kdo bude slavnější, ten co pomáhá lidem nebo ten, co touží jen a jen po penězích?

4. Udělal a stále dělá svou práci

Myslíte, že úspěšný rytíř „fláká“ svou práci? Nemyslím si… Čím kvalitnější práci odvede, tím rychleji dosáhne ještě většího úspěchu.

5. Je výřečným a štědrým posluchačem

Velmi dobře ví, jak má s lidmi komunikovat a jak se má přitom chovat, aby uspěl. Víte to také, anebo potřebujete poradit?

Na našem webu najdete spoustu článků zaměřených na takovéto rady.

6. Sleduje své vlastní vášně, tam, kam by to mohlo vést

Myslíte si, že kdyby rytíř neměl jasný cíl, čeho chce dosáhnout, že by se posouval dále? Nejprve chce vyhrát turnaj, poté chce být pravou rukou krále, vždy se najde něco, co by chtěl získat a dosáhnout.

7. Je to divoký bojovník

Myslíte si, že je rytíř hodný jako beránek? Možná ano, možná ne. Zajímají mě vaše názory na tento bod, dejte mi vědět do komentářů.


Odpověděli jste si na všechny otázky? Ano? Skvělé! Teď doporučuji přečíst článek ještě jednou a celý ho v hlavě předělat na dnešní dobu. Od představování krajiny až po úspěšného muže, který se díky svému chování stává úspěšnějším a moudřejším.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center