fbpx

2 dubna

7 impulzů, které vás mohou dostat na cestu k úspěchu

0  comments

Každý člověk má v sobě potenciál stát se úspěšným. Možná ani nevíte, jak dobří jste, dokud to ve vás někdo neprobudí. Dokud vás něco nenakopne, dokud vám nějaká životní situace neukáže jiné okno, ze kterého budete mít ještě hezčí výhled.

Kterých 7 impulzů nás tedy může navést na tu nejkrásnější cestu života?

1. IMPULS – Naštvěte se a vyměnte brzdový pedál za plynový

Jedna moje kamarádka se rozvedla a už to vypadalo, že se v domě, který jí manžel nechal, asi usouží. Stále jezdila po zahradě s traktůrkem na trávu a sekala a sekala a plakala a plakala. Jednou se takhle strašně naštvala, seskočila z traktůrku a řekla si, že tomu exmanželovi ukáže. Vyměnila motor z traktůrku za motor v sobě a pustila se do podnikání. Během deseti let vybudovala nejznámější a největší síť masážních salónů v Čechách a na Moravě. Nebrzděte sami sebe. Nejde-li to po dobrém, tak se prostě zdravě naštvěte.

2. IMPULS – Nebojte se změn, jiný obor zvládnete stejně skvěle jako ten předchozí

Mnoho lidí se pohybuje ve svém oboru a ten považují za jediný možný, ve kterém mohou být úspěšní a šťastní. Mám kamaráda, který se celý život pohyboval v prostředí sportu a neuměl si představit, že by někdy mohl existovat i jinak. A může. Má firmu na distribuci čerstvých ovocných šťáv a je v tom za pár let stejně úspěšný, jako byl tenkrát jako sportovec či sportovní manažer.

3. IMPULS – I odstrašující případ může být inspirující a i z díry se dá vylézt na světlo

Klient z dob mé právní praxe falšoval směnky a dostal šest let odnětí svobody. První rok dost lamentoval, stále posílal dopisy do kanceláře a žádal našim prostřednictvím nějaké úlevy. Najednou dopisy přestaly chodit a po delší době přišel jeden úplně jinak laděný. Žádal v něm o učebnice italštiny a knížky o italské gastronomii. Přišla jsem za ním s veškerou literaturou, kterou mu sehnala jeho maminka a málem mě přešel zrak. Stál tam hotový Rambo. Každý den makal v cele 2×2 metry sklapovačky, kliky, výpady atd. Italsky se naučil za 3 roky a po návratu z vězení si otevřel italské bistro. Prý ho nakoplo hrůzné pomyšlení na to, že dopadne jako jeho spoluvězeň, který tak dlouho láteřil, až si v cele sáhl na život a oběsil se.

4. IMPULS – Bůh nedělá zmetky

Bůh stvořil každého z nás skvěle. Každému dal něco do vínku. Jen je už na nás, abychom rozpoznali, v čem jsme dobří, na co máme talent a k čemu vlohy. Ve škole se měří inteligence verbální a matematická. Mnoho dětí je tedy považováno za hlupáky a někteří i za nevzdělatelné jedince. Případ Alberta Einsteina je známý a právě tak dopadl i Thomas Alva Edison, kterého vyloučili v sedmi letech ze školy pro diagnózu neschopnosti se vzdělávat. Děje se to i v naší blízkosti. Zažila jsem to na základní škole u mého spolužáka. Nebyl jediný učitel, který by o něm neřekl, že je ,,blbej jak štoudev“. On je dnes jeden z nejvyhledávanějších znalců na pachy. Pachový expert. Přijde například do nadnárodní firmy, kde něco stále smrdí a on dokáže určit, odkud se to line a co je to za pach.

Existuje však ještě inteligence pohybová, vizuelně-prostorová, zvukově hudební, intuitivní, podnikatelská, zručná. Je jich mnoho a z těchto lidí jsou skvělí muzikanti, malíři, návrháři, kuchaři, maséři. Každý má v sobě potenciál být dobrý a je zodpovědné ba přímo povinnost ho v sobě hledat.

5. IMPULS – Dobré vztahy patří k životu, jako ke slunci den

K dosažení svého úspěchu potřebujete kolem sebe tři skupiny lidí. Do první skupiny patří ti, kteří s vámi pracují ve firmě, tedy ti, se kterými spolupracujete. Do druhé skupiny ti, se kterými obchodujete či ti, pro které to vše děláte – klient, pacient, odběratel. Třetí skupinu tvoří rodina, přátelé a všichni, kteří vám tvoří zázemí k tomu, abyste byli úspěšní. Významnou a samostatnou disciplínu v podnikání tvoří vyhledávání a udržování vašich kontaktů. Nepodceňujte žádný kontakt, který získáte. Nemusí se v danou chvíli hodit přímo vám, ale můžete být tímto kontaktem přínosem někomu jinému, kdo příště pomůže vám. V Německu tomu říkají „Vitamin B – Beziehungen“. Važte si každého člověka, který nám pomůže a každé situace, kdy můžete být nápomocni vy. Važme si hezkých vztahů.

6. IMPULS – Plňte si své sny, nikoliv sny vašich rodičů

Chtěla jsem jít na FAMU a můj táta řekl, že jedině přes jeho mrtvolu. Tak jsem šla kvůli němu na práva. Táta v posledním ročníku PF umřel a nedožil se tedy ani promoce. Když umíral, tak si zavtipkoval, že jsem vlastně mohla jít klidně na tu FAMU, že to nakonec vyšlo na stejno. Moje kamarádka má rodiče lékaře a Ti jí řekli, že přichází v úvahu jedině medicína. Ona šla ale studovat hindštinu, protože Indie je její země zaslíbená. Pokaždé, když mluví touto řečí, tak jí svítí oči a její rodiče je naopak dodnes obracejí v sloup.

Můj kluk měl tenkrát tatínka diplomata a ten rozhodl, že jediná škola, která je pro něj perspektivní je ekonomka. Druhý ročník opakoval dvakrát a ve třetím ho konečně vyhodili. Chtěl mít vždycky hospodu a tak ji dnes má a je šťastný. Můj stínový tchán mi občas zavolá a nikdy se nezapomene zmínit, jak si jeho syn zkazil život. On si život nezkazil, jen nenaplnil sen svého otce.

7. IMPULS – Splnit si sen, to chce odvahu

Syn mé kamarádky se ve 14 letech rozhodl, že by chtěl studovat v Americe. Jeho maminka samoživitelka mu s těžkým srdcem řekla, že mu ve štěstí bránit nebude, ale že si musí vše vyřídit sám a též zařídit financování, protože celé by to poplatit nemohla. Kluk se radil se všemi a všude. Zjišťoval vše možné a nemožné. Vždycky sportoval a tak si našel v Čechách klub amerického fotbalu a začal do úmoru trénovat. O angličtině nemluvě. Po pár letech si zařídil přes agenturu sportovní stipendium na střední škole s pobytem u hostitelské rodiny a v 17 letech odjel úplně sám do Ameriky. Dnes je mu 21, studuje na univerzitě a je členem US Army. Tomu říkám odvaha.


Cesta za úspěchem není dálnice, po které profrčíte ve Ferrari. Je to kolikrát trnitá stezka plná bahna, po kterém můžete uklouznout a utržit hodně šrámů. Myslete na svůj vysněný cíl, buďte odvážní, trpěliví i naštvaní, nebojte se změn a věřte ve své schopnosti. S příchodem úspěchu se na šrámy rychle zapomene.

Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center