fbpx

2 dubna

7 důvodů, proč se nám nedaří aneb na co si lidé stěžují?

0  comments

Není asi nic složitého okomentovat něco, k čemu jen nečinně přihlížíme. Jenže udělat opravdu krok ke změně a místo neustálého žvanění, být osobou činu, již umí jen málokdo. To je základní rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi.

1. vše Vidíme černě

Všechno je špatně, nic se mi nedaří, VŠICHNI jsou zaujatí proti mně… časté myšlenky, které se honí hlavu neúspěšným lidem. S tím je však možné okamžitě něco udělat. Uvědomte si, že mnoho lidí vaši existenci, bohužel, ani nevnímá. Brát si všechno osobně přivádí úzkosti, deprese a hlavně nečinnost. Přestaňte si stěžovat a udělejte něco pro to, aby se vám dařilo.

2. Mnoho výmluv

Nemám čas – jedna z nejčastějších výmluv. OMYL – den každého z nás má 24 hodin a je jen na nás, jak je rozvrhneme. Dere se vám na jazyk slovo „JENŽE…“? Jde opět o další výmluvu. Komu se obhajujete? Lžete jen sami sobě. Pokud jste dospělým jedincem, a jste svéprávní, pak je to jen na vás samotných, co budete dělat. Mnoho lidí je neúspěšných jen proto, že mají mnoho výmluv, proč něco nejde.

3. Kdyby…

Také se vám často stává, že používáte věty typu: „KDYBYCH měl…, UDĚLAL bych…“ a tak podobně? To je jaksi absurdní, nemyslíte? Přece řada lidí začne podnikat právě proto, že chce peníze vydělat. Všechno by bylo jednodušší KDYBY… není to vůbec pravda, jen další důvod, jak si obhájit důvod, proč nejsme úspěšní. Bohužel hloupý a neoprávněný důvod.

4. on to má jednodušší

Ukazujete na lidi a říkáte si, že ti jsou úspěšní, protože to prostě mají jednodušší? V čem myslíte? Všichni máme STEJNÉ možnosti, každý má nějakou výchozí pozici. Pokud se vám zdá, že jiní to mají jednodušší a tím zavřete kapitolu vlastního úsilí, pak se nikdy nedostanete na ostrov úspěšných. Pořád budete ti neúspěšní.

5. Sedíte a nic neděláte

To je typické pro každého neúspěšného jedince. NIKDY se nepohnete dále, pokud budete stále setrvávat na tom stejném místě. Musíte se pohnout a pamatovat na to, že I JEDEN MALÝ KROK je vždy více, než nic.

6. Žijete ve stereotypu

Ráno vstát, jít do práce, přijít z práce, sednout k televizi, poté si jít lehnout, spát a na druhý den zase vstát a tak dále, jako přes kopírák. Pořád to samé, žijete JAKO ROBOT. Copak nemáte sny a touhy? Popsaným způsobem života žijí lidé, kteří prakticky VZDALI život a jen přežívají, čekají na smrt. Tito lidé trpí stavy úzkosti a depresemi a bojí se udělat změnu, protože mají nízké sebevědomí, bojí se ozvat, aby nepřišli o špatně placené místo. Není to smutné?

7. Nechcete být úspěšnými

Hlavním důvodem, proč nejste úspěšní, je to, že jimi být ve skutečnosti nechcete. Že to není pravda? Tak proč myslíte, že se vám nedaří, že nejste tam, kde chcete být? Prostě a jednoduše NECHCETE. Dokud za slovo „chcete“, budete vkládat „ale“, pak NIKDY skutečně úspěšným být nechcete. Ne, že nemůžete, ale nechcete.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center