fbpx

2 dubna

7 důvod, proč něco vytvořit

0  comments

Určitě nejsem jediný, kdo častokrát dostává otázku „proč“. Lidé, kteří na něčem pracují, nebo zkrátka dělají více, než musí, jsou s tímto dotazem konfrontováni bez výjimky. A pokud se Vás ještě nikdo nezeptal, určitě se tak brzy stane.

Vlastně hned: Proč děláte své projekty? Proč pracujete, i když už jste vyšli ze zaměstnání? Proč něco tvoříte? Odpověď se častokrát zdá být složitá a natolik komplexní, že ji nemá cenu vysvětlovat někomu, kdo to sám neprožil. Snad to je hlavní důvod, proč jsme v redakci sestavili tento seznam, jenž nemá žádný jiný smysl a účel, než pomoci těm, kdož na sobě pracují, shrnout pocity a útržky myšlenek po několika frází, které je snad možné užít při argumentaci.

„Baví mě to“

Ač toto samo o sobě je velmi silným argumentem, častokrát není pro tazatele dostačující. Samozřejmě, že děláme něco v oboru, který nám je blízký a i z jiných úhlů pohledu není nutné frázi „baví mě to“ nějak dopodrobna vysvětlovat. Bohužel na tuto odpověď zpravidla následuje další otázka a tou může být například, zde se tím uživíme, zda má naše jednání přidanou hodnotu, zda je dobré i pro ostatní a tak dále a tak dále. Každopádně je krásné moci říci, že si vyděláváme něčím, co nás baví. Nebo že se o to přinejmenším snažíme.

„Dává mi to smysl“

Podobná odpověď vcelku souvisí s tou předchozí. Kromě toho, že je to krásný pocit snad není nic jiného třeba dodávat.

„Živí mě to“

Kupodivu na mnohem více lidí zapůsobí právě tento argument, než něco o tom, že má činnost vyšší smysl. Živobytí si nějak musí obstarat každý a pokud se někomu podařilo propojit zábavu a práci, je to šťastný muž. Navíc pokud není daným druhem výdělku nikdo a nic poškozováno, není důvod jej neprovozovat.

„Pomáhám tím“

Ve Světě úspěšných se snažíme dávat prostor zejména lidem, jejichž projekty mají pozitivní dopad na ostatní. Tím pádem mohu s klidným srdcem říci, že je kolem nás mnoho a mnoho velmi úspěšných lidí, jejichž podnikání pozitivně ovlivňuje široké okolí kolem nich. Pak jsou zde i případy úspěšných lidí, které čistá honba za ziskem omrzela a proto se vrhli na něco smysluplnějšího.

„Jde mi to“

Když něco jde od ruky, když je na něco talent, proč se tomu nevěnovat? Není snad nikdo úspěšný, kdo by něčeho dosáhl díky dělání něčeho, pro co nemá vlohy. Navíc je zlatým pravidlem, že na co máme talent, to nás baví.

„Ostatním se to líbí“

Odpověď, která se týká zejména umění. Je však důležité zdůraznit, že není dobře dělat něco jen protože to od nás ostatní čekají či vyžadují. Na druhou stranu když lidé ocení odvedenou práci, je to vždy krásný pocit a veliké pozitivum.

„Je to umění“

Zde se hodí říci, že i leckteré podnikatelské plány jsou uměním a že hudba plná nenávisti a rasismu jím naopak není. Co ještě nazvat uměním a co ne je diskutabilní, proto se uchýlím k činnostem, kde musí člověk ukázat svůj um. Umění tím pádem může být jednání s lidmi stejně dobře jako malba.

Všechny výše uvedené důvody ve skutečnosti nejsou nějaké argumenty, které se nám v redakci podařilo posbírat dohromady z různých debat. Ve skutečnosti se jedná o atributy a vlastnosti, kterými může disponovat jakékoli dílo a projekt. Třeba i to, na němž právě pracujete.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center