fbpx

2 července

7 doporučených knih podle úspěšných lidí

0  comments

Přemýšleli jste někdy, proč mezi velkými vůdci existuje tolik společných rysů? Ukázalo se, že mnoho z nich čte stejné knihy. A nejlepší na tom je, že my máme tu možnost přečíst si je také!

Snad na každém nočním stolku úspěšných lidí najdete knihy. Jaké jsou jejich oblíbené?

Inspirujte se knihami, které čtou ti nejúspěšnější!

Podle průzkumu:

  • 11 % bohatých a 9 % chudých čte pro zábavu
  • 85 % bohatých a 15 % chudých čte dvě a více knih o vzdělání, kariéře nebo motivaci za měsíc
  • 94 % bohatých a 11 % chudých sleduje zprávy, noviny nebo blogy books-1655783_960_720
  1. Jak myslí bohatí – Steve Siebold

Steve Siebel se rozhodl udělat 26 rozhovorů s nejbohatšími lidmi světa a dal tak dohromady tuto velmi známou a úspěšnou knihu, která není ani tak o penězích, jako o způsobu myšlení. Tajemství bohatství a úspěchu není v tom, jak fungují peníze, ale hlavně v úrovni myšlení. Hlavním důvodem, proč kniha vznikla, bylo Sieboldovo přesvědčení, že on sám se bohatým jednou stane. „Zjistil jsem, že abych zbohatl, musím se naučit jako bohatý člověk myslet.“  Tato kniha se stane vaším průvodcem života.

  1. Inteligentní investor – Benjamin Graham

„Zdaleka nejlepší kniha o investování, která kdy byla napsána.“ Takto knihu označil Warren E. Buffett. Kniha je především příručkou pro všechny investory, makléře, nebo investiční poradce. Ale také pro všechny ostatní, kteří se chtějí dozvědět, jak se vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Celá kniha je napsána velice jednoduše, aby ji porozuměli i opravdoví lajci. Zároveň je obohacená o komentáře od uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga. Pokud si chcete přečíst knihu, která vás naučí, jak dosáhnout svých finančních cílů, tohle je rozhodně ta nejlepší volba.

  1. Náhodná procházka po Wall Street – Malkiel G. Burton

V této knize se naučíte, jak se pohybovat na burze. Snadno pochopíte základní terminologii podle investiční strategie, která opravdu funguje. Naučíte se orientovat a vyhodnocovat potencionální návratnost akcií a dluhopisů. V knize se dozvíte i zajímavé informace o pojištění, vlastnictví domů, investování do nemovitostního investičního trustu, nebo třeba o hmotných statcích, jako například sběratelských předmětů.

  1. Jako zabít ptáčka ­­– Harper Lee

Této knihy se prodalo přes 40 milion kusů a byla přeložena do více než 40 jazyků. Kniha se stala velmi úspěšnou již v prvním týdnu svého vydání v roce 1960 a jen o rok později si na svůj účet připsala Pulitzerovu cenu. Tento klasický román vypráví příběh právníka Atticuse Fiche, který se odehrává ve městě Maycomb v americké Alamě. Celý příběh vypráví Finchova dcera Scout. Kniha naráží na několik důležitých témat jako je rasismus v Americe, nebo rodičovství.

  1. Jak získávat přátele a působit na lidi ­­– Dalea Carnegieh

Chcete se stát oblíbenými, být skutečně vůdčí osobností a získat si druhé na svou stranu? Tak to vám v knihovně nesmí chybět příručka od Dalea Carnegieha – Jak získat přátele a působit na lidi. Kniha vám pomůže poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Budete všude vítáni a všichni se k vám vždy rádi připojí.

  1. Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Kniha myšlením k bohatství vám ukáže, co dělat, abyste ovládli tajemství opravdového a trvalého úspěchu. Ukáže vám, jak se chovat a myslet, abyste měli vše, co jste si v životě přáli. Je to nejvýznamnější kniha, která se zabývá problematikou individuálního úspěchu a zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Dále se v knize prezentuje slavná filozofie, která obohatila již tisíce lidí.

  1. Pozemské radosti – Peter Mayle

Tuto povedenou sbírku humorných esejů o kratochvílích a rozmarech pro bohaté napsal Peter Mayle se svým nezaměnitelným ostrovtipem a nadhledem. Havanské doutníky, lanýže, prvotřídní kaviár a jídlo z nejlepších restaurací, nebo snad limuzína, druhý domov na riviéře a vlastní služebnictvo? To vše Peter popisuje ve své knize – Pozemské radosti.

book-863418_960_720


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center