fbpx

2 dubna

7 cvičení známého milionáře, která můžete udělat ihned

0  comments

Jste dostatečně odhodlaný uspět? Po přečtení této věty jste si určitě sami pro sebe odpověděli: „Ano, jsem!“. Jinak byste pravděpodobně nečetli tyto řádky. A to je skvělé. Protože to je to, co vám dodává energii. To je to, díky čemuž uspějete. To je to…to ODHODLÁNÍ.

Odhodlání, které bezpochyby má i milionář, profesionální řečník a konzultant Brian Tracy. Brian to v mládí neměl právě nejsnazší. Ze střední školy odešel bez maturity a následně se živil pracemi jako je mytí nádobí, kopání studní, kácení stromů a v neposlední řadě jako pomocník na různých rančích či farmách.

Dnes díky svému odhodlání vlastní majetek v řádech milionů a je prezidentem společnosti Brian Tracy International. Já vím, že toto odhodlání máte v sobě i vy. Vy, kteří právě čtete tato slova. A proto se pojďme společně nyní podívat na krátká cvičení, která vytvořil právě sám Brian Tracy. Chlapec, dnes už muž, který kdysi kopal studny, ale dnes pije šampaňské ve své rezidencí.

 Rozhodněte se, co vás dělá opravdu šťastnými, a pak si kolem těch činností začněte pořádat svůj život a práci. Nikdo jiný to za vás nemůže udělat a ani to neudělá. 

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Velkou chybou je, že většina lidí ani nepřemýšlí nad tím, co by je dělalo opravdu šťastnými. Doslova na to nemají čas a pak jsou nespokojeni se svým zaměstnáním, školou, ba dokonce i se vztahy. Nebuďte vůči svému životu lhostejný a začněte si věci přizpůsobovat.

Udělejte si seznam lidí, které nejvíce respektujete a u kterých vám záleží na tom, aby také respektovali vás. Jak byste se měli chovat, abyste si zasloužili jejich respekt? 

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Tento krok je obzvláště zajímavý, ale přitom ho mnoho lidí přeskočí. Ve skutečnosti jsou to právě vztahy, které mají největší hodnotu. Proto si najděte chvíli a věnujte se tomuto cvičení, ale při tom se nezapomínejte dívat na sebe: „Jak byste se měli chovat, abyste si zasloužili jejich respekt?“.

Buďte k sobě upřímní, buďte sami sebou ve všem, co říkáte a děláte. A buďte takoví i k ostatním, a to po celou dobu. 

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Na naší fb stránce a také na Instagramu jsme nedávno zveřejnili jednu moudrou větu: „Víš co se stane, když se přestaneš bát toho, co si o tobě říkají ostatní? Začneš konečně žít.“ Myslím, že víc k tomu ani není třeba dodávat. Buďte sami sebou. To je to nejlepší, co můžete pro sebe udělat.

Vezměte rozvoj svého charakteru do vlastních rukou; vyberte si kvalitu, kterou nejvíce obdivujete, a kterou byste chtěli mít. Procvičujte ji vždy, když je na to příležitost.

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Buďte tou nejlepší verzí sebe sama. Vypište si pár věcí, ve kterých se chcete zlepšit, a začněte na nich pracovat. Pravidelným tréninkem ze sebe vysekáte šampiona, který ve vás dřímá. Jen ho třeba probudit.

Odolejte pokušení hledat zkratky k dosažení cíle nebo splnění úkolu. Buďte trpěliví a udělejte každý krok pořádně.

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Přesně jako ve sportu. Neexistuje kratší cesta k tomu být mistrem. Nemůžete si říct, že teď vynecháte trénink nebo že budete dopovat. Respektive můžete, ale dříve či později se vaše podvody podepíší na vašich výsledcích. Koneckonců, podvádíte jen sami sebe.

Při každém člověku, kterého potkáte, se snažte uplatňovat výjimečné kvality, jakými jsou štědrost, trpělivost, laskavost a čestnost. Začněte u vás doma.

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Při psaní mě napadlo nové slovní spojení: ůspěšná aura. Budujte si kolem sebe úspěšnou auru a to tím, že z vás budou výše zmíněné kvality přímo vyzařovat. Zautomatizujte si je a lidé se do vás zamilují.

Sebekázeň je předpokladem pro rozvoj charakteru a hlavním klíčem k bohatství. Proto ji uplatňujte v každé oblasti svého života a zejména tehdy, když se vám nechce.

Brian Tracy; Vytvořte si svou vlastní budoucnost

Sebekázeň je jeden ze stavebních kamenů jakéhokoli druhu úspěchu. Pokud se nedokážete kontrolovat, tak se s úspěchem rozlučte. Musíte si začít uvědomovat a určitým způsobem separovat užitečné činnosti od těch, které vám vůbec nepomáhají, ba přímo vás ještě od vašeho cíle vzdalují.

Pamatujte, že vaše vlastní odhodlání je důležitější než všechno ostatní.
Abraham Lincoln


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center