fbpx

2 dubna

7 bodů vedoucích k absolutní koncentraci

0  comments

V dnešní době nespočtu možností trávení času včetně sociálních sítí nám může spousta věcí narušit koncentraci. Hlavně lidé nás ruší, ale nemusí. Musíte si nastavit priority, mantinely a cíle. Velké cíle jsou skvělé, přesto si je raději rozdělte na menší. Postupně je všechny zvládnete a odškrtnete ze svého seznamu. Nevzdávejte se, vytrvejte a držte se přitom následujících sedmi bodů.

1. Být zde a vnímat

Právě teď a právě tady jste z nějakého důvodu, ostatní počká, vyřešíte si to později. Takže se maximálně soustřeďte na aktuální činnost. Vypněte si přitom klidně mobil (minimálně zvuky) a nenoste si ho na důležité schůzky. Tip  příjemná atmosféra a prostředí pomůže vaší koncentraci, protože v pohodlí se vám bude pracovat příjemněji a produktivněji.

2. Týká se to vás

Nebo se to týká vašich nejbližších, příbuzných, podřízených. Takže nejvyšší soustředěnost je nutná. Když vám na něčem nebo někom záleží, uděláte to, protože to tak cítíte a chcete (měli byste chtít). A uděláte to tak, jak nejlépe dovedete. Všímáte si, že se najednou koncentrujete více? Komu jinému než sobě a svým blízkým byste měli věnovat patřičnou pozornost.

3. Máte zdravý strach

Toto dobře vystihuje Ivo Toman, že strach je dobré mít například když jste za volantem, abyste do křižovatky jeli přiměřenou rychlostí, s patřičnou opatrností a respektem. Kdybyste se nebáli, nebrali byste na nic vážný ohled a dopadlo by to špatně.

4. Musí vás to naplňovat

Příjemné pocity při vaší činnosti jsou „energizující“. Navodíte si tak stav „flow“  natolik se ponoříte do nějaké činnosti, že ztratíte pojem o čase, získáte schopnost intenzivního soustředění se a svou činnost vykonáte bez zřetelné námahy. Odměnou vám bude silný pocit uspokojení. Mimochodem  dávejte si i mimopracovní cíle.

5. Musíte to dělat naplno

Hodně důležité je si toto uvědomovat. Spousta lidí odbývá svou práci, nesnaží se, nebo jsou líní dotahovat věci do konce. Vy však tyto individua chcete přeskočit svým zarputilým a důsledným přístupem.

6. Musíte být dobře připraveni

Produktivita poroste, pokud budete odpočatí, zdravě najedení a v kondici. Ne vždy to jde, ale snažte se o to. Vaše příprava dělá hodně. Neodpočatým, permanentně naštvaným, natož opilým ani tento článek nepomůže. Mít „nabité baterky“ s sebou přináší větší kreativitu, lepší výsledky a budete stále ve střehu. Protože kdo je připraven, není zaskočen.

7. Vidina úspěchu

Musíte před sebou něco vidět. Vizualizujte si své cíle a sněte. Půjdete naproti tomu, co vás posune, obohatí, zlepší nebo jinak posune vpřed. Všechno jde, když se chce. Musíte po tom toužit. Vášeň pro výsledek je účinným prostředkem k dosažení úspěchu. Postupně poznáte své dosud nepoznané silné stránky. Budete se rozvíjet ve svých dovednostech, pocítíte progress.


Umění říct NE je velkým pomocníkem, abyste si toho nevzali na svá bedra přespříliš. Pak je větší pravděpodobnost, že se nebudete náležitě koncentrovat na danou věc. Někdy je méně více, opravdu. Musíte mít nad sebou kontrolu. Je potřeba maximálně využít svůj drahocenný čas a co nejvíce potřebného udělat postupně a soustředěně. Síla cíleného myšlení je až neskutečná.

„Ve světě se dostávají dopředu ti, kteří se soustředí v jednu chvíli pouze na jedinou věc.“ – Og Mandino

Každý z nás je jiné povahy, každého baví něco jiného, každý je jedinečný. A každý má na dobrou náladu svůj lék, doping, životní styl. Obklopujme se rodinou a správnými lidmi, žijme naplno a s dobrou náladou! Věřte si a buďte pozitivně naladěni. Když se budete cítit dobře fyzicky, budete odpočatí, veselí, projeví se to přímo úměrně na vaší koncentraci, psychice a výsledcích.

„Buďte jako poštovní známka  držte se jediné věci, dokud se nedostanete k cíli.“ – Josh Billings

Každý den je potřeba udělat krok vpřed. Využívejte k tomu vše, co funguje, a budete lepší a koncentrovanější osobnost. Takže žádné výmluvy, žádná prokrastinace, ale maximální koncentrace!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center