fbpx

2 dubna

6 znaků lidí, kvůli kterým se vyplatí žít

0  comments

Máte nejlepšího přítele? Pokud ano, proč je tím nejlepším?

Nejspíš má něco, co nikdo ve vašem okolí nemá. Především se na vás dokáže dívat s odstupem a vidí vás jako ucelený obraz. Právě s ním zažíváme ty nejkrásnější, ale i nejhorší chvíle našeho života. Jednoduše se stává naším osobním andělem, který nás nejen podporuje, ale hlavně otevírá svoje srdce a nabízí nám pohled na věc z jiného úhlu, protože nikdo na světě není navlas stejný. 

Poznali jste už tyto lidi? Jsou to lidé, díky kterým ruku v ruce poznáváme smysl života. Nezáleží na tom, zda jde o partnera, přítele,rodiče nebo cizince zdaleka. Důležité je, co u těchto andělů zažíváme a díky čemu je stavíme na první místo v žebříčku oblíbenosti.

Ptáte-li se, co se skutečně v tomto druhu lidí skrývá a díky čemu jsou rozpoznatelní, uvedeme vám pár znaků, pomocí kterých je zaručeně poznáte.

Naše problémy jsou i jejich problémy

Je nepříjemné, když se cítíme osamělí. S kým máme sdílet radost, smutek, eufórii nebo naše zážitky? K životu potřebujeme člověka, který nás chrání. Taktéž potřebujeme člověka, kterému nebude lhostejný náš osud.

Když náš přítel vidí, že zakoušíme chvíle, kdy chleba s máslem padá na zem vždy tou špatnou stranou, výraz jeho tváře se změní spolu s tím naším. A my sami víme, jaký je to nádherný pocit nalézt v někom oporu. Náhle zjistíme, že se náš problém stává menším, protože nám někdo podal pomocnou ruku. Jednoduše víme, komu můžeme na ramena naložit aspoň kousek našeho trápení a on se bez problémů začne podílet na tom, abychom svou zátěž nenesli sami. 

Nesnaží se nás měnit k obrazu svému

Být sám sebou je základní pravidlo pro život podle našich představ. Častokrát vidíme lidi, kteří nad našimi činy jen pozdvihnou obočí na znamení nechápavosti. Je to skvělé znamení, protože jsou to oni, kdo nechápe.

Náš anděl se vyznačuje tím, že dělá přesný opak. Naše šílenství chápe. Nemusí s nimi vždy souhlasit, protože každý z nás má na jisté věci odlišný názor. Tak to je dané a je to správné. Svět by byl nudný, kdybychom ho všichni viděli stejně a měli jsme stejné zájmy. Jediné, co náš přítel smí, je projevit upřímný názor, který však vysloví jako svůj vlastní a nevnucuje nám násilím. Jednoduše nám nechá otevřená zadní vrátka.

Zajímají se o nás

Cítili jste se někdy důležití? Nyní vynechme veškeré ego. Mluvím o důležitosti, kterou cítíme ze zájmu druhých lidí. Častokrát se s tím setkáváme v milostném vztahu, kdy se o sebe partneři navzájem zajímají. Nejedná se o žádné násilné vnucování, ale o upřímnou chuť vědět, jak se člověk, na kterém nám záleží, cítí.

Víme-li, že je na světě někdo, komu na nás záleží, dostáváme odpověď na otázku „proč se vyplatí na tomto světě žít?“ Už jen kvůli těmto lidem víme, že naše bytí dostává význam. Je totiž dar mít ve svém okolí přítele, partnera nebo příbuzného, kterému na nás opravdu záleží. Ještě vzácnější je, když má skutečný zájem se s námi setkávat a vytvářet nezapomenutelné dialogy. Kdo nás chce vidět, čas si najde. Kdo nás chce slyšet, zavolá.

Přicházejí tehdy, kdy všichni ostatní odcházejí

Jedním ze znaků, kdy poznáme skutečnou hodnotu člověka, je to, že on samotný jde proti lidem, kteří se k nám rozhodli otočit zády. Rád se s nám přebrodí veškerým bahnem. Nedělá ze sebe někoho, komu může kdokoliv svěřit své problémy. Dělá-li to pro nás, má k tomu nějaký důvod. Život častokrát nejde podle našich představ a toto nás dokáže na velmi dlouhou dobou stabilizovat. On se stává tím pravým světlem, které začneme vidět na konci tunelu.

Nevysmívají se nám a neoperují s větou „Já jsem ti to říkal!“

Občas dokážeme být tvrdohlaví. Tvrdíme své i navzdory riziku, že to nemusí být vždy pravda. Pamatujme sihloupé není udělat chybu, hloupé je se z chyby nepoučit a neustále ji opakovat. Dělejme chyby. Je to lepší, než nedělat nic.

Pravý přítel se nikdy nebude ohánět větou „vidíš, já jsem měl pravdu.“ Bere nás i s našimi chybami. Svou roli může navíc vylepšit ještě tím, že nám pomůže hledat praktické řešení.

Znají rozdíl mezi informací a pravdou

Znáte to. Vymlouvání a nepravdivé výmysly létají všude kolem nás. Tak je to dané. Mělo by nás to motivovat k tomu, abychom si s ještě větší razancí šli za tím, co chceme. My sami víme, kde je ukrytá pravda.

Ale co váš anděl/přítel? Uvěří výmyslům? Ne! V lepším případě je totiž vůbec neposlouchá. V jiném případě zase tento výmysl přijme jako informaci z druhé ruky a je jen na něm, jak s ní naloží. Avšak i v tentokrát hovoříme o lepším případě, protože skutečný anděl věří především nám. Bere nás vážněji. Bere nás jako někoho, kdo je pro něj víc než jen bytost. Zná nás a nikdy nedá na výmysly ostatních. Výmysly se dají podložit jedině skutečnými důkazy a pokud je nemáme, nemusíme se ničeho obávat.


Mít okolo sebe lidi – nebo jen jednoho člověka – kterým dokážeme svěřit do rukou i to poslední, je vzácnost. Nevytvářejí si na nás zbytečné názory, přicházejí, když to nejvíc potřebujeme, věnují nám maximální pozornost. Nemají důvod se před námi přetvařovat a v jejich společnosti nemáme tu potřebu ani my. Pokud někoho takového poznáte, držte se ho. Přátelství (přítel) stejně jako vztah (partner) jsou dvě velmi křehké veličiny, v kterých může být ve zlomku sekundy všechno jinak.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center