fbpx

2 dubna

6 zlatých pravidel uspořádávání z knihy „Zjednodušte si život“

0  comments

Hledejme způsob, jak si usnadnit život, ale straňme se snadnému životu.

Toto tvrzení, které mi nedávno svitlo v hlavě, má vícero významů. Jak je chápete vy? Já osobně toužím po tom, abych některé činnosti vykonával rychleji a produktivněji, ale netoužím po tom, aby můj život nabral podobný spád. Proč? Z prostého důvodu. Za úspěch považuji především to, při čem jsem se alespoň trošku zapotil a tudíž bylo nutné provést značné množství úsilí k tomu, abych daný cíl docílil.

Zaměřme se však nyní na první část úplně první věty tohoto článku jak si správným způsobem usnadníme náš život? Jednoduše – budeme mít přesně stanovený POŘÁDKOVÝ SYSTÉM, který nám zraučí, že my a naše nitro budeme ve větší psychické pohodě.

Znáte to. Čas někdy není zrovna naším přítelem, ale to není jeho problém. Čas má totiž přesně stanovenou pracovní dobu a to je 24 hodin denně.. Pokud se nám zdá, že ho nevyužíváme podle našich představ nebo ho nemáme dostatek, hledejme příčinu jen a jen v sobě. S časem se dá manipulovat různými způsoby. Můžete ho ušetřit v malých dávkách.

Je užitečné mít ve svých věcech pořádek. Nedávno jsme sepsali 5 důvodů, proč tomu tak je. Ušetřený čas můžeme investovat podobně, jako finance a výdělky. Investujme ho do našich aktivit, rodiny, nebo do něčeho jiného, co považujeme důležité.

V knize s názvem „Zjednodušte si život“ od Wernera Tiki Kustenmachera a Lothara J. Seiwerta bylo zveřejněných 6 jednoduchých a krátkých pravidel uspořádávání, která napomáhají k tomu, abychom neměli okolo sebe nepořádek.

Zapamatujme si, že pokud je kolem nás nepořádek, vytváří se zároveň v našem nitru, z čehož následně plyne stres a nervozita. Já osobně mám těchto 6 pravidel uspořádávání vyvěšených doma na nástěnce a dopomáhájí mi k tomu, abych měl ve věcech, nacházejících se kolem mne, větší a lepší přehled. Zkuste to i vy.

6 ZLATÝCH PRAVIDEL USPOŘÁDÁVÁNÍ

1. Když si něco vezmeš, ulož to nazpět.
2. Když něco otevřeš, znovu to zavři.
3. Když něco spadne, zvedni to.
4. Když si něco sundal, opět to pověs.
5. Když chceš něco dokoupit, udělej si v tom přehled.
6. Když musíš něco opravit, udělej to v průběhu jednoho týdne.

Tak co? Našli jste se v některém z těchto bodů? Je to pro nás doslova typické.

Mnohokrát odcházíme z místnosti a necháváme v ní rozsvícené světlo. Pokud pospícháme, zapomínáme zavřít skříňku, ze které jsme si vzali čisté věci na oblečení. V momentě, kdy se vracíme domů, hážeme AUTOMATICKY věci, které jsme měli oblečené, na kdejaké místo. Následně, chceme-li někam jít, hledáme tyto věci na kopě nepořádku, který jsme vytvořili my sami. Zastavme to!

Neztrácejme drahocenný čas naší vlastní leností a nepozorností. Dělejme věci dospěleji a profesionálněji. Právě k tomu má napomoci i těchto 6 pravidel uspořádávání.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center