fbpx

2 dubna

6 věcí, se kterými se u těch, kteří jsou předurčeni k úspěchu, nesetkáte

0  comments

Pokud se potkáváte s úspěšnými lidmi, u kterých je úspěchem to, že se realizují v práci nebo ve svém podnikání, protože to vždycky chtěli dělat a zároveň jim zaměstnání, resp. jejich podnikání, které si vybrali, generuje dostatečný příjem, pak si při jejich podrobnějším pozorování můžete všimnout určitých vzorců chování a nastavení mysli, které se právě u těchto lidí opakují.

Jedním z těchto vzorců, které mám osobně vysledované, jsou věci, se kterými se u úspěšných lidí prostě nesetkáte. Nikdy je od nich neuslyšíte, protože si je ani v nejmenším nepustí do hlavy.

Těch věcí bude určitě daleko více, ale vybral jsem z mého pohledu 6 nejvíce se (ne)opakujících věcí, které úspěšní nikdy neříkají a naopak od neúspěšných lidí jsou slyšet neustále.

1. Nehrají si na oběti

Pokud přesně nevíte, co se pod tímhle pojmem skrývá, je to jednoduše to, když za všechno, co se vám stane, svalujete vinu na okolnosti nebo ostatní lidi. „Proč jsem se zrovna já musel tak špatně narodit.“ „Proč zrovna já nemám to štěstí a nejsem bohatý.“ „Všichni jsou proti mně, proto se mi nedaří, všechno je to jejich vina.“ Úspěšný člověk nikdy nepoužije podobné věty, protože nikdy a za žádných okolností nepřijme roli oběti, naopak! Je to právě on, kdo má zodpovědnost za svůj úspěch pevně ve svých rukou.

2. Nepodrážejí druhé

Úspěšní lidé nikdy vědomě nepoškozují druhé. Je to spojené s jejich přesvědčením, že se jim všechno vrátí, dobré i zlé. Naopak druhé posilují osobním příkladem, radami a předáváním svých zkušeností. Ví, ať už vědomě nebo podvědomě, že v konečném důsledku se jim to vrátí.

3. Nevymlouvají se

Nikdy jsem od úspěšného člověka neslyšel výmluvu, nikdy. I úspěšní lidé chybují, ale nikdy se nevymlouvají na jiné lidi ani na okolnosti. Ve chvíli, kdy udělají chybu, za ni přijmou odpovědnost, poučí se z ní a v ideálním případě tu samou chybu nikdy nezopakují. Protože vymlouvání se je nejrychlejší cesta k tomu, jak se zbavit odpovědnosti za vlastní činy.

4. Nikdy neříkají, že něco nejde

Už Henry Ford říkal: „Pokud řeknete, že něco půjde, nebo něco nepůjde, budete mít v obou případech pravdu.“ Úspěšní ví, že všechno začíná myšlenkou a myšlenky se rodí v naší hlavě. Ve chvíli, kdy naším myšlenkám dáme mantinely nebo omezení, odsoudíme je k zániku daleko dříve, než se stačí rozvinout. A to může být často problém. Představte si, kdyby si třeba Steve Jobs na začátku svého nápadu spolu se Stevem Wozniakem řekli: „Osobní počítače do každé domácnosti? To je úplná blbost, to určitě nepůjde.“

5. Nestarají se o všechny ostatní

Obrovským předpokladem pro úspěch je naše pozornost. Úspěšní lidé ví, že jí mají omezené množství. A proto ji neplýtvají na všechny věci a hlavně lidi okolo. Jsou zaměřeni zejména na svůj záměr/cíl a právě jemu podřizují maximální pozornost. Hlavně si potom nenechají brát pozornost tím, že by řešili všechny ostatní kolem sebe. Ne ne, naopak řeší primárně a dost často jen a pouze sebe.

6. Nestěžují si na to, že nemají čas

Zaručené poznávací kritérium úspěšných a neúspěšných lidí je tahle magická věta: „Nemám vůbec na nic čas.“ Jakmile tuhle větu od někoho slyším, pousměji se a je mi jasné, že s dotyčným společně moc nevymyslíme. Úspěšní moc dobře ví, že všichni máme stejné množství času, a to 24 hodin každý den. Je potom jen na každém, jak se svými 24 hodinami naloží. Pokud by vypustili tuhle větu z úst, začali by se vymlouvat na okolnosti ,a tím by ztráceli zodpovědnost za vlastní úspěch. A proto ji jednoduše nikdy neříkají.


Tohle je jednoduchá logika, alespoň z mého pohledu. Doporučuji vám se podívat na sebe, jestli některé z uvedených věcí říkáte, resp. praktikujete. Pokud ano, prosím, nedělejte to. Ubližujete sami sobě a to je nesmysl, nebo ne?

Pokud naopak vám tyhle věty ani nenaskočí do mysli, a tím pádem je ani neříkáte, pak máte moje uznání a vřelý obdiv, protože osvojit si návyky, jako třeba neříkat výše uvedených 6 věcí, chvilku trvá. A blahopřeji, s největší pravděpodobností jste na správné cestě a o to přece jde.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center