fbpx

2 dubna

6 tipů, jak vpustit svěží jarní závan do vašeho podnikání

0  comments

Jak se cítíte s příchodem jara? Máte pocit, že se vám vlévá nová energie do žil, nebo jste ještě tak trošku unavení po zimě?

Jak příroda postupně ožívá, tak můžete jarní období využít i pro své podnikání a vpustit tak do něj čerstvý svěží závan. Proč právě na jaře? Protože jaro je pro některé aktivity to nejvhodnější období.

Stanovte si cíle, plánujte

Obvykle se cíle a plány nastavují v zimě ke konci roku, kdy ale pocitově moc energie a elánu do jakýchkoliv činností (kromě relaxu a spánku) moc nemáme. Ideální období pro „znovunastavení“ či úpravu „starých“ cílů a plánů je právě jaro. Obzvlášť pokud jste ve fázi, kdy cítíte, že i vy jste plni jarní energie a chuti do života. Cíle se mohou týkat jak vašeho pracovního, tak soukromého života.

Nezapomeňte ani na oblast vašeho osobního rozvoje, na to, co se chcete naučit, zkusit, zažít. Raději si dejte menší cíle a ty překonejte, než abyste pak měli pocit ztráty motivace, že tak vysoké cíle ani splnit nejdou a tak se raději přestanete snažit. I příroda se postupně probouzí, tak si můžete třeba jako jeden z prvních cílů dát to, že na sebe budete méně nároční a že vyzkoušíte další tipy.

Související článek: 10 zaručených rad, jak úspěšněji a efektivněji plánovat

Ukliďte si

Uklidit si můžete nejen ve vašem soukromém životě (kdy např. z šatníku vytřídíte věci, které už nenosíte nebo je máte schované, že do nich někdy zhubnete, a pošlete je dál do světa), ale i ve vašem pracovním životě.

Jak to vypadá na vašem pracovním stole? Je zavalen papíry? Razíte také heslo, že inteligent zvládá chaos? Působí vaše kancelář uklizeným dojmem? Víte, co kde máte?

Pokud totiž máte ve své blízkosti spoustu věcí, které dlouhou dobu nepoužíváte, brání vám tak příchodu něčeho nového. Uklizením uvolníte prostor novým příležitostem. Rozhodovacím kritériem budiž vám to, zda danou věc/papír/cokoliv doopravdy potřebujete, či se jen nedokážete s věcmi loučit.

Související článek: 5 důvodů, proč mít pořádek ve svých věcech

Obarvěte svůj šatník

Po tmavých a šedivých barvách v zimním šatníku můžete osvětlit i svůj pracovní šatník. Barevnější odstíny vám mohou pomoci i při obchodních schůzkách – působí totiž mnohem odlehčeněji, veseleji a více přátelsky.

Dopřejte si vzduch

Větrejte si ve vaší kanceláři tak často, jak jen to jde. Prospěje to nejen vaší kanceláři, ale i vám. Po zimě, kdy je slunečního svitu méně, je potřeba dobít baterky. Pokud vám to čas a povinnosti dovolují, procházky a pobyt v přírodě vám také prospějí. Obzvlášť, když si potřebujete vyčistit hlavu.

Detoxikujte organismus

Určitě už jste slyšeli pojem „jarní detox“. Po zimě a s příchodem teplejšího jarního počasí i naše tělo naznačuje, že by chtělo dostávat trošku jinou stravu, než kterou dostávalo v zimě (určitě se vám moc nestává, že byste v zimě při mrazech měli chuť na salát…). Zato s příchodem jara máte větší potřebu vitamínů, ovoce, zeleniny a celkově trošku odlehčenější stravy. V tomto období obvykle lidé mají i větší motivaci, jsou změnám více nakloněni a zvyšuje se tedy tak procento úspěšnosti výdrže.

Drobná změna v jídelníčku prospěje i vaší pracovní výkonnosti (vzpomeňte si, jak je vám po obědě tučné kachny se zelím, když pak máte něco tvořit. Úplně hladce to nejde, že?

Setkávejte se

… s novými obchodními partnery, vašimi přáteli, rodinou. Využijte jarní počasí jako širokou škálu příležitostí pro různé aktivity, kdy se můžete setkat se spoustou zajímavých lidí, ať už to jsou různá networkingová setkání, podnikatelské kluby, sportovní aktivity atd. Nikdy nevíte, kdy třeba na výletě v přírodě potkáte nového potenciálního klienta, mějte tedy oči a uši otevřené.

Utužování vašich soukromých vztahů vám zase pomůže ve vaší větší životní stabilitě, pocitu soudržnosti a spokojenosti.

Související článek: 7 doporučení pro budování networkingu

Sami si můžete přidávat další a další tipy. Takové, které vám budou vyhovovat. A proč vůbec jarní detox vašeho podnikání? Je to jednoduché. Když změníte některé vaše návyky a pustíte si nový jarní vzduch do svého soukromého života, projeví se to i ve vašem pracovním životě. Funguje přímá úměrnost – když máte víc energie, cítíte se dobře, tím lepší pracovní výkony podáváte, rychleji vám to myslí, lépe se koncentrujete, jste oblíbenějším a vyhledávanějším společníkem… Dobrý důvod, proč pomalu se změnami tohle jaro začít, co říkáte?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center