fbpx

2 dubna

6 tipů, jak se nezastavit a pokračovat v cestě k cíli

0  comments

Spousta lidí zná ten pocit, kdy všechno nefunguje tak, jak jsme si plánovali. Chceme to vzdát. Proč? Vzdát se umí každý, ale pokračovat v cestě, i když není jednoduchá, to zvládnou jen ti, kteří si úspěch zaslouží.  Zkuste se zamyslet nad následujícími šesti tipy, které Vám pomohou dostat se blíže ke splnění vašeho snu.

1. Dostaňte ze sebe každý den to nejlepší

Podívejte se kolem sebe na úspěšné lidi ve vašem okolí. Ať už je to rodinný člen, známý nebo kdokoliv, koho obdivujete. A zamyslete se nad tím, jak oni tráví den. Brzy si uvědomíte, že mají jednu společnou věc. Je to závazek, že každý den se snaží udělat lepší, než byl ten včerejší. Pokud budete chtít od každého dne víc a víc a opravdu si zatím půjdete stůj co stůj, výsledek se dostaví. Nebudete si toho všímat každý den, ale po čase se ohlédnete zpět a uvidíte, že tvrdá práce každý den stojí za to. Když už něco děláte, dělejte to naplno.

2. Nezapomeňte na své tělo. Spánek je důležitější, než si mnoho lidí myslí

Není to o tom, jak moc spíte. Je to o tom, co děláte, když nespíte. Abyste byli úspěšní, musíte mít disciplínu. Dostatek spánku vám jistě pomůže. Mít pravidelný režim a chodit spát a vstávat v určitou dobu bude mít pozitivní efekt na vaše výsledky. Spousta lidí to podceňuje, ale dostatek spánku a regenerace je jeden z klíčových faktorů k tomu, abyste se stali úspěšnými.

3. Pořádně promyslete vaše priority

Nenechte se nachytat, jak u nesmyslného a nedůležitého mailu trávíte desítky minut. Myslete na to, co je vaše priorita každý den. Pokud chcete růst, soustřeďte se na témata, která vám pomohou dostat se dopředu. Na témata, která vás posunou a něco vám dají. Nejtěžší věci dělejte jako první a soustřeďte se jen na ně a nic jiného.

4. Naučte se říkat NE

Říci ne je většinou velmi obtížné, ale je důležité se to naučit říkat lidem, jejichž požadavky by vás zbytečně zpomalovaly či dávaly zbytečně moc práce, která pro vás důležitá není. Vždy, když vás někdo o něco požádá, zkuste se zamyslet a říct si, co vám to doopravdy dá? Co tím získáte vy? Pokud toho budete mít víc, než doopravdy zvládnete, nikdy nebudete na správné cestě k úspěchu.

5. Odpouštějte sami sobě

Není důvod, proč byste nemohli spát, když se vám zrovna něco nepovede. Není čas na výčitky. Naučte si vzít ze špatných zkušeností ponaučení. Poučte se z chyb z minulosti, ale rozhodně v minulosti nezůstávejte. Odpusťte sami sobě a všem, kteří vás nenavedli na správnou cestu. A naopak pokračujte dále správným směrem.

6. Akceptujte nekomfortní zónu

Pokud opravdu míříte za úspěchem a tvrdě pracujete, nebude to jednoduché. A ne vždy to bude pohodlné. Naopak, bude to nepohodlné. Je však důležité, abyste to v těchto okamžicích nevzdávali. Musí vás to nakopnout ještě více. Donutí vás to pracovat a věřit ve vaše sny ještě víc. Opuštění komfortní zóny vás naučí pracovat jinak, lépe, a zvládnete věci, o kterých jste sotva snili, což vás samozřejmě jen povzbudí, a vy budete o další krok díky tvrdé práci a disciplíně dál.

Doopravdy to chcete vzdát? Co když stačí tak málo? Držte se pár užitečných rad, tvrdě pracujte pro úspěch a výsledky se určitě dostaví.

banner_předplatné_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center