fbpx

2 dubna

6 slavných výroků, které zdobí moji nástěnku vizí

0  comments

Mým zavedeným pravidlem, které aplikuji každé ráno, je chvíle, kdy se pár minut dívám na svou nástěnku vizí a čtu si 6 krátkých, ale pro magických vět. Magické z jednoduchého důvodu i díky nim je můj život každý den šťastnější a smysluplnější. Díky nim vím, kde se nacházejí skutečné hodnoty, a za čím směřuji. Jsou jakoby mým kompasem, který neustále ukazuje stále stejným, ale zato tím správným směrem.

Krátké a prosté citáty jsou skvělým způsobem, jak nikdy nezapomenete na to, za čím skutečně putujete. Nejúčinnější je, pokud je máte umístěny na jednom a tom samém místě den co den. Každý den tak opakujete proces, kdy se na díváte a představujete si díky nim svou cestu svůj cíl. Posilujete své touhy a pocit chtění.

Nuže, které citáty a výroky mně osobně dodávají skutečnou energii a pomáhají mi neztratit z dohledu toho, po čem skutečně toužím?

Úspěch je součet malých snažení, opakovaných den co den.“ ROBERT COLLIER

Málo lidí skutečně ví, co úspěch skutečně znamená. Jakou formulkou se vyznačuje. Robert Collier je úspěšným autorem několika bestsellerů a právě tento výrok ho zdobí snad nejvíce. Úspěch se skrývá v každém jednom dni. Ve stylu, jakým ho trávíme a co všechno v něm dokážeme provést. Skládá se z toho, co opakovaně děláme. Pokud to děláme pořád, znamená to, že se zlepšujeme. Nakonec tento součet malých snažení vytvoří něco velkolepého, po čem jsme dennodenně toužili.

Když chceš hýbat světem, pohni nejprve sám sebou.“ SOKRATES

Kázat vodu a pít víno je velmi jednoduché. Nemohl bych psát tyto řádky, pokud bych sám tyto praktiky nevykonával. Bylo by to směšné a zbabělé zároveň. Lhal bych nejen vám, ale i sobě. Proto, pokud se chcete skutečně dostat na vámi vyznačené místo a provádět něco neobvyklého, pohněte v první řadě sebou samým. Nejjednodušším příkladem je pomáhání druhým. Pomozte nejprve sobě a potom druhým. Neučte jiné špatným praktikám.

„Otázka pro každý den: Dávám do toho skutečně všechno?“ ANONYM

Vše, o co usilujeme, by mělo být prováděno s vaší plnou přítomností. Myšlenkami byste měli být tady a teď, ne tam a pak. Pokud děláte pro své vize maximum, výsledek se dostaví. Možná ne hned, ale na dobré se přece čekat vyplatí, no ne?

Na tom, co se stalo včera, nezáleží. Dnes je jiný den, tak se vrať a dožeň to, co jsi zameškal.“

Včerejšek je minulost. Možná jste za den nestihli všechno, co jste měli v plánu, ale nevadí. Zbytečné je ztrácet čas nad tím, co nelze ovlivnit. Stroj času existuje, ale momentálně ho nevlastníte. Zkuste napravit tento fakt tím, že minulost přijmete a ulehčíte si od . Vaše skutky nasměrujete správným směrem a pokusíte se předběhnout to zameškané.

Vaše sny musí být tak velké, aby vás ráno vytáhli z postele!“ PAUL McKENNA

Jasná vidina znamená a symbolizuje příjemnější vstávání do každého jednoho dne. Sny vás musí motivovat. Mají být vaší ranní kávou, kterou si dopřejete každé ráno. Sny neznají utrápenou tvář. Akceptují jen únavu z tvrdé dřiny. Nicméně vaše sny by vás měli naplňovat, dělat šťastnými, ale především neměly by vás držet v teple vašich peřin.

Odkládání dělá lehkou věc těžkou a těžkou věc nemožnou.“ GEORGE HORACE LORIMER

Prokrastinace je z počátku příjemná, protože vykonáváte zábavné činnosti, namísto těch, do kterých se vám příliš nechce (většinou pracovní). Po pár hodinách však zjistíte, že to, co jste měli provést, již dávno ještě nyní stojí na vašem pracovním stole a křičí No tak konečně začni se mnou něco dělat!“ Vám se kupí povinnosti a prostým řešením je zase odložit danou věc na dobu neurčitou. STOP! Skoncujte s tím.

Výrok od Georga Lorimera je trefným pravidlem chorobného odkládání důležitého za nepodstatné. Každý den mi pomáhá k tomu, abych ty nejdůležitější činnosti dokončil, co nejdříve z jednoho rozumného důvodu pro klid duše a pro fakt, že takto ušetřený čas mohu věnovat svým koníčkům, partnerce nebo rodině.

Máte i vy svou nástěnku vizí, na které máte umístěny a připnuté své výroky či citáty pro každý den? Nebo máte jiné rituály, které vás zaručeně probudí a nasměrují na správnou cestu za vašimi sny? Pokud ano, podělte se s námi o dole v komentářích pod článkem. Rád si vaše oblíbené citáty či zvyky přečtu.

Související článek: Vize roku 2016 pomocí nástěnky vizí


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center