fbpx

2 dubna

6 ranních rituálů

0  comments

Pokud jste jako většina lidí, tak se každé ráno probouzíte do hluku nepřetržitě pípajícího budíku a neochotně se hrabete z postele jen proto, že někde musíte být, něco dělat, nebo se o někoho postarat. Jestli právě kývete hlavou a říkáte si „přesně takhle mé ráno vypadá,“ tak čtěte dál, mám pro vás pár rad, jak takovým ránům předcházet!

Proč jste se dneska ráno obtěžovali vstát z postele? Chviličku o tom přemýšlejte… Proč se většinou probouzíte? Proč vůbec opouštíte pohodlí vyhřáté, měkoučké postele? Je to snad proto, že chceme? Anebo vstávání odkládáte až do chvíle, kdy už prostě musíte?

Těchto pár ranních rituálů obrátí váš den i celý život k lepšímu:

 1. Ticho – Meditace

Než začnete s meditací, je důležité se na ni naladit a zjistit, co od ní čekáte. Je to chvíle, kdy můžete zklidnit svou mysl a opustit chorobnou potřebu neustále na něco myslet. Chvíle, kdy se můžete zbavit stresu a odpočinout si od starostí a problémů. Najděte si pohodlné místo a sedněte si vzpřímeně se zkříženýma nohama. Začněte tím, že se budete soustředit na svůj dech. Nepřemýšlíte, nic neděláte, jen existujete.

coffee-2593577_960_720

 1. Afirmace

„Já jsem nejlepší!“ Těmito slovy se pořád dokola ujišťoval Muhammad Ali, až se největším skutečně stal. Ujištění, neboli afirmace, je jedním z nejúčinnějších nástrojů sloužících k tomu, abyste se rychle stali člověkem, který v životě dosáhne všeho, co si přeje. Sedněte si a napište na kus papíru, co chcete dokázat a čím se chcete stát. Tak vznikne vaše afirmace, kterou si budete každé ráno (ideálně nahlas) opakovat. Vaše afirmace se dostanou do vašeho podvědomí a postupně transformují váš způsob myšlení tak, abyste věřili, že takovými, jakými chcete být, opravdu jste. Že toho, čeho chcete dosáhnout opravdu dosáhnete a že opravdu máte na to si splnit všechny své sny.

Příklad afirmace:

„Daří se mi ve všem, do čeho se pustím!“

„Jsem zcela zdravý, silný a plný energie!

 1. Vizualizace

Vizualizace, známá také jako kreativní představivost nebo mentální přehrávání, je proces, při kterém si „vysníte“ váš život, či určitou situaci tak, jak byste chtěli, aby vypadala. Jde o proces, ve kterém si nejprve podrobně představíte, co chcete v životě získat, nebo dosáhnout a potom si v duchu přehráváte všechno, co musíte udělat, abyste to získali. Když si každé ráno přečtete afirmace a k nim ještě přidáte tuhle jednoduchou vizualizaci, uděláte další krok k přeprogramování svého podvědomí na úspěch.

 1. Cvičení 

Ranní cvičení by mělo být základní součástí vašich každodenních rituálů. I několikaminutové cvičení výrazně zvyšuje energii, zlepšuje zdraví, povzbuzuje sebevědomí a emoční pohodu. Navíc vám pomáhá lépe myslet a déle koncentrovat.

 1. Čtení

Čtení je nejrychlejší cesta k získávání znalostí, nápadů a strategií potřebných pro dosažení úspěchu. Přečtěte si ráno alespoň pár stránek z vaší oblíbené knihy, nebo ještě lépe z knihy, která vás namotivuje do dalšího krásného dne!

 1. Psaní

 Jasné uvažování – Proces psaní vás nutí, abyste věc promysleli natolik, že ji pochopíte. Psaní (př. deník) vám projasní myšlenky, umožní vám to sepsat na papír všechny nápady a pomůže vyřešit problémy.

Zásobárna nápadů – Psaní denních záznamů nejenže rozvíjí vaši nápaditost, ale současně zabraňuje tomu, aby někam zapadly důležité myšlenky, které chcete v budoucnu uplatnit.

Opakování matka moudrosti – Můžete si v paměti osvěžit všechna ponaučení, k nimž jste došli, zároveň je báječné ohlédnout se zpět a znovu si přečíst záznamy, které jste napsali třeba před rokem.

coffee-2608864_960_720

Pokud budete rituály dodržovat:

 • Sníží se míra vašeho stresu.
 • Po každém probuzení budete cítit více energie. Strategie a řád vám dodají sílu začít naplno využívat svůj potenciál.
 • Odhalíte smysl svého života a začnete jej žít.
 • Budete produktivnější a zlepší se vaše schopnost přesně se zaměřit na nejvyšší priority.
 • Budete radostnější a méně ustaraní.

Ti, kteří praktikují tyto ranní rituály, je přirovnávají k pocitu, který mívali v dětství, když se probudili na první svátek Vánoční a běželi si pro dárky. Pokud Vánoce neslavíte, vzpomeňte si na nějaký den, kdy jste se jako děti nemohli dočkat rána. Možná první den ve škole, narozeniny, nebo odjezd na prázdniny.

Představte si, jak by bylo úžasné, kdyby takhle začínal každý váš den. Nemyslíte?

Vyzkoušejte 30denní výzvu s těmito šesti rituály a nebudete litovat. Je to vaše ráno, váš klid a váš život. Tak si ho užijte!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center