fbpx

2 dubna

6 kroků úspěšných lidí inspirovaných Hollywoodem

0  comments

Vždy, když vejdete do kina, se stane něco doslova magického. Světla zhasnou, obrazovka se rozsvítí a začne hrát film, ve kterém jste pohlceni do zcela jiného světa, města nebo také času. Hollywoodské filmy nás často berou na místa, na která se jen tak nedostaneme.

Ačkoli mnoho lidí věří pouze v zábavnou rovinu filmu, existují také filmy s přidanou hodnotou ve smyslu poznávání života, vedení lidí i sebe sama, nebo inspirativních příběhů směřujících k úspěchu. Takové filmy využívají výtvarného umění ke stimulaci našeho myšlení a pomáhají nám učit se novým věcem. Pouze se stačí na takové filmy koukat trochu více do hloubky.

Následující kroky, kterými jsem se inspiroval, mi otevřely oči k tomu, co úspěšní lidé dělají. Nyní uchopte nějaký ten popcorn, ledový nápoj, posaďte se a vychutnejte si tyto lekce úspěchu přímo z prostředí Hollywoodu.

1. Úspěšní lidé se obklopují dalšími úspěšnými lidmi

X-Men je film plný superhrdinů, tedy konkrétněji mutantů, kteří se narodili s různými nadlidskými schopnostmi. Proslulý profesor Charles Xavier má například velmi rozvinutou sílu a schopnosti telepata. Ororo Munroe, nebo-li Storm, má schopnost manipulovat s počasím. Ovšem mým oblíbeným X-Menem je Logan, kterého mnozí znají jako Wolverina, jež má rozvinuté zvířecí smysly, zlepšené léčebné schopnosti a zatahovací drápy, které může použít jako zbraň. A takto bychom mohli jmenovat celou řadu X-Menů.

Každý X-Men má různé rozvinuté schopnosti, ale přesto, když pracují společně, dokáží porazit světově apokalyptické hrozby a darebáky, jako je Magneto či Apocalypse.

X-Men nás učí cennou lekci týkající se obklopení sebe chytrými, talentovanými a úspěšnými lidmi. Proč? Protože, když to uděláte, můžete se v mnoha ohledech spolehnout na lidi, kteří mají mnohdy lepší dovednosti či schopnosti, než vy. Úspěch není něco, čeho byste měli dosáhnout sami, ale společně s ostatními pro vás vyvolenými.

2. Úspěšní lidé se nevzdávají

Štěstí na dosah vychází ze skutečného příběhu svobodného otce Chrise Gardnera, kterého zasáhl nejeden životní úder za druhým. Začne zápasit se životem, když jeho byznys selže a stojí tváří v tvář před vystěhováním, nezaplacenými pokutami a obětováním příjmů v důsledku zpětného zaplacení daní.

Nevzdává se a začne pracovat jako neplacený stážista v naději, že se stane vynikajícím makléřem. Čelí následkům svého života, riskuje, oslovuje potenciální bonitní klienty a nakonec se jeho tvrdá práce vyplácí. V poslední den své stáže se od vedení dozvídá, že pozici makléře dostává na plný úvazek. A dokážete si představit, že by se vzdal? Mohl zůstat bez domova a ztratit svého syna. Mohl naprosto ztroskotat, kdyby dál pokračoval ve svém minulé životní etapě, kde dokázal sotva pokrýt náklady na jídlo a nájem.

Když ti život dává lekce i přesto, že jsi maximálně unavený, nevzdávej se. To není to, co úspěšní lidé dělají, nýbrž vytrvávají a bojují do posledního dechu. Pokračujte, i když to nyní může být opravdu těžká dřina, protože jednoho dne za to budete vděční.

3. Úspěšní lidé pomáhají ostatním

Hacksaw Ridge: zrození hrdiny je film, jenž je inspirován skutečným příběhem Desmonda Dossa, vojenského lékaře z 2. světové války, který odmítl vzít zbraň do ruky nebo ublížit nepříteli. Rozhodl se, že místo toho pomůže lidem.

Jedna z velmi důležitých a emotivních scén celého filmu, která se mi vryla do paměti, je, když během bitvy o Okinawu má voják Doss dvě možnosti: ustoupit zpět a nechat všechny zraněné americké vojáky napospas nepříteli, nebo se je pokusit zachránit. Doss si zvolí druhou možnost a vydá se do naprostého pekla riskovat vlastní život pro záchranu 75 mužů před japonskou armádou.

Úspěšní lidé neignorují tíživé a složité situace ostatních. Ihned jednají a pomáhají těm, kteří to potřebují. Neopouštějí své pozice, když se situace komplikují a strach se jim snaží podkopat nohy. Buďte takovouto osobou!

4. Úspěšní lidé se baví

Strážci Galaxie jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Nedávno vydané pokračování pouze posílilo velikost prvního dílu. Jednu věc ovšem mají oba dva díly společnou a to, že úspěšní lidé se v žádném případě nevyhýbají zábavě.

Úžasné na tomto filmu je právě to, že se parta takzvaných Strážců snaží zachránit celou galaxii před vymřením. I přesto, že se v čele Petera Quilla, legendárního Star-Lorda, postaví mocnému padouchovi Ronanovi a dalším mocným vesmírným bytostem, si zachovávají smysl pro humor. To vše samozřejmě zvýrazňují hudební hity, díky nimž tento příběh baví ještě více.

Nevěřte těm lžím, že se úspěšní lidé nebaví. Baví se a moc dobře chápou, že je třeba svůj život vyvažovat v profesní i osobní rovině. Pracují tvrdě, ale uvědomují si podstatu a důležitost zábavy. Smějte se a neberte život nebo sebe příliš vážně.

5. Úspěšní lidé mají své mentory

Existuje nějaká ikoničtější série, než je Star Wars? Jedna z velmi podstatných složek, kterou úspěšní lidé mají, je mentor, někdo, kdo jim dává moudré rady a pomáhá při mnohdy obtížném rozhodování.

Ve fimu Star Wars: Impérium vrací úder, Luke Skywalker letí svou vesmírnou lodí X-Wing Fighter na planetu Dagobah. Potom, co havaruje na planetě, začne hledat mistra Yodu a jakmile ho najde, začne se od něj učit cestě Jedi, aby zdokonalil své dovednosti. Nakonec se naučí zvednout svou havarovanou loď X-Wing z bažiny silou, kterou ho naučil mistr Yoda.

Luke Skywalkerův mentor mu pomohl učit se mystickému umění. Váš mentor vám pomůže objevit způsob podnikání, učinit rodinu šťastnou, nebo se zvládnout naučit novou životní dovednost.

6. Úspěšní lidé oceňují ostatní a jsou vděční

Nezlomný je dalším skutečným příběhem. Louis Zamperini rošťácký mladík, který se neustále ocital v potížích. Ovšem jeho starší bratr Pete mu pomohl dostat se na správnou cestu a nakonec objevil jeho vášeň i talent pro běh.

Louis se nakonec vydává na olympijské hry. Před odjezdem udělal něco, co dělají všichni úspěšní lidé: poděkoval svému bratrovi za vše. Proč? Protože by Louis bez svého bratra dost možná nebyl na žádných olympijských hrách. Louis věděl, že musí udělat správnou věc a ukázat svůj vděk. To je to, co úspěšní lidé dělají.

Úspěšní lidé děkují těm, kteří jim pomohli dostat se tam, kde jsou dnes. Uznávají, že sami by úspěchu nedosáhli. Ukažte své uznání někomu, kdo vám pomohl dostat se tam, kde jste dnes.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center