fbpx

2 dubna

6 koření duševně silných lidí, žijících senzační život

0  comments

Můžeme mít naposloucháno množství audio nahrávek, přečteno nespočetně mnoho knih, ale žádná z nich nebude mít význam, dokud vše neaplikujeme do praxe. Totéž platí o lidech, se kterými se, ať už denně, nebo týdně, setkáváme a věnujeme jim značnou část našeho života.

Čili budu-li se scházet s lidmi, se kterými se v jejich přítomnosti budu cítit skvěle, absolutně rozpoutaný od veškerého našeho duchovního pouta, které s mnoha lidmi rozpoutat nedokážeme a oni budou sdílet stejný tok v těle jako my, tito lidé nás doopravdy vynesou do našich snů. Určitě si právě vzpomenete na osobu, se kterou jste naprosto sami sebou a pocítíte, že vás tento věnovaný čas podnítí k hlubokému zamyšlení a stimulování vaší motivace.

1. Krásný příklad doplňující zároveň poslední větu

Měli bychom si sedat s lidmi, se kterými sdílíme stejné názory nebo stejné aktivity a v tomto ohledu se chci i já posunovat kupředu, je to krásná cesta k mému cíli. První typ lidí je za námi, možná u dalších poznáte, že jsou současně spjaty i s prvním bodem. Tím pádem jim připište pomyslnou čárku, protože mají přednost před těmi, kteří mají onu imaginární čárku jen jednu. Úspěšní to tak dělají, jdou tam, kam vědí, že je to povede vzhůru. Arnold Schwarzenegger chtěl být hodným synem a po škole jít ve stopách otce a stát se četníkem. Ale proud v těle vířil a chtěl se stát americkou hvězdou, i když z prvopočátku nevěděl jak. Naštěstí!

2. U filmů ještě zůstaneme

Pokud máte ve vašem okolí někoho, kdo vás zásobuje skvostnými materiály o osobním rozvoji, všelijakého vzdělávacího programu, ale třeba i dobrými filmy, na které je určitě potřeba se dívat také, protože nás mnohokrát mohou příjemně přenést do úplně jiného systému přemýšlení, snažte se jeho kroky následovat. Každý úspěšný člověk přednesl, že se ve svém životě učí neustále, což ho posouvá k báječným okamžikům.

3. Nikdy jsem od člověka, co cestuje, nebo cestoval, neslyšel slova o nedůležitosti poznávat svět

Čili nezamýšlejte se nad vaší cestou do zahraničí s lidmi, kteří vám tvrdí, že cestování není pro ně nebo, že doma je to nejlepší. Poznávejte a bavte se s lidmi, kteří rádi navštěvují cizí země, nebo už za sebou mají letité zkušenosti. Takoví jedinci vás do zahraničí můžou buď „vytáhnout“, nebo to díky obrovské touze po poznání jiných koutů světa, s jejich motivováním dokážete sami.

4. Osoby s podobnou sílou motivace mám nejraději

A mají je rádi i úspěšní lidé. Spousty světoznámých osobností se věnují svým fanouškům a rodině, ale hlavně kamarádům, se kterými sdílejí společné záležitosti, ale i ty, ke kterým se chodí učit. Znovu si najděte učitele, který před vámi dokázal to, co chcete dokázat vy. Zbývá málo prostoru pro ostatní typy duševně silných lidí, protože přeci jenom je nejdůležitější se pohybovat vpřed, posouvat se ke své vizi. Přesto tu je ještě jeden typ, na který za žádných okolností nesmíme zapomenout, pokud jej nepostrádáme.

5. Rodina

Možná někteří nesouhlasně vrtí hlavou. Ostatní však pocítí, že být na čas doma je pohádkový relax. Poslechnout si tatínka, co se mu podařilo a říct si, že jste na něj hrdí, poslechnout maminku, že si tuhle na vás vzpomněla, tak vám koupila novou košili, když jste si tamtu posledně roztrhli a jak si jí za to vážíte, že to pro vás dělá, poslechnout si sourozence, jak se mají a jaké mají plány. Přiznejme si, že když jsme se byť jenom na pár týdnů vzdálili od domova, dali jsme o sobě v průběhu pobytu mimo domov vědět, protože se nám zastesklo.

To samé platí například o školách s internátem, o kolejích a také o pobytu v zahraničí. Všimněte si, že kdo rodinu postrádá a je úspěšný, požírá ho to velice. Příkladem toho je mimochodem i dnešní dění na české půdě okolo rapu. Fanouškům se ihned vybaví ti nejslavnější a nováčkům můžeme doporučit, ať se například podívají na dokumentární film o Rytmusovi – Sídliskový sen.

6. VY

Už není nikdo okolo vás, jste to vy sami se svým vnitřním hlasem. Jestliže budete žít v souladu se svými hodnotami, budete pracovat na svých vizích a setkávat se s lidmi, kteří vás doprovodí na vrchol, věřte že cíl dobudete!


Budu rád, když se v komentářích podělíte o své zkušenosti, názory či připomínky. Rád také zodpovím otázky týkající se tohoto tématu.

Připomínám, že ty nejlepší komentáře budou otištěny v prvním vydání našeho magazínu.

Návrh_02_CMYK


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center