fbpx

2 dubna

6 knižních tipů, které se vám v knihovně rozhodně neztratí!

0  comments

Říká se, že knihy jsou němými učiteli. Skutečně je tomu tak, protože v knihách je veškerá moudrost nejlépe dostupná. Vlastně čtení je nejlevnější formou sebevzdělávání. Vzpomeňte si na školní léta, kdy jste byli nuceni si každý rok kupovat nové učebnice, ze kterých jste se veškerou látku naučili. I samotná prozaická díla nám předají opravdu velké množství informací, protože čtením jako takovým, ať už chtě – nechtě, podporujeme znalost pravopisu a rozšiřujeme svou slovní zásobu. A ať si každý říká, co chce, knihy jsou a stále budou tím nejlepším vzdělávacím prostředkem, protože nepotřebují komentáře, připojení k síti ani baterii či elektřinu. A které knihy vám do života mohou vnést nový, lepší směr nebo třeba i pomoci v podnikání?

1. Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferriss

Tento bestseller pomohl mnoha lidem v jejich životě přehodnotit různé situace a zaměřit se na to, jak dělat věci efektivněji. Ferriss zde popisuje praktiky, které sám využívá, aby mohl pracovat maximálně čtyři hodiny v týdnu. Ukazuje, jak je možné být za stejný čas několikanásobně efektivnější a jak si zajistit příjem, aniž byste museli pracovat pro peníze. Knížka z vás neudělá milionáře a ani se v ní nedozvíte žádný přesný životní postup, co máte udělat. Ukáže vám ale skvělé možnosti a praktiky, o kterých jste možná dosud neslyšeli. Praktiky, které svépomocí můžete aplikovat ve svém životě, abyste se mohli stát tzv. „novými bohatými“.

2. Jsi značka?! –  Tomáš Lukavec

V podstatě ještě novinka na českém knižním trhu. Pokud nechcete po zbytek života trávit čas v zaměstnání, ale rozjet si svůj vlastní byznys na základě svých koníčků, pak je tato kniha právě pro vás. Dozvíte se, jaký je váš profil osobní značky, což vám pomůže ujasnit si, na co se skutečně zaměřit a dočtete se, co je třeba nezanedbat při budování si svého jména. Tato kniha je takovým průvodcem pro podnikatele-začátečníky. Hodí se zejména pro ty, kteří tápou v tom, co chtějí dělat a ještě se stále hledají.

3. Kam se poděl můj sýr? – Spencer Johnson

Tahle úžasná publikace by se měla dostat do ruky všem, ať už podnikatelům nebo nepodnikatelům. Knížka je tak kraťoučká, že ji máte přečtenou do hodiny, ale to, co se v ní dočtete, vám zůstane možná už na celý život. Jedná se o příběh čtyř malých postaviček. Každá je jiná, ale všichni mají jeden cíl. Najít v bludišti sýr. Sýr je metaforou toho, co chceme a hledáme celý život a bludiště místo, kde to hledáme. Každá postavička musí čelit určitým změnám a každá na tyto změny jinak reaguje. Knížka vám může pomoci s vyrovnáváním se se změnami jak v práci, tak osobním životě.

4. Miluj svůj život – Louise L. Hay

Tato kniha je hlavně pro všechny, kterým chybí sebejistota, sebevědomí a správný směr. Pokud máte pocit, že nežijete v přítomnosti, pořád na něco čekáte, nejste spokojeni s tím co máte, a cítíte, že nejste šťastní a jste si nejistí, určitě po ní sáhněte!

5. Tajemství – Rhonda Byrne

Knížka Tajemství je psaná velice čtivou formou. Myšlenky se v ní velmi často opakují, a to právě proto, že autorka se snaží klást skutečný důraz na to, co v knize popisuje, protože většině lidí se může zdát celé Tajemství dost nereálné a ne každý tomu uvěří. Samotným Tajemstvím je v podstatě zákon přitažlivosti, a tedy síla, kterou denně využívá každý z nás. Je to síla myšlenek. Stručně řečeno, to, na co myslíme, si přitahujeme do života. Ať už v jakémkoli časovém úseku a v jakékoli podobě.

6. Bohatý táta, chudý táta – Robert Kiyosaki

Tohle je povinná četba každého začínajícího podnikatele a knížka, která by se měla dostat do ruky každému, kdo chce změnit svou finanční situaci, ať už hned teď nebo v budoucnu. Je to v podstatě taková zábavná učebnice finanční gramotnosti, kde autor popisuje svůj příběh, kdy on sám se vydal na cestu k finanční nezávislosti. Jsou zde popsány způsoby a možnosti, jak toho dosáhnout a na co si dávat pozor a čeho se naopak ve finančním světě nebát. Tohle je knížka, která pomohla odstartovat byznys mnoha lidem a dalším aspoň ukázala jiný pohled na život.

banner_předplatné_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center