fbpx

2 dubna

6 důvodů, proč jsou lidé, kteří milují cestování, úspěšnější

0  comments

„Necestujeme, abychom utekli životu, cestujeme, aby život neutekl nám.“

Všichni potřebujeme na dovolenou. Alespoň jedenkrát ročně. Dvakrát je lepší.

Je jedno, jestli zažijete dobrodružství na domácí půdě, nebo se rozhodnete pro výjezd do zahraničí – to je většinou otázka rozpočtu. Ale přece jenom pokud si chcete odpočinout, přidat novou chuť do svého života, oprostit se od světského životního stylu, tlaků z práce, musíte zbrzdit. Popadněte kufr, nějaké oblečení, základní potřeby, cestovní pas a pojeďte prozkoumat svět.

Důvodem, proč se lidem, kteří obvykle cestují, více daří, souvisí s diverzifikací jejich mysli. Chcete se dozvědět víc? Pokračujte ve čtení.


1. Jsou více vnímaví

Lidé, zejména na vysoce postavených místech, se shodují na tom, že po dovolené vždycky bývají více soustředěni na svou práci. Jejich mysl se zcela vyčistila, více se otevřeli světu. Jsou více ambiciózní, mají na věci kolem jasnější pohled a to nejdůležitější – jsou optimističtější.

2. Mají širší rozsah sítí

Když se brouzdáte po cizí zemi a je jedno, jestli se nacházíte na konferenci, nebo popíjíte drink v baru, vždy máte možnost dát se do řeči s okolím. Pomůže vám to propagovat nejen sama sebe, ale hlavně rozšíříte své přátelské sítě. Nedávejte na předsudky a zkuste zjistit, kdo se okolo vás pohybuje. Často budete velice překvapeni!

3. Jsou dobří v organizování

Pokud vaše práce zahrnuje logistické problémy, účetnictví, nebo cokoliv vztahující se k nakládání s hotovostí, pak vám cestování pomůže i s lepším organizováním. Jak?

Pokud plánujete cestu do jiné země, bez ohledu na to, zda jste na cestách sám, s rodinou, přáteli, nebo jestli jste na služební cestě, musíte se postarat o hromadu záležitostí. Například o váš pas, jinou měnou, kde se ubytovat, co máte dělat, kde se najíst, starat se o společníka a tak dále. Jakmile se ocitnete znovu v kanceláři, věřte, že se vám vaše úkoly budou zdát daleko jednodušší k dokončení.

4. Mají přehled o jiných kulturách

Když cestujete, vaše oči se otevírají do různých kultur. Multikulturní zážitky vám pomůžou pochopit, jak lidé zvládají všelijaké situace týkající se života a práce. Pozorováním rozdílných zvyků se můžete inspirovat a některé z nich můžete dokonce sami sdílet.

5. Vedou lepší společenský život

Cestováním také zvyšujete znalosti o fungování společnosti. Všechny kultury nebo jazyky na světě nejsou zcela stejné. Před návštěvou země můžete absolvovat krátký jazykový kurz, nebo si koupit knížku s překladem. Tím budete ostatními více přijímáni, ale také testováni. To zahrnuje vaší artikulaci s místními obyvateli, vaší trpělivost, diskrétnost a etiketu. Pokud se vám v této zkoušce podaří uspět, dokážete snadněji prorazit i v kariéře.

6. Každý návrat je pro ně novým začátkem

Restartováním, nebo aktualizováním vašeho počítače, začne pracovat opět v pořádku. Podobně i my všichni potřebujeme v jednom časovém úseku oživit naší mysl. Nejlepší způsob je dát si na krátkou chvilku pauzu.

Odchod do zahraničí je lepší léčba. Úžasný výlet vás dostane z každodenního hektického života. Výlet vás nechá zase se zamilovat do světa, povzbudí vás a udělá z vás lepšího člověka. Jakmile se vrátíte domů, víte, že jste připraveni čelit nové realitě s čistou hlavou.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center