fbpx

2 dubna

6 druhů lidí, kteří si „jdou” za svým snem

0  comments

V posledních několika letech se na sociálních sítích ve velké míře rozmohlo šíření obrázků s motivačními citáty nebo fotkami luxusního oblečení a doplňků. Spousta lidí vyhledává skupiny šířící tento obsah a snaží se tím „motivovat“. To, že si takovéto obrázky budou prohlížet, ovšem nestačí. Pokud se nám něco libí, chceme to co nejdříve získat, navštívit nebo zkusit.

Někteří lidé se dostanou k dalšímu bodu snění, ve které si své cíle sepíší na papír nebo do elektronické podoby. Jiní své sny a cíle vylepí na místo, na němž je budou mít stále na očích a budou si moci své sny ještě více představit. Z této skupiny lidí se už jen menší část dostane k tomu poslednímu nejdůležitějšímu kroku. Kroku, v němž si jasně stanoví plán, jak své touhy splní a také se rozhodnou pro to něco udělat. Nebudou se bát zkusit něco nového, co je posune blíže ke svým cílům.

Tímto úvodem jsem se rozhodně nesnažil vytvořit nějaký univerzální návod jak uspět. Chtěl jsem jen poukázat na to, jak se v posledních měsících začínají sociální sítě zaplavovat motivačními obrázky, které pro většinu lidí nemají žádný větší smysl. Proč? Odpověď je jednoduchá: Prohlížet a snít jednoduše nestačí, ze všeho nejdůležitější je stanovit si konkrétní cíle a začít něco dělat!

Dosáhnout cíle, který jste si neurčili, je stejně obtížné jako vrátit se z města, kde jste nikdy nebyli. – Zig Ziglar

Existuje dle mého názoru 6 typů lidí, a proto jsem pro vás sepsal jednoduché dělení toho, jak o své budoucnosti přemýšlí různí lidé. Abyste pochopili, co mám přesně na mysli, popíši vám to na příkladu.

1. Lidé, kteří sní v minulosti a bojí se vytvářet nové sny z důvodu obav z neúspěchu

Možná jste se setkali v nějakém filmu nebo dokonce v reálném životě s někým, kdo nutí své dítě k nějakému sportu. Pro příklad: Matka nutí dceru chodit do baletu, protože si tak chce splnit sen, který si nebyla schopná splnit sama. Zároveň se bojí začít s něčím novým, protože si myslí, že by opět neuspěla.

Chce-li takovýto člověk opět začít žít svůj vlastní život, musí si vytvořit nějaký sen v budoucnosti.

Matka už pravděpodobně nebude úspěšnou baletkou, ale rozhodně může být úspěšnou podnikatelkou nebo spisovatelkou, stačí prostě chtít.

2. Lidé, kteří mají jen malé sny

Tito lidé sní o malých věcech, protože chtějí mít jistotu, že své sny mohou uskutečnit. Podobně to mají i s prací. Bojí se vyzkoušet nové věci nebo požádat šéfa o zvýšení platu. Ze začátku ze svého života nebyli spokojeni, ale časem si na tento způsob života zvykli. Vytvořili si tolik výmluv na všechny myšlenky, které chtěli v minulosti vyzkoušet, že jim došla chuť a síla zkoušet nové věci.

Tito lidé jsou často nejnebezpečnější ze všech, žijí jako želvy v bezpečí krunýře. Když jim na krunýř zaklepete, vrhnou se na vás a kousnou vás, proto se nikdy nesnažte tyto lidi napravit. – Z knihy Škola byznysu od Roberta Kiyosakiho

3. Lidé, kteří uskutečnili své sny, ale nestanovili nové

Snad každý má ve svém okolí někoho, kdo žije tímto způsobem. Lidé si splní sny, které si stanovili v mládí. Například, že se stanou úspěšnými právníky a budou mít nadprůměrný plat. Oba dva cíle už získali, ale nejsou schopni si stanovit další. Nemají žádné koníčky, s oblibou říkají, že je život nenaplňuje.

V životě je spousta možností, jak se zabavit, je čas na nové sny a nové dobrodružství!

4. Lidé, kteří mají velké sny, ale nemají plán a nejsou schopni začít

V dnešní době snad nejrozšířenější způsob myšlení. Jak jsem zmiňoval na začátku, lidé si stanoví velké cíle, dokáží si představit svou budoucnost, ale nic pro to neudělají. S takovými lidmi se setkávám dennodenně. Lidé dělají práci, která je nebaví a nenaplňuje. Pravidelně přemýšlí o změně, ale bojí se. Bojí se zkusit začít podnikat, přitom je toto století nejlepším časem pro budování byznysu. Nemusíte mít počáteční kapitál a i tak můžete vybudovat miliardové impérium, stačí jen chtít. O tom si ale povíme někdy jindy.

Když na zdi sedí tři kočky a dvě z nich se rozhodnou skočit dolů, kolik koček zůstane na zdi? Všechny tři, protože rozhodnutí nestačí, nejdůležitější je začít!

5. Lidé, kteří mají sny a vytvoří ještě větší sny

Bill Gates, Steve Jobs, Warren Buffet, David Koch, Jack Ma nebo Christy Walton. Tato jména snad mluví za vše. Všichni měli sen, který si ať už s menšími nebo většími obtížemi dokázali splnit. A proč? Protože se nikdy nevzdali a šli svému štěstí naproti. A to stejné udělejte i vy, v hlavě máte spoustu nápadů – nebojte se je uskutečnit!

6. Lidé, kteří nemají cíle a s oblibou říkají, že „žijí v přítomnosti“

Osobně znám několik takových lidí a popravdě nerozumím jejich smyslu života. Velice často říkají věty ve stylu: „Nemusím se za ničím hnát a nijak se nestresuji.“ „Nic mě nelimituje.“ „Mohu si dělat, co chci.“

Tyto věty zní, jako věty nějakých miliardářů, kteří už nemají potřebu se za ničím hnát. Popravdě tak to je, přesně taková slova někteří miliardáři mají. V čem je ale problém? Povětšinou lidé, kteří žijí tímto způsobem (teď nemyslím milionáře a miliardáře) nedokázali nic zvláštního a vlastně žijí život jako lidé z bodu 2 a 3. Můj názor je poměrně jednoduchý. Dokáži si představit žít bez cílů, pokud už to opravdu nemám zapotřebí. Splnil jsem si, co jsem chtěl, mám obrovské bohatství a dělám to, co mě baví. Z těch známějších osobností takto žije například Leo Babauta, který tvrdí, že ráno vstane a dělá to na co má chuť. Obdivuji tohoto člověka, protože já bych to nedokázal. Jsem zvyklý „hnát se za svými cíli“, ale dělám to jen proto, že mě to baví a činí mě to šťastným.

Probral jsem 6 druhů lidí, některé příklady jsou pro vás možná až moc přehnané, ale opak je pravdou, stýkám se s lidmi ze všech těchto skupin. Rozhodně nikoho neodsuzuji, vy to také nedělejte, každý ke svému životu přistupuje tak jak chce a v tom je síla dnešní doby, nikdo nikoho nenutí a každý si může dělat, co chce. Ale za každou cenu si vzpomeňte na věci, které jste si rozmluvili nebo jste se je báli vyzkoušet. Nic není ztraceno, každý den máte 86 400 vteřin, tak je využijte.

Víte, jaké je nejbohatší místo na světě? Myslíte si, že je to Lichtenštejnsko nebo Švýcarsko? Mýlíte se, nejbohatším místem je hřbitov. Tam najdeme vynálezy, o kterých jsme nikdy neslyšeli, naděje a touhy, podle kterých nikdo nikdy nejednal.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center