fbpx

2 dubna

6 báječných benefitů cestování

0  comments

Jestli existuje jediná rada, která má pro život opravdový smysl, tak je to užívat si života. O to více pak cestováním.

Cestování je úžasné v mnoha ohledech. Nacházíme zde touhu po poznání dalších destinací, kultur, návyků, jídel nebo seznamování se s lidmi. Většina jedinců tuto zkušenost odkládá až na pozdější léta.

Cílem tohoto článku je vás však inspirovat následujícími 6 body a obeznámit vás tak se skvělými benefity, jež cestování přináší.

1. Naleznete nový životní smysl

„Cestováním podnikáme cestu sami k sobě.“

Danny Kaye

Cestování je nedoceněná investice do sebe samotného. Jste vystaveni k zakoušení různých kultur, poznávání nových lidí a životních stylů, než na jaké jste byli doposud zvyklí. Se všemi novinkami jste také otevřeli brány k všelijakým poznatkům, způsobům vidění světa a bytí, které často dává lidem nový smysl pro jejich životy.

2. Budete si více vážit domova

„Jakákoliv cesta má své výhody. V případě, že navštívíte lepší země, můžete se naučit, jak zlepšit svou vlastní. A pokud to bude jedna z horších, naučíte se si to užívat.“

Samuel Johnson

Když se nacházíme daleko od domova, zejména tam, kde nemáme takový přístup k věcem jako doma, například vesnice na Fiji, kde neběží elektřina, jsme si více vědomi luxusu, jaký na nás opět čeká doma. Existuje spousta dobrovolnických poslání, kde zachraňujete životy těm nejpotřebnějším – dětem. Masy lidí mluví o obrovské duševní změně, kterou jim mise přinesla. Najednou až tak nezáleží na tom, jestli stihnete váš oblíbený pořad v televizi.

3. Uvědomujete si, že váš domov je najednou víc než jen místo, kde jste vyrůstali

„Nikdo si neuvědomuje, jak krásné je cestovat, do té doby, než přijde domů a položí hlavu na svůj starý a známý polštář.“

Lin Yutang

Čím více budeme cestovat, tím více si uvědomujeme, že náš domov je tak mnohem více než město, stát, a dokonce i země, kde jsme vyrostli. Uvědomíme si, že náš domov je pořád svět, tato planeta, a my si více a více uvědomujeme, jak můžeme žít harmonicky a podporovat jeden druhého.

4. Pochopíte, jak málo toho o světě víte

„Svět je jako kniha, a ti, kteří necestují, četli pouze jednu stránku.“

Saint Augustine

Odmala přebíráme názory a návyky jiných lidí. Když cestujeme, zjistíme, že ve mnoha rozhodnutích, které jsme kdy učinili, se mýlíme. Různorodé mýty se rozptýlí a my jsme zase o krok blíže sami k sobě. Můžete si uvědomit, jak jsou svět a lidé v něm otevření, vstřícní, jak pomáhají jeden druhému. Rozvinutím své duše se blížíme ke skutečné svobodě – a cestování nám k tomu napomáhá.

5. Přijdete na to, jak snadné je se seznámit

„Cesta se nejlépe měří na přátelích, než na kilometry.“

Tim Cahill

Je něco přímo magického na tom, když se upřímně otevřete novým lidem kolem sebe – stejně tak v zahraničí. Jazyk, kterým mluvíte přímo od srdce, má neuvěřitelný dopad na to, jak se lidé otevřou vám. Pokud se dva lidé dostanou na stejnou frekvenci, vytvoří tak vztah na celý život, i když se spolu bavili třeba pouhou hodinu.

6. Cítíte, že váš život je neocenitelný dar

„Život je buď odvážné dobrodružství, nebo nic.“

Helen Keller

Život je překrásný dar.

Jak cestujeme a sbíráme více a více zkušeností ze světa a života, jsme zahlceni vděčností a oceněním pro všechny krásné chvíle, které jsme si užili a s jakými lidmi jsme si je užili. Toto opatření můžeme přijmout od této chvíle, kdy jsme stále naživu, oplýváme energií. Na lítost a další negativní emoce není čas. Spíše než čekat, až budete k sobě promlouvat: „Přál bych si, aby…,“ můžete naopak říci: „Jsem rád, že jsem to udělal.“


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center