fbpx

2 dubna

6 + 1 tváří Donalda Trumpa – jako budoucího prezidenta USA?

0  comments

Reklamní trik? Špatný vtip? Opak je pravdou, DONALD TRUMP opravdu kandiduje za republikánskou stranu na post prezidenta USA. Dodnes známý spíše jako obchodní magnát, spisovatel či televizní hvězda. Podnikatel v oblasti nemovitostí a také provozovatel hotelů a kasin po celém světě. Ne vždy se mu všechno povedlo a již několikrát si sáhnul na úplné dno. Pokaždé se mu ale podařilo dostat zpět na vrchol. To je krátký medailonek 488. nejbohatšího člověka světa. Pojďme si ho představit představit trošku blíže.

 1. BOHÁČ

Donald nepatří mezi ty, kteří se narodili do chudé rodiny a dokázali se od nuly vypracovat mezi nejbohatší. Jeho otec Fred již obchodoval s nemovitostmi v New Yorku a když v roce 1999 zemřel, měl jeho majetek hodnotu 400 milionů dolarů. Donald tvrdí, že jeho jmění má hodnotu 6 miliard dolarů. Jeden novinář označil Donalda za milionáře místo miliardáře – za což se s ním pak Donald soudil.

 1. REBEL

Donald byl v mládí velice bouřlivé a agresivní dítě. Proto ho rodiče poslali ve 13 letech do New Yorku na vojenskou akademii, aby tam jeho hyperaktivitu trochu potlačili.

 1. ABSTINENT

Donald nikdy nepije alkohol. Je to kvůli jeho staršímu bratrovi, který celý život bojoval se závislostí na alkoholu a nakonec zemřel. Ačkoliv Donald nepije, založil v r. 2006 svou značku vodky. Kvůli nízkým prodejům byla v r. 2011 zrušena výroba.

Naučil jsem se hodně od svého bratra, on byl mým příkladem.

 1. MILOVNÍK ŽEN

Celkem 3 manželky a 5 dětí, to je Donaldova prozatímní bilance. V roce 1977 se oženil s Češkou Ivanou Zedníčkovou, se kterou má 3 děti (Donalda, Ivanu a Eriku) a v roce 1992 se rozvedli. Rok po té se oženil s Američankou Marlou Maples, mají dceru Tiffany a v roce 1997 se rozešli. V roce 2004 si vzal Slovinku Tiffany a ta mu porodila poslední dítě jménem Barron William Trump.

Poslední Donaldova svatba byla opravdu pompézní.Tak, jak se na miliardáře patří. Na svatbě měli hosté k dispozici 45 kuchařů, obdivovat mohli desetitisíce květů a svatební dort vážil přesně 90 kilogramů. Nevěsta měla šaty od návrháře Christiana Diora, které byly zdobené drahokamy.

 1. KRÁL SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

I když sociální sítě využívají především mladší ročníky, nikde není zakázáno, že je nemohou používat i starší. Devětašedesátiletý Trump přímo dominuje. Na Facebooku má přes 4 miliony fanoušků a každý týden počet fanoušků roste o 55 tisíc, díky čemuž je považován za bezkonkurenčního lídra. Dále má také Twitter, přes který útočí na své soupeře. Jak se říká, co na srdci, to na jazyku. Tohle jsou některé z jeho výroků:

 • O Clintonové: „Pokud neumí uspokojit svého manžela, nemůže uspokojit Ameriku.“
 • O Bushovi: „Sympatizuje s Mexičany jen díky své ženě, která má mexické kořeny.“
 • O Fiorinové: „Podívejte se na ten obličej, copak by ji někdo volil?“
 • O moderátorce: „Jste na mě tak ostrá, protože jste menstruovala?“

 

Nejsem sexista ani xenofob, jen nemám čas být zcela politicky korektní.

 1. AUTOR KNIH

Donald je autorem nejméně 50 knižních titulů. Svou první knihu napsal v roce 1987. Všechny své knihy má rád, ale žádnou z nich nestaví před Bibli, což často opakuje. Mezi nejznámější patří:

 • Zbohatněte jako já
 • Mysli jako miliardář
 • Proč chceme, abyste byli bohatí (spoluautor Robert Kiyosaki)
 • Přemýšlej jako Šampion

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ndq5hpKbFR0]

Donaldova nejnovější kniha vyjde v říjnu letošního roku. Bude v ní detailně rozebírat své cíle v Bílém domě.

 1. PREZIDENT?

Svou kandidaturu oznámil 16. června 2015 a je překvapivě nejžhavější kandidát na prezidenta USA. Jeho úvodní řeč trvala 45 minut a už v ní nastínil důležité body svého programu. Daňovou reformu, právo na držení palných zbraní a imigrační politiku. Vsází na prosté a jednoduché výroky. Zaměřuje se na konzervativní třídu, věřící a na Američany, kteří mají obavu z imigrantů.

„Budu nejúžasnějším prezidentem zaměstnanosti, kterého kdy Bůh stvořil,“ prohlásil.

ZAJÍMAVOSTI
 • Donald má od roku 2007 hvězdu na hollywoodském chodníku slávy za roli producenta v The Aprentice
 • Nesnáší podávání rukou
 • Miluje fotbal a wrestling
 • Má svou vlastní deskovou hru Trump: The game
 • Vysílá svou reality show The Apprentice na televizní stanici NBC

 

Lidé ho buď milují, nebo nenávidí. Ať se stane prezidentem, nebo ne, už se zapsal do historie jak svými sebevědomými výroky, tak činy. Uvidíme, jak bude pokračovat kariéra Donalda Trumpa, všem pochybovačům ale vzkazuje:

Každý, kdo si myslí, že moje cesta je blízko konce, se šeredně plete.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center