fbpx

2 dubna

5 základních myšlenek, které jsou často opomíjeny

0  comments

Je tak snadné uvíznout a topit se ve svém vlastník životě, který se zdá být jednoduchý, ale někdy i tak složitý. Můžeme se spokojit s životem, který máme a plout s proudem, ovšem život bez odrazu nestojí za to. Je důležité vyčlenit si na sebe nějaký ten čas a zkoumat tak sami sebe, jestli existuje něco, na čem lze zapracovat a zlepšit se tak. Legrační ale je, že leckdy řešení problému je tak zřejmé, že si ho vůbec nevšimneme. Pokud jste se ocitli s pocitem, že jste uvízli nebo nejste naplnění, tak si vzpomeňte na některé z těchto 5 pravd, které pro někoho mohou být jistou samozřejmostí, ale pro jiné zlatou a obohacující novinkou.

Úspěch a selhání jdou ruku v ruce

„Minul jsem ve své kariéře více než 9 000 střel, prohrál téměř 300 zápasů a 26krát neproměnil rozhodující střelu v závěru utkání. Neuspěl jsem stále znovu a znovu v mém životě. A to je ten důvod, proč jsem uspěl.“ – Michael Jordan

Lidé často zapomínají, že první selhání není definitivní. Definitivní selhání je to tehdy, když se tak rozhodnete vy sami uvnitř sebe. Teprve tehdy jste selhali. Úspěch leckdy trvá a nepřijde ze dne na den. Zabere dny, týdny, i léta tvrdé práce. Ti nejúspěšnější jsou ti, kteří jsou ochotni vstát vždy o jedenkrát více, než kolikrát se octli sražení na kolenou. Jedině v ten moment pochopí, že tak se vítězí.

Úspěch neznamená štěstí

Mnozí lidé si neustále lámou o hlavu myšlenku, že ten kdo má peníze, ten je šťastný. Ale dávno zapomněli na to, že šťastný je ten, kdo se rozhodně být šťastným. Šťastným vás může činit vaše práce, koníčky či rodina, ale peníze jsou vždy a především pouhý prostředek k tomu, abychom mohli žít o něco lépe. Ovšem i sebevíc bohatý člověk může být tou nejvíce nešťastnou osobou planety a stejně tak nejchudší může být tou nejšťastnější široko daleko.

Život je krátký

Limit je součástí našeho života. Života, který je omezen určitou dobou, kterou máme na to, abychom žili. Bohužel je opomíjen rozdíl mezi žitím a pouhým přežíváním. Většina populace se programuje na pouhé přežívání, ale čím víc se každému krátí čas, tím více může litovat každé promarněné sekundy, kterou se rozhodl, že nebude žít. Život je krátký a těžký, ale rozhodně stojí za to žít!

Každý trpí

Na Zemi žije přes 7 miliard lidí a vy jste jedním z nich. Tolik lidí právě v tuto chvíli naříká, zažívá jistá trápení a někdy se mezi tyto lidi řadí každý z nás. Nikdy ale nejsme pouze my těmi, kdo trpí nejvíce. Na světě je dalších 7 miliard potencionálních osob, které na tom mohou být vždy a jistě mnohem hůře, než my. Podstatné je uvědomit si jistou pravdu, že vše špatné je k něčemu dobré a každý konec je i začátek. Netrapte se a žijte dál.

Co vidíme v ostatních, existuje i v nás

Život je jako zrcadlo. Vše co nás dráždí na jiných, existuje z části i v nás. Každá část, která nás na druhých dráždí je část, o které víme, že ji můžeme učinit lepší sami na sobě. Inspirovat se a zdokonalit se, to je lék, který vás vede vpřed.

Zapamatuje-li si člověk těchto 5 zásadních pravd, je dosti pravděpodobné, že mu spadne značná zátěž z ramen, kterou tak neochvějně celý život nosí. Někdy je odpověď na problém tak jednoduchá, že se stačí pouze zastavit a zamyslet nad jednou z těchto jednoduchých, ale důležitých myšlenek.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center