fbpx

2 dubna

5 základních chyb, které si Start-upy nemohou dovolit

0  comments

Začátek podnikání může být velice těžký. Často slyšíme příběhy o podnikatelích, kteří strávili hodiny budováním něčeho, co pak následně nefungovalo. Každá činnost má své principy, které v případě, že se dodržují nastavují větší pravděpodobnost úspěchu. Stejně tak můžeme definovat základní chyby, kterým bychom se mohli při jejich definování vyhnout.

5 základních chyb:

Chyba první – Analýza poptávky

Na začátku podnikání je velmi důležité provést důkladnou analýzu trhu a také poptávky. Základní chybou, která se při začátku podnikání stane je neprozkoumání potřeb zákazníků. Je dobré najít si skupinu typických zákazníků a nechat je, aby k vám byli naprosto upřímní.

Chyba druhá – Vstup na konkurenční trh bez výhody

Co vás odlišuje od konkurence? Odpověď na tuto otázku vám udá směr jakým by se váš nový podnik měl řídit. Je to cena, kvalita, rychlost služby, anebo třeba design? To, čím budete bojovat proti konkurenci se stává oblastí, na kterou byste měli klást velký důraz a stavět na ní.

Chyba třetí – Nepřesný rozpočet

Při startu podnikání budete velice pravděpodobně pracovat s velmi štíhlým rozpočtem. Všechny své přímé náklady si sepište na papír, včetně vašich osobních výdajů, získáte tak přehled jaké náklady vám vzniknout předtím, než se dostanete do černých čísel. Dá vám to velkou výhodu v přehledu o vaší situaci.

Chyba čtvrtá – Neschopnost provádět kritické úkoly

Každý podnik stojí na několika klíčových úkolech jako jsou například: prodej, vedení účetnictví, marketing atd. Ke každé této úloze je potřeba přiřadit člověka, který se o část fungování podniku bude starat. Podnikání může ztroskotat na nízkých prodejích, stejně tak jako na neplacení daní.

Chyba pátá – Nepřizpůsobení firmy na vytvoření zisku

Definovat model, který povede společnost k zisku je jednou ze základních činností, které jsou v podnikání potřeba udělat. Vypočítat kolik je prodejní marže, zjistit bod zvratu, stanovit si prodejní cíle, popřípadě záložní plán. Vypočítání stavu, kterého chcete dosáhnout a následně sledování výsledků, zda se pohybujete v kladných číslech je jedna z nejdůležitějších věcí, jak dosáhnout úspěchu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center