fbpx

2 dubna

5 věcí, které můžete udělat pro zlepšení svého myšlení za 20 minut

0  comments

Někdy se náporu negativních myšlenek neumíme ubránit. I navzdory všemu si najdou místo v naší hlavě a dokáží nám zkazit občas i celý den. Jde však jen o to, jak s těmito negativními myšlenkami samotný člověk pracuje.

Je však možné v jedné jediné chvíli ovládnout své domněnky a negativní vzorce uvnitř našeho mozku?

Potěším vás.

ANO JE!

Existuje pár kroků, díky nimž dokážeme usměrnit své myšlení a navodit si tak vnitřní pokoj. Následující kroky, jak toho docílit, jsou velmi jednoduché a zaberou vám dohromady pouze přibližně 20 minut.

Nejlepší doba k provádění těchto cvičení je hned ráno po probuzení, ale je na vás, kdy vám to bude nejvíce vyhovovat, a kdy pro vás budou mít tato cvičení největší účinek.

Jak tedy během 20 minut můžeme zlepšit své myšlení?


1. KROK
Jen dýchejte (5 minut)

Najděte si místo, kde je klid, ticho a kde budete jen vy. Zapamatujte si, že nemusíte být expert na meditaci, abyste dokázali provést toto cvičení. Je na vás, jestli zůstanete při tomto cvičení stát, nebo se posadíte. V obou případech dokážete dýchat zhluboka.

Narovnejte se a dýchejte. Hluboký nádech a hluboký výdech. Oči mějte zavřené. Pokud vám vaše myšlenky uniknou do uspěchané reality, nezoufejte a vraťte se zpět k dýchání. Vnímejte každý jeden výdech a nádech a uvidíte, že se budete cítit lépe a uvolněněji.

2. KROK
Překontrolujte si své myšlenky (5 minut)

Mnoha lidem stačí obyčejný déšť k tomu, aby jim zkazil celý den. Tyto pocity si vsugerují do své hlavy pouze na základě svých myšlenek, a proto je velmi důležité sledovat, jak s nimi pracujeme. Myšlenky totiž tvoří a vždy budou tvořit naši realitu. Zaměřte se alespoň pět minut na to, abyste si udělali pozitivní obraz o tomto světě.

Ne vždy nám všechno vychází, ale nenechme si jedním špatným momentem zkazit celý den. Naučte se ovládat své myšlenky. Představujte si to, co chcete a tak jak to chcete. Tvořte si ve svých myšlenkách vaši vytouženou realitu.

3. KROK
Vyplňte si váš list vděčnosti (3 minuty)

Na tři minuty si sedněte a napište minimálně 5 věcí, za které jste dnes vděčný.

Uvědomíte si, že častokrát vlastníte více, než kdokoli jiný. Vím, že o tomto cvičení jste slyšeli už milionkrát, ale i přesto ho velká část populace ignoruje a možná právě to je důvod, že jejich myšlenky jsou takové, jaké jsou.

4. KROK
Určetě si jasný a hlavní záměr pro daný den (5 minut)

Existuje nějaký záměr, po kterém víte, že budete usínat na konci dne spokojenější?

Toto cvičení je opravdu skvělým motivačním prvkem, protože nám dokáže jasně určit naše každodenní priority, na které bychom neměli zapomínat. Může to být cokoli, co je pro vás skutečně důležité. Třeba jít si zaběhat a pokořit hranici sedmi kilometrů, nebo napsat tři články na váš blog. Příkladů existuje opravdu hodně.

Vymezte si na toto cvičení alespoň 5 minut a najděte to, co vás během dne dokáže opravdu motivovat a co bude důsledkem toho, že budete produktivnější.

5. KROK
Zbavte se hluku a sociálních sítí (2 minuty)

Alespoň jedno ráno v týdnu neposlouchejte negativní zprávy ze světa, nevyřizujte telefonáty nebo nesledujte vše, co se děje na sociálních sítích. Distancujte se od těchto již pro člověka automatických činností.

Uvolněte se, pusťte si oblíbenou hudbu, která vás uklidňuje. Při cestě do práce sledujte, co se děje kolem vás a vnímejte maličkosti. Nekráčejte s mobilem v ruce.

Přijděte do práce v klidu a s pocitem, že jste si vychutnali to, co tento svět a tento unikátní den nabízí. Buďte prostě tady a teď.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu. 

zdroj: success.com

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center