fbpx

2 dubna

5 věcí, které jsou zcela zdarma a pomáhají nás dovést k úspěchu

0  comments

Jsou věci, které nás nic nestojí, a přesto se je bojíme používat nebo je vnímat. Hledáme často věci, které pro nás nejsou zase až tak dostupné. Nebojíme se za ně zaplatit spoustu peněz a čekáme, že se stane zázrak. Hledáme štěstí a pohodu, kterou nemůžeme najít přes mlhu, kterou máme před sebou. Následujících 5 věcí vám ukáže, že nic není tak ztraceno a často to, co hledáme, máme na dosah.

POZITIVNÍ MYSL

Miliony návodů, motivačních článků, citátů, které se vám snaží dávat návod, jak pozitivní mysli dosáhnout. Určitě se shodneme na tom, že vše je v naší hlavě. Jak jsme nastaveni, tak vnímáme svět okolo nás. Pokud vstaneme zadkem napřed, uvidíme tak i celý svět a každé sdělení. Ovšem když se nám podaří i tuto skutečnost otočit v pozitivum, máme vyhráno.

Okolo sebe máme věci, které nám přijdou normální, automatické a všední. I tyto věci vám pomohou nakopnout svou mysl. I sebemenší neúspěch nebo obyčejná věc se dá vnímat pozitivně, pokud budete chtít ji tak vidět. Není v tom žádná věda. Jde jen o přenastavení naší hlavy. Zkuste si představit ten stav, kdy se na svět umíte podívat pozitivně a ve všem a komkoli vidíte to dobré.

Tento stav má více plus, než si třeba teď dokážete představit. Nejen, že umíte vidět to dobré. Zároveň také umíte rozproudit vaši hlavu, která najednou nehledá překážky, ale možnosti. Což je to nejdůležitější, co potřebujeme k tomu, abychom mohli fungovat dále. Vždyť ti nejúspěšnější lidé se pyšní svými dokonalými nápady, které ať jsou sebevíce bláznivé, dosáhnou svého zhmotnění. O to více je neuvěřitelné, že toto myšlení vám vykouzlí na tváři další věc, která nic nestojí a lidé vám ji budou 100% závidět a budou ji chtít také, protože tato věc je tak silná zbraň jako atomovka.

SMÍCH

… a zase ten smích. Upřímný, pozitivní a často tak nakažlivý, že je to až nemožné. Obyčejný a tolik vzácný. Nic nás nestojí, a přesto ho neumíme používat. Vzpomeňte si na okamžiky, kdy vás přepadl záchvat smíchu nebo jste si jen tak šli a usmívali jste se, protože jste si vybavili nebo mysleli na něco krásného, co jste zažili. Lidé, kteří vás v tu chvíli míjeli, se začali usmívat také.

Úsměv vám dá další důležitou věc, kterou si často neuvědomujeme a tou je krása. Naše krása, která je jedinečná. Tato krása je tak upřímná, že nemusíte být přímo výstavní typ a být oblečeni dle poslední módy a stejně v tu chvíli budete TOP jen a jen vy. Jakmile se totiž cítíte dobře, úsměv přijde sám. Kdo by si nepřál se cítit stále top?

Vše je tak jednoduché. Naučte se usmívat. Naučte se propojit svou mysl s úsměvem. Nic to nestojí, dá vám to ovšem mnoho. Je to i velmi silná zbraň, která odzbrojí většinu mrzutých lidí, kteří si libují ve šťourání se a remcání nad věcmi, které stejně nemohou změnit. Tito lidé umí i často způsobit další nepříjemný stav, který je pro naši schránku také důležitým jevem a tím jsou…

SLZY

Umí být sladké i slané. Potřebujeme je stejně jako dech. Jsou naší nedílnou součástí. Každý má raději slzy štěstí, takové ty, které se spustí automaticky a neptají se nás, zda je chceme, nebo ne. Vždy se nám velmi uleví, ať se jedná o ty nebo ty slzy. Nechte je proudit, ať jsou jakékoliv. Naše tělo je potřebuje a díky nim jsme to my. Není nic špatného na tom je nechat utéct z očí.

Ukazují, jací jsme. Vyjadřují naše pocity. Neukazují jen, že jsme zranitelní, ukazují naši osobnost a to, na čem nám záleží. Co je pro nás důležité. Jaké jsou i naše hodnoty. Tím, že toto umíme vyjádřit a umíme dát najevo to, co se nám děje v hlavě, podporují i další důležitou věc, kterou je komunikace. Pokud umíme upustit slzy, umíme se bavit i o našich pocitech.

KOMUNIKACE

… může vás napadnout, že přece všichni mluvíme. V poslední době tomu tak není. Kdo z vás umí jít na kávu, na večeři nebo jen tak do parku bez toho, abyste pořizovali selfie, kontrolovali Facebook, vkládali každý svůj krok, pohyb, označovali místa a osoby a v neposlední řadě si dopisovali s někým úplně jiným, než s kým jste se vydali ven. Sáhněte si na srdce. Většina z vás automaticky položí telefon na stůl a už automaticky ho hypnotizuje a čeká, až se dioda na telefonu rozsvítí. Co kdybyste zkusili pro jednou používat svou hlavu a ústa zároveň a věnovali se osobě, kterou jste třeba dlouho neviděli?

Není to tak složité. Každou chvíli slýchám, že je málo času a nevidím své lidi tak často, jak bych chtěla. Máte to určitě stejně, že? Tak když už čas najdete, využijte ho. Sdílejte face to face vaše zážitky, prožitky, dojmy, cokoliv, co chcete. Nechte vaše krásné smartphony v kabelkách, kapsách. Věnujte svůj tak drahý čas osobě, kterou jste dlouho neviděli.

Pracujete tím sami na sobě. Přes sms či messenger se dá napsat cokoliv. Jste silnější a nebojíte se být kolikrát upřímní a otevření. Kdybyste to samé měli říci face to face, nastává bod mrazu. Najednou nejste anonymní, musíte se dívat druhému do očí a to už není tak komfortní, jak přes různé aplikace. Tím, že se oprostíte od své mobilní masky, začnete mluvit, se rozvine krásně vaše slovní zásoba, posílíte své sebevědomí a zároveň se budete pomalu učit další důležitou dovednost, kterou je…

NASLOUCHÁNÍ

Dovednost často požadovaná a tak málo používaná. Vše se vším souvisí. Jakmile začnete komunikovat, začínáte i naslouchat. Není v tom žádná věda. Častokrát si ani neuvědomíte, že nasloucháte. Čím více se budete s danou osobou střetávat a soustředit se na ni, tím více ji budete vnímat a budete si pamatovat, o čem jste to vlastně hovořili, na čem jste se domluvili. Jde jen o to napojit se na druhou osobu na 100%. Tím, že budete v tu chvíli jen vy dva a žádné další rušivé elementy, se může dílo podařit.

Uvidíte, že i druhá strana uvítá rozhovor, kde bude cítit, že jste tu opravdu jen pro ni. Ucítí zájem, empatii, porozumění, výměnu názorů, prakticky cokoliv, co k běžnému rozhovoru patří. Budete si blíže a můžete v tu chvíli počítat i s upřímností, která má kolikrát cenu zlata.

Proč by zrovna UPŘÍMNOST měla mít cenu zlata? V celku zbytečná otázka pro někoho. Žijeme často v omylu a lžích a ani si to neuvědomujeme. Kolikrát jste dostali či jste položili otázku „Jak se máš?“ a hned za ní dodali, že něco potřebujete? Tato otázka je velmi silná a umí také řádně ublížit. V první chvíli vzbudí naději, že je upřímná, ale vzápětí zjistíte, že je jen zdvořilostní, protože druhá strana něco potřebuje.

Umíte i vy tuto otázku pokládat upřímně? Umíte upřímně do očí říci, co si myslíte? Umíte se upřímně zastat kohokoliv, na kom vám záleží? Jednoduše umíte být upřímní, i když to občas bolí? Sáhněte si sami do svého svědomí. Upřímných lidí není tolik, kolik se jich upřímností chlubí. Tito lidé jsou často označováni za nafoukané a arogantní lidi, kteří si na něco hrají. Ne, ne, nehrají. Jsou upřímní a pro své okolí, které upřímnost neumí přijmout, jsou nevhodní.

Povšimněte si, že těchto lidí máte okolo sebe v celku pomálu. Jsou postupně vytlačovaní, ale jsou šťastní. Mají okolo sebe také upřímné osobnosti, které jim vždy odpoví tak, jak by chtěli, aby bylo odpovězeno i jim. Na nic si nehrají a vždy vám poradí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nikdy za ničím nehledají další věci. Jednají s vámi vždy upřímně.

Pět jednoduchých věcí, které vás posunou na úplně jinou úroveň. Pojďme si to shrnout. Pokud budete umět myslet pozitivně, na obličeji se vám vykouzlí úžasný a nakažlivý úsměv, kterým odzbrojíte i ty největší škarohlídy a nakazíte jím i ostatní. Při neuvěřitelném smíchu se vám mohou spustit i slzy, které chutnají sladce a ještě více spustí vaše emoce, o kterých se můžete bavit dále. Komunikovat můžete o čemkoliv a nejlepším společníkem vám bude ten, na kterého budete na 100% napojeni a on na vás. V tu chvíli víte, že vám někdo naslouchá a vy můžete naslouchat jemu. Jedině tak poznáte, že umíte být upřímní a vězte, že upřímnost se v dnešní době velmi cení.

Je to velmi jednoduché a nic to nestojí. Jde jen a jen o vás. O to, zda umíte ze sebe vytěžit jen to nejlepší a předávat těchto 5 věcí dále. Jestli dovolíte být sami sobě lepším člověkem a dovolíte si užívat života, který vám proteče pod rukami, ani nevíte jak. Užijte si každý okamžik.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center