fbpx

2 dubna

5 tipů, proč vyhodit televizi z okna

0  comments

Baví vás televize? Plno lidí si u ní jen zanadává a nic se z ní ani nenaučí. Někdo má televizi jen na zprávy nebo různá povídání na různá témata. Jiní na filmy a na seriály a plno jiného. Ale nezkoušeli jste to někdy i jinak? Třeba se dívat na tyto věci skrze počítač či notebook? Televize je jen ztracená investice do ničeho prakticky.

„Úspěšný člověk nemá velkou televizi, má velkou knihovnu.“

Na tomto citátu můžeme vidět to, že jestli se chceme stát úspěšnými, u televize to jen tak nepůjde.

Zde je pár bodů, proč říct televizi velké NE. Zkuste si jen na týden třeba říct: Týden se vyhnu televizi a zkusím žít bez ní.“ Zkuste si naplánovat, co byste vše mohli udělat bez ní. Pokud se vám to bude líbit, tak v tom jen pokračujte.

Ztracené sny

Znáte film Zohan? Jak přijel do Ameriky, nemohl najít práci jako kadeřník. Šel za jeho přítelem a řekl, že bude prodávat elektroniku, ten mu to zakázal. Elektronika zabíjí sny,“ mu odpověděl. Řekl mu, že ostatní jeho známí prodavači ve firmě měli také velké sny, ale utopili je v elektronice. Z toho bychom si také mohli vzít nějaké ponaučení. A určitě znáte také někoho i Vy, kdo kvůli televizi či počítači ztratil zcela chuť do života.

Ztráta času

Spočítejte si, kolik hodin u toho prosedíte, jen abyste zabili nudu. O tolik hodin jste právě teď jen tak přišli. A za tu dobu jste mohli udělat plno jiných užitečných věcí.

Negativní informace, vymývání mozků

Nezdá se vám, že všechny ty reklamy, kterých je poslední dobou víc než filmů, vám jen a jen vymývají mozky? Kupte si tohle… tohle musíte mít… zavoláte hned a dostanete 3. zdarma…“ – takových ptákovin bych mohl psát, že by to vydalo na celý článek. Fakt vás tohle baví?

Když nějaký produkt potřebujete, tak si ho můžete vyhledat na internetu i s recenzí bez problémů. A to i bez toho, aniž by vám někdo vymýval mozky nebo dával negativní informace.

Na vše se dá dívat na internetu

Pokud máte rádi nějaký seriál či film, tak proč ho nezkusit shlédnout přes notebook? Máte to bez reklam a můžete se na to podívat kdykoliv, aniž by Vám televize diktovala, v kolik hodin to dává na obrazovce. Nezdá se vám tahle cesta o něco lepší?

Zvyk

Plno lidí to má jako zvyk, že přijdou z práce domů a hned sednou k televizi, vlastně ani neví proč. I když se dá dělat spousta jiných a užitečnějších aktivit. Můžeme si číst, rozvíjet více svůj koníček, potkat se s přáteli, něčemu novému se přiučit atd. Je toho hodně, co se dá dělat.

Lidi, nevysedávejte moc u televize, pokud možno vůbec a začněte dělat to, co vás baví, co vás naplňuje a hned zjistíte, jak je na tomhle světě líp.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center