fbpx

2 dubna

5 tipů, jak můžeme přijít o své finance

0  comments

Finance dnes hýbou světem. I proto bychom měli dávat velký pozor na způsoby, kterými o nich přemýšlíme. Nikdo nemá rád pocit, kdy ho situace z nedostatku peněz svírá frustrací a pocitem stresu.

Přinášíme vám 5 jednoduchých tipů, které jsou jasným indikátorem toho, proč jich máme stále méně a pomalu o ně přicházíme.

1. Vůbec s nimi nepočítáte

Spousta lidí se pustí do podnikání bez pořádného plánu, bohužel ještě větší procento netuší, jakým způsobem mu má jeho aktivita vydělávat. Už jste někdy domysleli český překlad pojmu Cash flow, často skloňovaného v návodech na tvorbu podnikatelských plánů? Jde o jednoduchou věc, která přesto často chybí při počáteční podnikavé euforii: tedy předpověď výnosů, nákladů a hotovosti pro další investice.

2. Nesledujete deadline pro možnosti financování

Všichni dneska nějak znají evropské fondy. Někdo je primárně odmítá, jiní na ně zcela spoléhají. Ať už je pravda kdekoliv, je dobré mít alespoň potuchu, které fondy jsou pro vaše podnikání zajímavé. To je totiž stěžejní pro šetření vašeho času. Sledování výzev a jejich termínů není zábava jako honit pokémony po lukách a nádražích, protože catch´em all zde neplatí.

3. Platíte penále za účetní průšvihy

Otázka zní: přijdou mi na to? Většinou pomalu, ale když ano, umí být náš státní aparát krásně rychlý. Spoléháte na účetní: Jak víte, že je šikovná a ví, co dělá? Občas prostě věnujte chvilku tomu, co se děje ve světě daní, správy faktur a dnes už i EET.

4. Skryté náklady nejsou žrout peněz

Nevzdělávejte se ve svém oboru. Nové postupy ve vašem odvětví totiž vznikají za jediným cílem: ušetřit náklady. A to přeci nechcete, že? Z tohoto důvodu nikdy nevyrážejte někam na konferenci či barcamp, a nezjišťujte si, jakým způsobem si můžete ulehčit práci.

5. Buďte originální

Váš nápad je jedinečný a tím je i vaše business story. Nikdo před vámi nikdy neřešil podobné zapeklité problémy, které teď tvrdošíjně řešíte osamotě. Ano, iluze startupové generace je jedna z častých příčin ztrát investic a poloviny rozpočtu.


Pokud vás zajímají i opačné tipy, jak o finance nepřijít, zalistujte si příštím číslem online vydání Světa úspěšných a najděte si rubriku Seriál pro mladé podnikatele. Aktuální téma se věnuje oblasti financování. Najdete zde konkrétní tipy na weby o účetnictví, evropských fondech nebo o sdílení příběhů podnikatelů a také se zde nacházejí tipy, jak na byznys plán.

 

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center