fbpx

2 dubna

5 tipů, jak být v podnikání efektivní

0  comments

Stává se Vám často, že se potýkáte s prokrastinací? Odkládáte své povinnosti a nedokážete si zorganizovat čas tak, abyste stihli veškeré své pracovní aktivity, s čímž se pojí nejen dobrý pocit, ale také výsledky z dobře vykonané práce?

Jak je možné tohle změnit a dosáhnout efektivity?


  1. Zorganizujte si svůj čas

Abyste splnili veškeré své povinnosti a dosáhli tak maximální efektivity, je důležité si správně svůj čas zorganizovat. Bez dobrého diáře se tedy neobejdete. Seřaďte si své priority od nejdůležitější až po ty méně důležité a zařaďte je do svého diáře tak, abyste skutečně byli schopni úkol v daný termín a naplánovanou hodinu skutečně splnit.

Doporučuji, abyste neplánovali pracovní aktivity dlouhodobě dopředu, protože právě z toho důvodu většinou dochází k dalšímu odkládání. Jak se říká „Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.“

  1. Soustřeďte se

Pokud máte svou práci vykonávat tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a byli jste spokojeni nejen vy, ale i vaši klienti, je mimořádně důležité na práci zaměřit veškerou svou pozornost.

Takže ať už vás čeká jakýkoliv úkol, pro jehož splnění jste si vytyčili určitý čas, ztlumte si vyzvánění, odhlašte se z facebooku, vypněte rádio a televizi, a pokud možno, nenechte se ničím, ani nikým rozptylovat. Najděte si klidné místo pro práci a pusťte se do toho!

  1. Stanovte si určité cíle

Bez ujasnění si svých priorit a cílů je skutečně obtížné to někam dotáhnout. Je to jako jet na výlet a nevědět kam. Ačkoli v případě výletu se toto může jevit jako dobrodružství a zábava, v podnikání to rozhodně neplatí. Možná vám není jasné, jakým způsobem chcete dlouho plánovaný úkol splnit. Rádi byste rozjeli nějaký projekt, ale nedokážete si specifikovat svoji cílovou skupinu. V podnikání je důležité zkoumat podrobnosti.

Nechte si vše projít hlavou, klidně si své myšlenky sepište na papír a ujasněte si, CO děláte, PROČ to děláte, pro KOHO to děláte a ČEHO tím chcete dosáhnout.

  1. Nenechte se zmanipulovat názory druhých

A to je skutečně nesmírně důležité! Možná máte ve svém okolí mnoho lidí, kteří vás nepodporují. Kteří se vašim nápadům vysmívají a snaží se vám házet klacky pod nohy. Usilují o váš neúspěch a snaží se vám vaše vize vymluvit.

Pamatujte ale, že si můžete dovolit přijímat pouze rady od lidí, kteří jsou na takové úrovni, kde chce být vy. Od lidí, kteří si prošli tím, čím si teď procházíte vy, a kteří mají zkušenosti v oboru, kterému se věnujete. Samozřejmě i zde platí přísloví „Důvěřuj, ale prověřuj“. Spolehnout se ovšem musíte už jen sami na sebe.

  1. Věřte tomu, co děláte

Pokud nemáte maximální důvěru v to, co děláte, nemůžete přece očekávat, že vašim službám či produktům budou věřit vaši klienti. Musíte být přesvědčeni o tom, že TO, co děláte, je maximálním přínosem pro ostatní. Že máte CO nabídnout. Jedině tak vás práce bude naplňovat a budete ji vykonávat s radostí a maximální efektivitou. A právě toto vede k těm nejlepším výsledkům.


banner_zvyhodnene_predplatne_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center