fbpx

2 dubna

5 rad, Jak dosáhnout čehokoliv chcete | Gary Vaynerchuk

0  comments

Tvrdá dřina přemůže talent. Kdo tomuto skutečně věří? Existuje vůbec něco jako talent? Dokáže člověk, který se věnuje svému oboru 16 hodin denně přebít někoho, kdo se narodil s vrozenými vlohami? Mnoho otázek, mnoho názorů. Gary Vaynerchuk na to odpověď má: ANO!!

Jako člověk, který přišel do Spojených států z Běloruska ještě jako mladý hoch s rodiči, se Gary potýkal s velkou spoustou překážek. Byl ojedinělí, nevypadal jako ostatní, byl terčem posměchů, ale vždy věřil, že bude někým velkým. Když se ohlédl na svoje dětství, tvrdil, že to byli kruté časy. Po škole musel okamžitě jít do tátova obchodu s vínem, aby mu pomohl. V obchodě trávil čas až do pozdních hodin a následně šel okamžitě spát, aby nabral energii na další školní den. Za všechno je ale vděčný. Tato tvrdá disciplína v něm vybudovala dříče, který si dojde proto, co chce.

Podnikatelské vlohy se v Garym neobjevili jen tak náhodou. Jeho otec za své působení vybudoval 3 milionový podnik. Poté, co Gary vystudoval školu, převzal kontrolu nad podnikem a přetransformoval ho do 60 milionového podniku během 6-ti let. To hladovému člověku nestačí. O 4 roky později oznámil odchod ze společnosti a šel budovat mediální agenturu VaynerMedia.

Slyšíme o mnoho lidech, kteří tvrdí, že svému snu obětují všechno, že nepřestanou, dokud něčeho nedosáhnou. Gary si za svým stojí také, ale nezůstává jen u řečí. Veškerý proces má zdokumentovaný, tak své slova podkládá činy. Na jeho Youtube kanálu naleznete denní pořad nazvaný GaryVee, ve kterém dokumentuje každodenní činnosti od rána až po večer a ukazuje, jak vypadá skutečně tvrdý business. Kromě ostatních videí na jeho kanále naleznete podstatnou dávku motivace. Vyzývá své diváky, aby začali pracovat na svém snu a ke všemu se plně vyjádří. Proto pro některé není Gary zajímavý, nebojí se totiž i útočit na citlivá místa, které někoho můžou i urazit. O své názory se opírá a vždy si je rád obhájí.

Co tedy dělá každý den? Co si můžeme z jeho příběhu odnést?

Krok jedna – Tvrdá dřina

Práce od 9 do 5, čtyři hodiny s rodinou a psem, a od 10 do 3 rána je spousta času na to, abyste udělali velký krok kupředu. Takto odpověděl na své konferenci jednomu z fanoušků, který se zeptal, kdy si má najít čas na to aby šel za svým snem. Již přes 20 let Gary pracuje přes 16 hodin denně. Má svou vizi, svůj cíl a nenechá nikoho a nic aby mu stálo v cestě.

Krok Dva – Přestaňte sledovat Ztraceni

Prokrastinace je zabiják času. Mezi hlavní dovednosti úspěšných lidí řadí Gary soustředěnost. Často si dělá legraci ze seriálů jako jsou například Ztraceni. Místo toho, abychom budovali život jaký chceme, se uchyluje k únikům, jako je například film nebo seriál. Přestaňte sledovat seriály a běžte si pro své sny!

Krok tři – Každý má dostatek času

Pokud se skutečně zamyslíte nad větou: Nemám na to čas, je poněkud nepřesná. Měla by spíš znít „Není to moje priorita“. Všichni lidé na Zemi mají 24 hodin denně a přesto je velký rozdíl mezi tím co jednotlivci za ten den stihnou. Pokud skutečně po něčem toužíte, vždycky si najdete čas, abyste to uskutečnili. Nehledě na to, že když si uděláte týdenní rozvrh toho, co děláte a kolik na tom strávíte času, tak zjistíte, že za týden máte minimálně 20 hodin volného času.

Krok čtyři – Zavřete oči dokud vám bude 29

Všichni najdou důvod, proč něco neudělat. Jsem moc mladý, moc starý, mám málo peněz, jsem cizinec nebo cokoliv jiného. Pravdou ale zůstává, že všichni jsme si rovni a všichni začínáme na stejné startovací čáře. Proto pokud si budeme obhajovat, co neděláme, bude nám neustále utíkat čas. Bude nám 29 a nemuseli jsme udělat ještě ani jeden krok, 39, 49, 59, 69, 79 a tak dál. Jenže takhle řada nejde do nekonečna. Jednou se zastaví a pak už nebudeme schopni ten krok udělat. Důležité je, že nikdy nebude pozdě, vždycky můžeme začít. Důležité je začít!

Krok pět – Žádné rozptýlení

Laser Focus jak by řekl Gary. Vzít si klapky na oči a nenechat se rozptylovat vším okolo, vidět před sebou jenom cíl a jít si pro něj. Čím více budeme orientovaní na výsledek, tím dříve cíle dosáhneme.

Garyho příběh je ohromně inspirativní, člověk který denně dře, celé to dokumentuje a ke všemu pomáhá stovkám lidí každý rok překonávat překážky na cestě k jejich úspěchu. Co vás zaujalo nejvíce? Jste schopni dát svému úspěchu tolik jako Gary?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center